Report: Steel City Showdown

Tom Wallisch uspořádal v homeresortu 7 Springs parádní jibovej kontest Steel City Showdown...

Svěťáky, X Gamesy a podobný zaběhnutý závody dostáváme několikrát do roka, a tak už nám ani nepřivodí pomyslný motýly v břichu. Vždycky je fajn, když se objeví nějaká novinka, která nás vystřelí ze židle. A tohle přesně se povedlo Tomu Wallischovi. Freeski ikona poslední dekády a jeden z vůbec nejoblíbenějších jezdců uspořádal ve svým domácím resortu Seven Springs v Pensylvánii prachobyčejnej jibovaj kontest. Návod k přípravě je celkem jedoduchej. Smíchejte čtyři parádní překážky, nadupanej riders list a tučný prize money 20 000 USD a vyleze vám pochutina, po který se olízne i Pohlreich.

setup Steel City Showdownu (foto Line Skis) 

Takhle jednoduše vypadala akce Steel City Showdown, která se uskutečnila minulý víkend. Všechno se odpálilo už v pátek, kdy plno riders naskočilo do kvaldy s jedním prostým cílem. Pokusit se vybojovat postup do hlavního závodu, kde byla možnost porovnat si svoje jibový skills se smetánkou severoamerický scény. Trojlístek šťastlivců nakonec nesl jména Zach Masi, Tucker Fitzsimons a Jackson Karsteter. Ti se připojili k patnáctce pozvaných jibových králů a triu slečen. Precl man totiž myslel i dámy, který když se řekne železo, si místo kuchyňskýho nože spíš představí speed rail nebo lámačku. Mezi pánskou přesilou tak měla možnost ukázat se i Taylor Lundquist, Devin Logan a Katrina Nicole.

LJ Strenio (foto Line Skis)

Do kvaldy tak naskočilo celkem jednadvacet borců, kteří si to během jamu rozdali o nejlepší desítku, kterou čekalo večerní finále. Vyjmenovávat jednotlivý triky je zbytečný jako kupovat kalhoty malý mořský víle. Padaly prostě totální pekla, jak se říká, až oči přecházely. Porota nakonec vybrala do finále tuhle sestavičku: Jackson Karsteter, Tucker Fitzsimons, Cal Carson, Zach Masi, Bobby Sullivan, Colby Stevenson, Evan McEachran, Alex Bellemare, jedinej Evropan Siver Voll a Alex Hall. Plno velkých jmen padlo už v kvaldě, ale tak hold byly nastavený pravidla…

Ve finále pak každej rider měl celkem osm triků, kde se tři nejlepší počítaly. Bylo tak plno času zkoušet, co největší vylomeniny a šílenosti. Počasí se sice vytáhlo mocným deštěm, ale to očividně nikomu ze zúčastněných nevadilo a statečný diváky dostávali do varu jedním peklem za druhým. Vítězem se nakonec zaslouženě stal Alex Hall, kterej o svým triumfu rozhodl až svým úplně posledním trikem, když za minutku dvanáct přeskočil krajana Colbyho Stevensona. Třetí flek pak překvapivě skočil do klína Tuckerovi Fitzsimonsovi, kterej si ho ale bez debat zasloužil. Oceněnej byl ještě taky Khai Krepela za kreativitu a Siver Voll za overall performace celýho víkendu. Škoda jen, že bláznivýmu Norákovi finálko tolik nesedlo. Jinak nás ale těší, kolik radosti udělá jeden obyčejnej zaoceánskej rail jam. Tohle je ten pravej „závoďáckej“ freesking… 

Sestřih od Newschoores:

Pokud si chcete dát celej Steel City Showdown tak tady je kompletní kvalda:

...a tady celý finále:

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

V sobotu na Čerňáku! Čeká nás jibing na Stop Zevling Winter Edtition 2022

V sobotu 10. prosince Vás výjimečně nasměrujeme do Prahy a ne na hory. Na Čerňáků se chystá Stop Zevling Winter 2022 a nebude chybět hlavně pořádná darda freeskiingu a snowboardingu!

Dej si streetovou sedmiminutovku "Meet me at the Sauna"

Oliver Hoblitzelle nabízí další ze svých povedených videí. Urban kousek "Meet me at the Sauna"...

Deviate Films udeřili filmem "Chameleon"

Další letošní filmový zářez mají na svědomí "Deviate Films". Tady je jejich "Chameleon"...