Výsledky: Česká stopa na The North Face Frontier

Naše freeriderka Monika Nováková se představila na 4* závodě The North Face Frontier v rámci Freeride World Qualifier...

Prestižní Freeride World Tour nastartuje sezónu 2020 tradičně až po novém roce. To kvalifikační boje ve Freeride World Qualifier jedou už na plný obrátky dokonce od jara. Po několika dvou a tříhvězdičkových závodech se na začátku září pod hlavičkou Winter Games NZ na Novém Zélandu odjel kontest The North Face Frontier, a ten se už může pyšnit hvězdičkami hned čtyřmi. V resortu The Remarkables se tak bojovalo o celkem slušnou porci bodů do celkovýho hodnocení a bylo u toho i jedno české zastoupení.

Mezi deseti ženami na startu totiž nechyběla naše Monika Nováková, o který jste si mimochodem mohli relativně nedávno přečíst u nás na webu (článek zde). V mezinárodní konkurenci nakonec vyválčila sedmé místo.  Nejlepší jízdu rozhodčím předvedla domácí freeriderka Jessica Hotter. Stříbro i bronz pak zamířil na starý kontinent konkrétně do Švýcarska, když se o to zasloužilo duo Eva Battolla a Sybille Blanjean. Monice pak držíme palce do dalších závodů a budeme ji určitě sledovat.

Mezi pětadvaceti odvážnými muži jasně dominovali domácí borci. Do nejlepší čtyřky nepustili totiž žádnýho dalšího soupeře jiné národnosti. Největší radost měl určitě vítěz Julian Hampton, kterýmu na paty šlapal Hank Bilous. Třetí flek pak ukořistil Craig Murray, jehož jméno určitě dobře znáte z loňskýho hlavního seriálu FWT. Závody FWQ pak v září pokračují na Zélandu i nadále a to dalšími dvěma podniky ve střediscích Mt. Olympus a Turoa.

The North Face Frontier 2019 highlights:

Výsledky The North Face Frontier 2019 – FWQ 4*:

 
Muži:

 
1. Julian Hampton (NZL)
2. Hank Bilous (NZL)
3. Craig Murray (NZL)
4. Finn Bilous (NZL)
5. Mael Ollivier (FRA)
6. Tom Gratadour (FRA)
7. Ben Richards (NZL)
8. Ugo Troubat (FRA)
9. Oscar Mandin (FRA)
10. Valentin Rainer (AUT)
 
Ženy:
 
1. Jessica Hotter (NZL)
2. Eva Battolla (SUI)
3. Sybille Blanjean (SUI)
4. Sanne Mona (SWE)
5. Olivia McNeill (CAN)
6. Renee McCurdy (CAN)
7. Monika Nováková (CZE) 

Více najdete na webu FWQ zde.

Napsal

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Vylaď se na léto Tie&Dye kousky z naší merch kolekce

Deadline předobjednávek Freeride.cz merch kolekce SUPPORTING COMMUNITY se rychle blíží, čas máš jen do 31. května! Dneska ti ukážeme pár kousků z naší kolekce, které si zaslouží extra pozornost... Tie&Dye summer is coming!

Thayne Rich segment z filmu "Zig Zag" od Level 1

Thayne Rich a jeho full part z filmu "Zig Zig" z roku 2018...

V Rakousku (snad) otevřou první ski areály

Je tu doba pokoronavirová a lyžařský business se pomalu oklepává a snad přivítá první návštěvníky...