Víkendové tipy: Pražská premiéra, otvíračka Špindlu a další

Pátek večer, sobota, neděle před námi a my jsme zase poslepovali nejzajímavější akce víkendu. Jukni, kde se co děje...

Při pohledu do kalendáře, to zahřeje u srdíčka. Prosinec. Jenže když vykouknete z okna, tak je to mírně řečeno žalostný. Horší než sledovat třikrát za sebou dokument o makedonský montovně vejtahů. Zima si prostě dává na čas a rozhodla se, že nás potrápí. Naštěstí pár českých středisek srdnatě bojuje a některé už aspoň na oblouky otevřela minulý víkend a teď budou další následovat. Nás čekají další dva dny bez starostí, a tak se opět jukneme, jak je nejkvalitněji vyplnit. Pokud možno lyžařsky…

 No a vzhledem k tomu, že to počasí je fakt po psa nebo spíš pod dva psy, tak první z naší nabídky je dnešní pražskej mejdan Rip Curl Premiere Night. A proč byste tam měli vyrazit a lyže nechat doma v komoře?! Jedním z filmů, který návštěvníci uvidí, je totiž novinka SKI VACATION od rakouskýho freeridera Raphaela Webhofera. Pokud máš tedy žízeň, tak naber směr Klubovna 2. Patro. Mimochodem bude se promítat taky surfovej kousek THE SEARCH a zahraje DJ Hlava… Více zde.

Rip Curl Premiere Night

Pokud radši chcete s partou vyrazit na pár obloučků na hory, tak jako první musíme zmínit starej dobrej Špindl neboli Špindlerův Mlýn. Ten na sobotu naplánoval svůj oficiální opening a taky bohatej doprovodnej program. Svíst se budete moci na modrý Turistický sjezdovce ve Svatým Petru, kde vás čekají taky koncerty, autogramiády, souteže, fire show, laser show… Znáte to. Přes Gopass si pak můžete pořídit výhodné skipasy, které slibují tři dny za cenu jednoho… Info zde.

Špindl SkiOpening

Jestli to je pro vás moc mainstream, tak tu máme jednu krkonošskou alternativu. Už dnes večerním lyžováním otevřou svoje brány Mladé Buky. Přes víkend pak pojedou dva vleky Buk I. a II. Celodenní tiket z vás pak vysaje 430,- kaček - info tady. Ofiko otvíračka je na programu taky v Beskydech a to ve Ski Areálu Bíla. Tady se na vás bude těšit skoro kilometr a půl připravených sjezdovek a kiláček nachystaný pro skialpinisty. Vleky pak pojedou za poloviční jízdné. Veselo bude i v Karlově pod PradědemJeseníkách. Start sezóny je dnes od 16:00 XXL večerkem a bude se pokračovat celý víkend. Mimochodem dětské ceny o víkendu platí pro všechny, večerko je za standart - podrobnosti tady.

A teď to nejdůležitější pro nás freeskiery, kteří bez jibů a skoků nedáme ani ránu! Vítkovice hlásí šest railů na šlapačku! Pokud jseš tedy srdcař, víš kam o víkendu dorazit. 

Nesmíme pak zapomenout ani na cizinu a naše milované Alpy. O víkednu proběhne loučení s Hintertuxem Kaunertalem. Oblíbený rakouský ledovce po tomto víkendu svoje podzimní parky zavírají takže poslední šance. Nemusíte ale smutnit! Od minulýho víkendu má dveře do kořán populární Absolut Park ve Flachawinklu a první překážky hlásí taky švýcarský klasika Laax.

Jak to vypadá v Absolut Parku napoví video:

Jestli máte nějaký svůj tip, tak se s náma podělte v konverzaci a pokud jste vážně nic nevybrali, takto to udělejte jako já. Du hrát v sobotu fotbalovej turnaj... zdar za týden :)

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Sammy Carlson nás příští měsíc potěší videem "Resilience"

V listopdau vyleze nové video Sammy Carlsonovi a my tady máme trailer...

Tanner Hall nás na svoje narozky obdaroval videem "Eternal"

Ski Boss bez varování vypouští ven pětiminutovku "Eternal"...

Thibault Magnin a jeho season mixtape

Španělák Thibault Magnin a jeho sezónní video...