The Nines 2022 opět přinesly skvělou podívanou

Parádní ročník The Nines 2022 je za námi a nám nezbývá než si ho malinko zrekapitulovat...

Epicentrem freeskiingu a snowboardingu se minulý týden stala bez debat Crans Montana. Švýcarský resort si totiž podmanil letošní ročník grandiózní akce The Nines 2022 a nám zase nezbývalo nic jinýho než valit bulvy a rozplývat se nad tou krásou. Snowparkový umělci z firmy Schneestern zase vysochali neuvěřitelný setup, kde se autoři a designeři setupu malinko rozšoupli. Pozvaná plejádu jak chlapáků tak žen měla celý týden na to si užívat vychytávky jako "Perfect Jump", The SWATCH Downward Spiral nebo věcičku nazvanou The Sphere. S příchodem víkendu se bohužel malinko splašilo počasí, což nakonec mělo za následek zrušení víkendového Public Day. Když vám ale předpověď má nadělit skoro orkán, tak zbytečný riskování není zrovna na místě. To byla ale jen malá šmouha jinak zase nad perfektním eventem z dílny Nico Zacka.

Max  Moffatt a jeho sekačka (foto Markus Fischer)

Alex Ferreira (foto Theo Acworth)

I tak ale toho bylo během týdne opět k vidění tolik, že vám z toho šly oči šejdrem. Letos se tady zaskvěla zejména snowboardová sebranka. Jak se říká prolamovaly se ledy a přepisovaly anály. Holčičí duo Reira Iwabuchi a Laurie Blouin totiž na prkně vyšvihlo první dámský triply nebo šestnáctiletej Japončík Hiroto Ogiwara jako první člověk v historii zkrotil backside 2160. Určitě velkej respekt. Možná to tak lehce vypadá, že freeskieři se drželi malinko zkrátka, ale stačí si pustit jejich highlights video a hned bude všem jasný, že se rozhodně neflinkali a řezali to tam víc než nebohej zedník svoje prsty na cirkulárce…

The Nines 2022 Ski Highlights:

Na konci týdne pak bylo potřeba všechno řádně zrekapitulovat, zapít a hlavně taky rozdat si nějaký ty ceny pro největší killery a zabijáky. V každý kategorii se pak vyhlašovaly hned tři trofeje. Best Trick padl do spárů Rakušanky Lary Wolf za svůj misty flip 540. Pánskému osazenstvu kraloval Jesper Tjäder, kterej trošku popustil uzdu fantazii a nakonec pokořil originální transfer kombem 540 to switch backflip. Titul Best Style spadl do klína opět Laře Wolf, mezi chlapáky pak nejvíce stylovosti sršelo ze dvojky Max Moffatt a Finn Bilous. Kluci si tak cenu spravedlivě rozdělili. Hlavní prémii za Ruler of the Week tedy největšího vrahouna celý akce pobrala kanadská dvojka Max Moffatt a Megan Oldham. Javorové listy se tak ve Švýcarsku zabarvily do zlatova. Nám už nezbývá nic jinýho než si projet vydařený fotky a videa a zase se těšit na další ročník týhle šílenosti! Tohle je totiž ten správnej freeskiing a snowboarding v nejčistší podobě! 

Fabian Boesch (foto Klaus Polzer)

Finn Bilous (foto Markus Fischer)

The Nines web najdeš zde.

textově okořenil

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Stylovej masakr "Activity" od Phila Casabona je tady

B-dog, Brady Perron a několik houmies nás pošlou do kolen desetiminutovkou "Activity"...

Polka Zuza Witych odvypráví svůj příběh ve filmu "Zuza - Far From The Peaks"

Polská freeridová hvězda Zuza Witych se dočká vlastního filmu...

Podíváme se na týmový závod Obsidian 2023

V rámci Winter Games NZ se jel hodně zajímavý týmový kontest Obsidian 2023 a my se teď na něj vydáme...