Péťa Müller vyválčil bronz na závodě PenkenBattle 2023

Juniorský výběr o víkendu závodil v rakouském Penkenu a rozhodně se naše parta neztratila...

Jestli byl někdo o víkendu lidově řečeno v jednom kole, tak rozhodně náš juniorský výběr. Jen co v sobotu mladá krev zdárně vyplenila Czech Freeski Tour v Deštném, tak místo poctivý regenerace se všici naštosovali do auta a vyrazili na cestu do rakouských Alp. A času měli míň než odsouzenec chroustající svojí poslední večeři před popravou. I když naše kluky čekal zaručeně příjemnější osud. Hned v neděli ráno totiž vyhlíželi slopestylový závod PenkenBattle 2023. Bystří jedinci už podle názvu jistě vydedukovali, že jejich kroky vedli do populárního Penken Parku v Mayrhofenu. Celý klání se nejen jelo pod hlavičkou FISu, ale samostatně se taky vyhlašovaly dvě věkový kategorie. Menší potěr zápolil jako groms a ostřílenější borci v hlavní mužský kategorie.
Sedmičlenná česká ekipa se na startu sešla společně s dalšími čtyřmi národnostmi. Kromě domácích lyžařů se tady pak proháněli zástupci Německa, Velký Británie a taky Estonska, který momentálně do freeskiingu sympaticky šlape. Celý podnik si pak zabral medium lajnu, té vévodily dva kickery, který byly z horní i dolní strany obehnány jib platformami. Hned čtyři čeští caparti se představili ve dvanáctičlenným poli nejmladších lyžníků. Nejlepší výkon ze sebe dokázal vymačkat Kuba Koula, kterýho dva bodíky dělily od pódiové radosti a den měl pro něj tak bramborovu příchuť. Šestej flek pak svým jménem orazítkoval Damian Kiszka, Matěj Pecháč se usadil na osmé pozici a výsledkovou listinu uzavíral Oliver Zouhar. Výhru slavil Lennart Bondarenko z Německa před dvojicí domácích pronásledovatelů ve složení Benjamin Lengger a Andre Walkner.

Eliasz Kiszka (foto Chris Reifenberg)

Nejštiplavější jízdy samozřejmě nabídla třiadvacítka odrostlejších junáků. Hned sedm borců pak ukázalo záda devadesáti bodový hranici, což samo o sobě dokazuje, že kvalita ježdění tady rozhodně nebyl chybějící faktor. Náš může těšit, že se do této vytříbené společnosti, díky druhé jízdě, proháčkoval i náš Péťa Müller. Za svojí trikovou rošádu 270 transfer, cork 900 či switch bio 900 si od rozhodčích vyslechl rozsudek 93.00 bodů, což mu v konečným součtu vyneslo parádní třetí místo! Jen tím potvrdil, že poslední týdny ježdí ve velký poodě. Lepé se s překážkami dovedl popasovat jen stříbrný Němec Stefan Heiss a vítěz Hannes Baumhoefener hájící domácí barvy. 
Další český zářezy zařídili Eliasz Kiszka na jedenáctým fleku a šestnáctý Lukáš Peterka. Aby výsledky byly komplet, tak ještě rychle k holkám. Z prořídlý startovky čouhaly jen dvě dámy a tou lepší stala Hanna Maria Antson z Estonska, která zajela domácí Sarah Schoenach.  Vzhledem k tomu, že závod se jel i pod hlavičkou FISu, tak ještě na netu můžete najít společné výsledky (groms + muži), do kterých se započítávali všichni s FIS kóde. S těma si už ale nebudeme radši motat hlavy. Péťovi a samozřejmě i ostatním našim juniorům velká pochvala za vzornou repre a držíme palce na další výjezd.

Výsledky PenkenBattlu 2023:

Groms:

1. Lennart Bondarenko (GER)
2. Benjamin Lengger (AUT)
3. Andre Walkner (AUT)
4. Jakub Koula (CZE)
5. Markus Winter (AUT)
6. Damian Kiszka (CZE)
7. Palmer Parish (GBR)
8. Matěj Pecháč (CZE)
...
12. Oliver Zouhar (CZE)

nejlepší mlaďáci (foto Chris Riefenberg)

Muži:

1. Hannes Baumhoefener (AUT)
2. Stefan Heiss (GER)
3. Petr Müller (CZE)
4. Loris Rudigier (AUT)
5. Andre Wieser (AUT)
6. Jakob Buchmeier (AUT)
7. Luis Resch (AUT)
8. Stefan Sorokin (EST)
...
11. Eliasz Kiszka (CZE)
16. Lukáš Peterka (CZE)

Komplet výsledky: zde

Péťa bere bornz (foto Chris Riefenberg)

článek sestrojil

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Stylovej masakr "Activity" od Phila Casabona je tady

B-dog, Brady Perron a několik houmies nás pošlou do kolen desetiminutovkou "Activity"...

Polka Zuza Witych odvypráví svůj příběh ve filmu "Zuza - Far From The Peaks"

Polská freeridová hvězda Zuza Witych se dočká vlastního filmu...

Podíváme se na týmový závod Obsidian 2023

V rámci Winter Games NZ se jel hodně zajímavý týmový kontest Obsidian 2023 a my se teď na něj vydáme...