Ross Tester a Zuza Witych kralovali Freeride World Tour ve Fieberbrunnu

Poslední závod před velkým finále Freeride World Tour je za námi a my se na něj teď zblízka koukneme...

Freeride World Tour jako jeden z nejvýznamnějších lyžařských podniků dostal od covidu pěkně za vyučeno. Původní plány celkem padly za vlast. První dvě zastávky se musely zrušit, nový formáty závodů to taky nedobrovolně zabalily. Nejdůležitější ale je, že všechny tyhle překážky se podařilo zdárně překonat a všechno úspěšně míří k velkýmu finále ve švýcarském Verbieru. Po dvojité zastávce v Ordino-Arcalís se totiž nejlepší freerideři planety přesunuli k našim rakouským sousedům. Tady na ně čekal tradiční závod ve Fieberbrunnu, který v kalendáři FWT za celou dobu svojí existence chyběl pouze dvakrát. A pro jezdce se tady lámal chleba. Byla to poslední možnost rozšířit svojí sbírku bodů a pokusit se urvat pozvánku na velké finále. Na to se totiž může těšit pouze průběžně nejlepší desítka mužů a jen pětice žen! Ostatní mají pro tento rok padla… Nelítostný souboj tak mohl zajít!

Freeride World Tour ve Fieberbrunnu (foto Jeremy Bernard/@Freeride World Tour)

Den D nakonec připadl na sobotní ráno, kdy se všichni netrpělivě shromáždili ve výšce 2119 metrů nad mořem na hoře Wildseeloder. Ta se stala svědkem řady super výkonů i několika pádů, který lehce zaťukaly na dveře špitálu. Bohužel se to netýkalo trojky Carl Renvall, Isaac Freeland a Raymond McDermott, kteří pro tentokrát chyběli. Z lyžařů právo první jízdy padlo na zkušenýho veterána Reine Barkereda. Švéd za to vzal nekompromisně a lajnou, kde si rozhodně nebral servítky, hned na úvod předvedl jednu z nejagresivnějších jízd dne. Na pomyslném piedestalu se vyhříval až do chvíle Rossa Testera. Asi zatím největší letošní překvapení a to hodně příjemný. Amík sebevědomě nakročil k druhý letošní výhře, ke který ho nasměrovalo beko nebo velká 360 cliffdrop. Záhy tak vystřídal na trůnu Seveřana. 
Tracy Chubb (foto Jeremy Bernard/@Freeride World Tour)

Střemhlav dolů se pak pustil Kristofer Turdell. Ten jaksi na oblouky moc nehrál a hodně odvážný run ho uvelebil na třetí příčce. Jenže tam nezůstal sám. Lehce kuriózní situaci pomohl Carl Regnér, kterej se s tím taky moc nemazal a od rozhodčích si vydupal na chlup stejnou známku. Do konce závodu pak nejlepší kvartet už nikdo nedokázal rozbít. Ani zatím vedoucí jezdec celkového pořadí a další nováček Maël Ollivier. Ten po menším pádu mohl jen flustrovaně mrsknout hůlkou… Jeho paní Štěstěna pro tentokrát zůstala někde pěkně doma v teplíčku. Do velkého finále drží nejlepší výchozí pozici právě zaoceánský mladík Ross Tester před dvojici pronásledovatelů ze Švédska. 

Vítěz Ross Tester:

Mezi holkama se poprvé letos na svahu objevila trojnásobná obhájkyně celkového vítězství Arianna Tricomi. Na tu čekal ale úkol těžší, než najít bedlu jedlou na Sahaře. Musela se totiž porvat o účast ve velkém finále. I díky předchozím absencím nebyla úplně ve svý kůži. Bohužel čtvrté místo pro ni bylo málo, a tak je jasné, že letos budeme ve Verbieru velebit zbrusu novou královnu prašanu. A proč by to nemohla být právě Polka Zuza Witych?! Ta totiž trošku překvapivě všem dámám v sobotu vypálila rybník a připsala si tak největší úspěch své dosavadní kariéry. Sympatický brunetce to ale nejde nepřát. Druhý místo pak vybojovala moje oblíbenkyně Hedvig Wessel ze Švédska, která se díky tomu zatím prodrala do celkového vedení. Bronz pak v předposledním závodě sezóny docupital k Američance Tracy Chubb. Pokud si snad ale myslíte, že si teď všichni odfrknout, tak zapomeňte. Xtreme Verbier by se mělo odjet už tento týden, a tak jen pár dnů a my poznáme nové šampióny pro sezónu 2021…

Vítězní jízda Zuzanny Witych:

FWT Fiberbrunn Ski Highlights video:

Výsledky Freeride Wolrd Tour ve Fieberbrunnu:

Muži:

1. Ross Tester (USA)
2. Reine Barkered (SWE)
3. Kristofer Turdell (SWE)
3. Carl Regnér Eriksson (SWE)
5. Drew Tabke (USA)
6. David Deliv (SWE)
7. Wadeck Gorak (FRA)
8. Andrew Pollard (USA)
9. Blake Marshall (NZL)
10. Konstantin Ottner (GER)
11. Yann Rausis (SUI)
12. Tao Kreibich (AUT)
13. Maël Ollivier (FRA)
14. Cooper Bathgate (CAN)
15.-16. Aymar Navarro (ESP)
15.-16. Tom Peiffer (CAN)

nejlepší pánský kvartet (foto @Freeride World Tour)

Ženy:

1. Zuzanna Witych (POL)
2. Hedvig Wessel (SWE)
3. Tracy Chubb (USA)
4. Arianna Tricomi (ITA)
5. Juliette Willmann (FRA)
6. Maude Besse (SUI)
7. Elisabeth Gerritzen (SUI)
8. Coline Ballet-Baz (FRA)

Zuza slaví první výhru (foto @Freeride World Tour)

Web a sociální sítě Freeride World Tour najdeš zde.

připravil

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Jarní návrat do Laaxu s Joeym van der Meerem

Máme tady další edit od brandu JIberish. Joey van der Meer nás vezme do Laaxu...

Luca Harrington se s tím na finále SuperUnknown 21 nemazal

Zase jedny pohyblivý obrázky z posledního finále SuperUnknown od Level 1...

Finley Melville Ives nás vezme na Mt. Hood

Na oregonský Mt. Hood nás dneska vezme mladá rampová krev v podobě Finley Melville Ivese...