Report: Tauplitz trip

Parta SnowPigs vyrazila během vánočního volna na oblíbený Tauplitz do Rakouska a my si teď počteme, s jakymi dojmy se vrátili...

Letošní povánoční Alpy zatím moc sněhu nenabídly, a tak naše volba padá na oblíbený Tauplitz. Vzhledem k tom, že vyrážíme po vánočním bláznění s návštěvami až v pozdních odpoledních hodinách, nechce se nám jet nikam daleko. Do Tauplitzu se dá z Prahy dojet za cca čtyři hodiny, což je parádní čas. Krom toho jsou ceny skipasů v tomto středisku velmi vstřícné 42 Eur. Dalším pozitivem tohoto střediska je, že servis lyží je možný hned u parkovišť a to za cenu cca 19 Eur.

palec nahoru pro Tauplitz

Do Tauplitzu přijíždíme i tak až kolem půl jedenácté večer. Příjemné zjištění je, že v Crystal baru ještě jede parádní apre-​ski a dávno po zavíračce jsou nám ochotní ještě pár pivek natočit. Kdo tenhle bar neznáte, určitě stojí za návštěvu. Je u horního parkoviště číslo 3 a mimo jiné, se k němu dá dojet rovnou na lyžích. Tady párty dělat opravdu umí. Zimní pohoda zase začíná.
Ráno nás vítá sluníčko a krásný pohled na zasněžené svahy. Dáváme rychlou snídani v restauraci přímo u nasedačky lanovky Bergbahn Tauplitz I. a vyrážíme do střediska. Fronty i navzdory zimním prázdninám nejsou téměř žádné. Bohužel už několik dní nesněžilo, tak si nahoru táhneme slalomky i plácačky. Sněhu je tu překvapivě hodně, ale všechny svahy mimo sjezdovky jsou rozryté těmi, co tu byli před námi. Bereme tedy slalomky a prozkoumáváme celé středisko. Sjezdovky jsou trošku měkčí, ale dopoledne ještě celkem hezky upravené. Vydrželo jim to i přes slunečné počasí až téměř do oběda. 
Po obědě ale už stejně nevydržíme, bereme freeridovky a jdeme zkusit, jestli se přece jen ještě nějaká ta lajnička nenajde. A nebyli bychom SnowPigs, kdybychom něco nenašli. Správné prase všechno spase. Není to sice žádná hitparáda, ale občas se někde něco najde. Chce to jen se nebát někam natraverzovat, případně si trošku šlápnout. Stálice jako jezero a pod jsou samozřejmě dávno rozryté. Pár lajniček ještě nacházíme kolem lavinových zábran v oblasti pod Lawinensteinem. Sluníčko bohužel v minulých dnech dost řádilo, takže je trošku potřeba přemýšlet kudy jet a počítat občas s nějakou tou krustou. Na stinných svazích je sníh stále ještě slušný a pár oblouků se tam stihnout dá. I nějaké ty „hopiny“ se tu najdou a tak se postupně zaměřujeme spíše na ně. S pokračujícím časem už na lyžích spíš blbneme, než lyžujeme. Ale i tak to není špatně strávený den a můžeme říct, že Tauplitz opět nezklamal. Minimálně množstvím sněhu patřil v tomto čase ke střediskům s největším množstvím sněhu.

povánoční Tauplitz potěšil

I když jsme holt nestihli žádné sněžení, patří Tauplizt stále mezi naše nejoblíbenější střediska, které při dobrém sněžení nabízí krásné freeridové svahy pro lyžaře všeho druhu. Dají se tu krájet pohodové loučky i zaskákat si ze skalek. Pro ty, co neholdují freeridu, jsou tu pěkné a dobře upravované sjezdovky, dětský snowpark a špičkově upravený běžkařský okruh. Tauplizt nabízí i poměrně velké množství ubytovacích kapacit za rozumnou cenu a lyžaře ze vzdálenějších ubytek dováží k lanovkách i místní „skivláček“. Z většiny hotelů ale dojdete k lanovce v pohodě pěšky i v přezkáčích.

Zatoužíte-​li po lyžování po trošce relaxu, doporučujeme navštívit blízké lázně v Bad Mitterdorf. Teplota vody v místních bazénech vás velmi příjemně překvapí. Pro toho, kdo má ještě po celém dni chuť vyběhnout si točité schodiště, je tu i celkem příjemný tobogán.

Takže co říci závěrem? Tauplitz hodnotíme jako kouzelné městečko se skvělým lyžařským areálem, všemi myslitelnými službami a je vhodné jak pro freeridové šílence, tak pro pohodovou rodinnou dovolenou i s malými dětmi. 

Všechny fotky si můžete prohlídnout ve slideru:

Tauplitz web najdeš zde.

Napsal a nafotil

Ivoš Mrázek
Další články autora

Další zajímavé články

Koronavirus drancuje začátek zimní sezóny

Co dělá světová pandemie s lyžováním v Alpách. Nic veselýho to není...

Rozhovor: Podzimní klábosení s Vojtou Břeským

Na první rozhovor nové sezóny jsme si vybrali Vojtu Břeskýho, kterýho nemusíme sáhodlouze představovat...

Full movie: " Halcyon Days" od Lore Films

Kdo má rád snowparkový videa, tak toho určitě potěší full movie "Halcyon Days" od Lore Films...