Štěpán Hudeček zakončil sezónu FIS Světovýho poháru 43. místem v Silvaplaně

Ve švýcarské Silvaplaně odstartoval poslední FIS světový pohár sezóny 2023...

Definitivně závěrečnou tečku za letošním FIS Světovým pohárem udělá tradiční zastávka ve švýcarských Alpách. Snowpark v Silvaplana tento týden naposledy pohostí freeski elitu, která tak po big airu a halfpipe konečně zaklapne závoru také za slopestylem. A my po včerejšku již známe složení sobotního finále. Navíc kvalifikační rejdění nás z českýho pohledu nadmíru zajímalo. Mezi padesáti startujícími borci se totiž motalo naše želízko v ohni v podobě Štěpána Hudečka. Speedyho ale čekaly pořádný trampoty, protože prokousat se ve svým heatů do postupující osmičky, to už chtělo blejskout se téměř perfektním výkonem. Kluci na dvou jibových sekcí, třech kickerech a závěrený minirampě zápolili celkem ve dvou heatech, takže na finálový menu si dělala chutě nejlepší šestnáctka. Dámy pak bojovali o postupující top ten.
Speedymu se nakonec obalamutit kvalifikační pasti nepodařilo. Určitě nebyl spokojen ani s jednou jízdou, protože konečný 43. místo za bodový příděl 35.75 tutoě nefiguruje mezi jeho vytýčenými cíly. Jeho maximem pro letošní sezónu tak zůstává skvělý třináctý místo z prosincového big airu v amerikcém Copperu. Doufejme, že první sezóna mezi smetánkou mu přinesla plno zkušeností a nakopne ho do další práce. Budeme mu všichni určitě pořádně držet palce! Jiný starosti pak má dvojka Hunter Henderson a Alex Hall. Amící kralovali oběma heatůma a do finále půjdou z nejlepší startovací pozice. Naopak pilulku hořkosti musel polknout domácí Andri Ragettli. Zima pro něj skončila smolně, když si v tréningu zlomil žebra a do závodu logicky nenaskočil. Birkovi Ruudovi tak odpadl jedinej soupeř v boji o křišťálový globus za disciplínu. Za zmínku pak tutově stojí životní výsledek Slováka Miša Oravce, která 21. flekem poprvé nakouknul do nejlepší třicítky. Na svoje premiérový finálko se potom taky překvapivě může těšit Francouz Andreas Herranz.

Birk Ruud (foto Buchholz / Fis Freestyle)

Mezi něžným pohlavím pak všechny svoje ambice na celkové vítězství Světového poháru poslala kamsi do temných zákoutí Švýcarka Mathilde Gremaud. Kvalda na domácí půdě jí vypekla a předposledním místem vyčistila pozici pro Johanne Killi z Norska, kterou už nemůže žádná z ostatních žen ohrozit. Jinak postupující desítce vévodila kanadská rebelka Megan Oldham před Tess Ledeux z Francie a právě severskou favoritkou. Finálový vřava pak propukne v sobotu v 11:00, kdy na to vlítnou dámy, od 13:00 pak snowpark bude patřit mužům a vy všechno budete moci sledovat živě na ČT Spor Plus. - AKTUALIZACE - kvůli počasí finále startuje v 09:30!

Sandra Eie (foto Buchholz / FIS Freestyle)

Postupující do finále FIS Světovýho poháru v Silvaplaně:

Muži:

Heat 1:

1. Hunter Henderson (USA)
2. Birk Ruud (NOR)
3. Sebastian Schjerve (NOR)
4. Konnor Ralph (USA)
5. Jesper Tjäder (SWE)
6. Chris McCormick (GBR)
7. Valentin Morel (SUI)
8. Tyler Harding (GBR)

Heat 2:

1. Alex Hall (USA)
2. Evan McEachran (CAN)
3. Mac Forehand (USA)
4. Luca Harrington (NZL)
5. Mark Hendrickson (CAN)
6. Oliwer Magnusson (SWE)
7. Colby Stevenson (USA)
8. Andreas Herranz (FRA)

Ženy:

1. Megan Oldham (CAN)
2. Tess Ledeux (FRA)
3. Johanne Killi (NOR)
4. Sarah Hoefflin (SUI)
5. Giulia Tanno (SUI)
6. Ruby Andrews (NZL)
7. Grace Henderson (USA)
8. Anni Karava (FIN)
9. Sandra Eie (NOR)
10. Kirsty Muir (GBR) 

Kompletní výsledky: muži, ženy

Jesper Tjäder (foto Christian Stadler / FIS Freestyle)

text splácal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Připlula třetí epizoda Cut Loose s Konnorem Ralphem

Třetí pokračování Cut Loose od Konnora Ralpha nás zavede do letního Woodward Copperu...

Letní jibbovačka jménem BCB Summer Jibbing proběhne již o víkendu 19.-21.července

V půli července o víkendu 19. až 21.července proběhnou legendární snowboardové a freeski závody v Janovičkách u Broumova. V této pozváce se dozvíš, co tě na místě čeká a nemine.

Alec Henderson nás přenese na letní Mt. Hood

Návštěva americkýho Mt. Hoodu nemůže v letních měsících chybět...