Rozhovor a trailer: Šimba představuje video "Slav and Friends"

Šimon Bartík posílá do světa první ukázku na svoje chystané video "Slav and Friends" a my ho navíc také díky tomu lehce vyzpovídali...

Pamatujete si loňský podzim, kdy jsme se (skoro) všichni krásně sešli v jednom pražském klubu a společně tady spláchli miliony mozkových buněk na akci Freeski Premiere?! Někdo si pamatuje víc, někdo možná míň. Každopádně na podzim nám korona poslala plány na další obohacují večírek k ledu. Potvora! A nejen nám. Jednou z vlajkovou lodí nakonec neuskutečněného mejdanu mělo být avizované video "Slav and Freinds" od Šimona Bartíka. Jenže tomu nakonec vlastně zrušení hrálo do karet. Šimba samozřejmě na slibovaném krátkometrážním filmu pořád pilně pracuje. A to je ten hlavní důvod, proč se ho dočkáme nakonec na podzim 2021. Rozhodl se totiž, že z něj udělá poctivej dvouroční projekt. Dneska navíc vysílá mezi lidi první záběry v podobě ofiko traileru. Není tak lepší čas, kdy se ho malinko zeptat na patálie, trable a svízele spojené s natáčením a  přípravou celého dílka. Na závěr pak nemůže chybět slibovaná ukázka…

Šimba ve streetu (autor utajen)

Čus Šimbo, slibované video "Slav and Friends" mělo vyjít letos na podzim, ale nakonec to bude trošku jinak a dorazí až za rok. Co tě k tomu všechno vedlo?

Čus! To má víc důvodů. Loni jsem měl sezónu plnou závodů, v průběhu února jsem se zranil a pak následoval lockdown, takže jsem rozhodně nenatočil to, co bych si představoval. Stejně jsem se snažil to nějak dát dohromady, už jsme měli dokonce naplánovanou Freeski Premiere 3 ale s druhou vlnou covidu, která se na nás v září/říjnu valila, jsme od plánu ustoupili. Chvilku jsem si pohrával s myšlenkou nějakýho online releasu, ale pak jsem si vlastně říkal, proč to tlačit na sílu, radši ještě zkusím přes zimu přidat něco navíc a počkat s premiérou na lepší časy.

Určitě rozumný. Co všechno jsi zatím stihnul během prvního roku natočit?

Asi nechci úplně prozrazovat, ale mám zatím převážně park a nějaké jarní backountry srandy, prostě co situace dovolila. Teď se snažím taky trochu zabrousit do streetu. Koukněte na trailer ať nemusím všechno vypisovat.

bluntující cork v Rakousku (foto Pepé Kalenský)

Určitě se mezi riders najdou přední česká jména ale i zahraniční hosté. Na koho se všechno můžeme těšit?

Zatím má nejvíce prostoru Daniel Hanka, se kterým jsem si dal super rozvolňovací snakerun session, kdy jsme se z posledních zbytků sněhu snažili vytvořit něco kloudnýho a zábavnýho. A pak jsme znovu spolu s Daníkem a Lindou v roli kameramana dali letní Zermatt. Voita Břeský má taky svojí trošku do mlejna. V post lockdownovým Rakousku shredil rozbořenou rampu a nějaký další funky věci. Dále tam máme Speedyho (Štěpán Hudeček pozn. redakce). S klukama bych určitě rád letos pokračoval. Doufejme, že se uskuteční SuperUknown od Level 1, kam je Voita pozvanej a Slav z toho má slíbený záběry, to by bylo super. Pak bych dal rád nějakej prostor lidem, se kterejma teď jezdím streety. Ať už je to Króča nebo třeba Terka Korábová, která už natočila dost slušný věci. Se světovými jmény to taková sláva není. Zatím mají menší prostor Alex Hall nebo Elias Syrjä ze Soldiers, kde jsem byl zraněnej, ale aspoň jsem tam pobíhal s kamerou. Určitě bych do toho v sezóně rád zapojil nějaká další zahraniční jména, ale zatím radši nebudu nic slibovat.

I tak to zní super. Kam máš v plánu letošní filmování nasměrovat. Ať už se jedná o destinace nebo třeba jestli se budeš víc soustředit na park nebo street…

Jaká je momentálně situace všichni víme, takže nějaký cestování se plánuje dost těžko. Teď jsem v podstatě celej leden ani nebyl v parku a snažím se sbírat nějaký streetový záběry. Taky bych určitě rád nakouknul i do prašanu.

jibovačka v Saas Fee (foto Pepé Kalenský)

Snad to klapne. Jinak materiál za dva roky bude určitě kvalitnější. Budeš se snažit film prodrat třeba na nějaký festival?

Určitě bych film rád prezentoval na filmovejch festivalech. Je to pro mě taková další meta. Snažím se zdokonalovat i produkční stránku, učím se stříhat v novém programu a vymýšlet různý kreativní věci kolem filmu. Mým cílem je ukázat, že nejsou potřeba kamery za statisíce k natočení a sestřihání pěknýho a zábavnýho projektu. Baví mě malý nedokonalosti. Klidně použiju záběr z telefonu nebo ze starších kamer. Hrát si s tím v postprodukci, udělat z nevýhody výhodu, slepit to tak, aby to ve finále fungovalo. 

Máš už z filmování nějakou peprnou historku, která jde zveřejnit i před 22 hodinou :) ?

Už jsem přeci jen starší a těch peprných historek je míň :D. Ale celkem vtipný je z dnešního pohledu party na jarních Soldiers, kdy už covid pučel v Itálii, ale u nás se to ještě moc neřešilo. Pořád se to zdálo tak nějak daleko. No a švýcarskej tým vyhrál celkově křišťálovej glóbus za nejlepší manšaft v big airu a šli s nim na party. Myslim, že tam prošel desítky rukama, pilo se z něj atd… Prostě zvěřinec. Pak jsme se chystali jít s Lindou z večírku dom a švýcarskej nároďák nám nabídl svezení na ubytko v jejich tágu. A když jsme tam ještě čekali na nějaký jejich reprezentanty opozdilce, tak nám kluci glóbus půjčili a Fredy Iliano nás vyfotil jak ho s Lindou olizujeme. V dnešním kontextu je to věc za kterou bychom se měli asi fakt stydět, ale sranda byla. 

Šimba, Linda  a korona globus (foto Frederick Iliano)

Jo ten globus si taky dobře pamatuju :D … Menších i větších filmových projektů teď vzniká celkem dost. Který bys čtenářům určitě doporučil neminout?

Jasně, bylo toho fakt hodně. Nejvíc mě bavila "Bermuda" od Strictly, pak "Salute" od Henrika, "Nothing" od Parkera Whitea a Level 1, "Magma II" atd atd… Traveling Circus je taky pořád skvělej. Rád bych apeloval na lidi, aby nezůstávali jen na instagramech, ale tvořili i nějaký delší a ucelenější videa a taky na ně koukali. Edity a filmy maj prostě lepší kouzlo a delší trvanlivost.

Mluvíš mi z duše. Co jinak kromě filmování chystáš na zimu. Pokud nám to teda všechny ty koronáče někdy něco dovolej…

S Króčou jsme si založili podcast Tupý hrany zaobírající se komentováním dění hlavně ve freeskiingu ale i jinejch věcech. Podcasty budou vycházet každej tejden na všech streamovacích platformách a budeme si tam zvát zajímavý hosty. K tomu občas přidáme nějakej stream. Zkoušeli jsme komentovat Svěťák v big airu. Tenhle víkend zkusíme okomentovat X Games. Je to všechno na našem Instagramu Tupý hrany. Samozřejmě doporučuju sledovat. Jsou tam i všechny potřebný linky na streamy. Pak bych taky rád pokračoval v organizaci Snowpanic Freeski Campů. Snad se situace zlepší a nějak to půjde. Trénování mě poslední roky fakt baví.

vypečená dvojka Šimba a Voicek (foto Pepé Kalenský)

Tak díky Šimbo a na finální video se už teď těšíme! Poslední slova pak necháme tradičně na tobě…

Díky moc za prostor Maty! Díky všem kámošům, rodině a přítelkyni za morální support. Díky všem spanzrs, bez nich by to nešlo. Jmenovitě Bigshock!, Out Of Optics, Snowpanic Shop, Armada Skis, Insta 360 a Saga Outerwear. Díky taky moc všem, co podpořili "Slav and Friends" na Hithitu. Pardón za nedodržení termínu, ale na podzim to bude o to lepší. Mějte se všichni krásně! 

Trailer "Slav and Friends" od Šimby:

Šimbu můžete sledovat zde:

Napsal a vyzpovídal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Surface Skis banda pojezdila v letním Woodward Copperu

První letošní návštěva letní sezóny v Copper Mountain zařídí pánové ze Surface Skis...

Chystá se revoluční X Games League

Prestižní X Games čeká velká expanze a změny...

Nakoukni do kalendáře FIS Světového poháru 2024/25

Pojďme se podívat, jak vypadá program FIS Světového poháru na nadcházející sezónu...