Setup Swatch Nines 2023 je na světě

Swatch Nines 2023 se kvapem blíží a my už známe letošní setup...

Letošní sezóna má sice už celkem na kahánku, ale pořád ještě je, na co se těšit. Pomyslným zlatým hřebem měsíce dubna totiž tutově budou Swatch Nines 2023, který schytaly nejen novej název ale taky destinaci. Vůbec poprví se jedna z nejsledovanějších akcí roku přesune do švýcarského resortu Schilthorn nad městečkem Mürren. Navíc do začátku týhle pakárny už nezbývají ani dva týdny! Rozbuška se zapálí už 17. dubna a všechno pak vygraduje v sobotu 22. dubna, kdy je na pořadu dne vyhlížený Public Day. Nejde o nic menšího než závěrečnou závodní melu, která za vším udělá pořádnou tečku. A konečně po třech letech nenáviděný pandemii u toho budou moci býti i diváci. Berte to tedy minimálně jako hodně žhavý tip, kam vyrazit s kámošema a valit bulvy na top jezdce světa.

program Public Day 22. dubna

Jako každý rok i letos je velký očekávání nad samotným setupem, kterej nás rok co rok posílá do kolen! I letos se na jeho návrhu pracovalo s několika kreativními jezdci a nápadama se opět stříkalo do všech světových stran. Vizualizace snowparku opět přivodí stavy, která dokážou pak snad už jen filmy pro dospělé. Ovšem má to jedno velké ALE. Setup měl být rozdělen celkem na tří epesních sekce, jenže ta prostřední nakonec vůbec nespatří světlo světa. Důvod? Ano, kdo opět hádá přírodní živly, tak si může zapsat nepodstatný bod. Prostě a jednoduše je nedostatek sněhu a ten si jen tak z prstu nevycucáte. Riders se tak budou moci těšit na úvodní obří skok nazvaný "Formation Feature" a na dolní multifuknční potvoru, kde najdeme různé jiby, hipy, boule, tunely a třeba i bowl na skate.

Vizualizace:

Na závěr se ještě v cuku letu podíváme na riders list. V něm nechybí plno profláklých jmen, které celou sezónu vídáme na těch nejmacatějších snb a lyžařských akcí. Určitě nás do očí trknul Matěj Švancer, kterýmu budeme všichni fandit. Nechybí pak třeba kluci ze shreďácký bandy The Bunch, kteří určitě přinesou plno originality a na jedno z nejlepších ježdění života se určitě těší William Bostadlokken a Daisy Thomas, což jsou vítězové World Rookie Tour pro letošní rok. A tohle je jedna z jejich odměn.

Riders List 2023:

Web The Swatch Nines 2023 zde.

bedlivě bude sledovat

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Stylovej masakr "Activity" od Phila Casabona je tady

B-dog, Brady Perron a několik houmies nás pošlou do kolen desetiminutovkou "Activity"...

Polka Zuza Witych odvypráví svůj příběh ve filmu "Zuza - Far From The Peaks"

Polská freeridová hvězda Zuza Witych se dočká vlastního filmu...

Podíváme se na týmový závod Obsidian 2023

V rámci Winter Games NZ se jel hodně zajímavý týmový kontest Obsidian 2023 a my se teď na něj vydáme...