Report: Velkej SkiCircus v Saalbachu

Snowpigs.cz se poslední dny roku určitě neflákali a pokračují v zásobování reporty! Podíváme se s nimi taky do Saalbachu....

Čím začít, dojmů z tohohle střediska je fakt hodně. Středisko je samo o sobě obří, cca 270km sjezdovek mluví samo za sebe. Vše je propojené a patří sem „pracoviště“ jako Saalbach, Hinterglemm, Leogang, Fieberbrunn. Výška, ve které jezdíte, není nijak ohromující, cca 2000 metrů nad mořem, ale celou věc zachraňují kvalitní nové lanovky a kabinky. Je vidět, že investice do středisek opravdu tečou. Všechno je propojeno lanovkami, případně co dvacet minut jezdí skibuss, který je samozřejmě zdarma. Takže odevšud se dostanete.
Vzhledem k tomu, že včera nám začalo kydat a kydalo celou noc a ráno, tak podmínky byly dneska i v dolních pasážích luxusní. Dole pod 1000mnm už začal sníh těžknout, ale díky množství které napadlo, se dalo jet až úplně dolů do údolí které je cca v 840 mnm. Celý den stále kydalo, ale vzhledem k tomu že moc nefoukalo, tak sjezdovkáři moc mimo nechtěli a v hospodách bylo narváno.

Začínáme lanovkou Schattenberg X-​Press která se tváří že je nová a vyveze nás do cca 2020mnm, kde sníh byl jak peříčko. Dole pod čtyřsedačkou je několik možných lajn, ikdyž není úplně vidět, což dopo nebylo na 100% ale i tak se daly jezdit. Poté dáváme dlouhou lajnu podél modré až dolů do Voderglemmu, kde odjíždíme do lesa podél a dají se tam najít sem tam nějaké nejeté lajny. 

Pro ty, kteří si chtějí dát dlouhý okruh, může podle mapky jet opravdový SkiCircus, což je mega okruh, přes všechna střediska a v mapce je vyznačený červeně.

prášení v Saalbachu

Naše další trasa vedla z Voderglemmu kabinkou Schonfeltenbahn na Wildenkarkogel. Tady když si trochu zatraverzujete, tak najdete supr lajny v lese. Jsou zde nahoře celkem řídké, občas se to zavře, ale většinou z toho jde nějak do bohu odjet a zase se to otevře. Ale pozor, dost často lajny končí v potoce :D Což vzhledem k tomu, že před tímhle padáním toho tu moc nebylo je celkem dost zrádné. 

Kohlmaisbahn je nová kabinka která přibyla na tuto sezónu. To byla naše další trasa, pokračujeme na Panorama sedačku, která nás vyložila opět před svahy, které nebyly moc jeté, což jsme úplně nečekali. Protože lanovka vede přímo ze Saalbachu a je tedy hodně dostupná pro všechny.

Celkem dobrá rada do života je, že když parkujete v Saalbachu přímo u X-​Press lanovky v podzemních garážích, tak je potřeba si dojít na kasu a nechat si pípnout vjezdovou karta společně se skipasem a místo 26Eur zaplatíte za celý den 0Eur :).

Cena skipassu je nějakých 55Eur. Což sice není málo, ale zase rozloha střediska a služby tomu si odpovídají. Celkově jsme tu byli poprvé a určitě to nebylo naposledy.

Všechny fotky si můžete prohlídnout ve slideru:

Saalbach web najdeš zde.

Napsal a nafotil

Ivoš Mrázek
Další články autora

Další zajímavé články

Sammy Carlson nás příští měsíc potěší videem "Resilience"

V listopdau vyleze nové video Sammy Carlsonovi a my tady máme trailer...

Tanner Hall nás na svoje narozky obdaroval videem "Eternal"

Ski Boss bez varování vypouští ven pětiminutovku "Eternal"...

Thibault Magnin a jeho season mixtape

Španělák Thibault Magnin a jeho sezónní video...