YOG 2024: Péťa Müller bere skvělý 5. místo ve slopestylu

Známe první medailisty ze Zimních olympijských her mládež a ve slopestylu se neztratil ani náš Petr Müller, který domu veze nádhernej 5. flek...

Poslední lednový víkend to vypadá, že závodní scéna chytla amok, kterej by nedokázaly zkrotit ani sedativa určená k uspání sedmitunovýho mamuta srstnatého. Sešlo se totiž hned několik akcí, který za to stojí mít v hledáčku. Z českýho pohledu je určitě nejlukrativnější sledovat Zimní olympijské hry mládeže 2024 (YOG), které aktuálně zaměstnávají jihokorejský Gangwon. Freeskiing tady má rezervováno pěkný místečko v resortu Welli Hilli Park, kam vyrazil rozzářit české barvy náš zástupce Petr Müller. Juniorský reprezentant už si může první vystoupení odškrtnou a nám nezbývá než mu poslat nebývalou pochvalu! Péťa totiž nejprve dokázal ošálit nástrahy kvaldy a ze čtyři a dvaceti kluků ladně proklouzl ze čtvrtýho fleku do desetičlennýho finále, kde zajel svůj životní výsledek!

dablující Petr Müller (foto: OIS/Jonathan Nackstrand)

Napínavý finálko se nakoplo hned po kvaldě ve stejný den a jezdci v něm disponovali třemi koly, kdy mohli ze sebe vymáčknout co nejšťavnatější výkony! Český želízko v ohni se mezi mladými telenty rozhodně neztratilo! Ve druhé jízdě Péťa poslal kombo switch 270 na kaskádu 270 out, fs 450 japan out z vystřelováku a bs 630 ze závěrečnýho railu. Skoky pak vyčistil kvalitněji než savem na plístně! Macatou rightside dub cork 1080 safety podpořil parádním dub corkem 1440 tail rotovaým na druhou stranu a od rozhodčích schytal verdikt 67.75 bodů. V konečným součtu z toho vykrystalizovalo skvělý 5. místo, který se určitě v českých análech řadí hodně vysoko! Velká gratulace!
Péťa rotuje z railu (foto: OIS/Jonathan Nackstrand)
Cenné vítězství nakonec za oceán veze člen americkýho rookie týmu Henry Townshend. Sedmnáctiletý cápek z Park City naložil na railech čunačinky jako 360 switch up na zetku, na kickeru pak přihodil dlouhatánckej switch dub misty 1260 a všechno zakončil dub corkem 1260 mute. Jako jedinej si nakonec ve finále vykoledoval devadesáti bodový hodnocení a mohl tak začít slavit nejspíš svůj největší lyžařskej zážitek. Stříbro zamířilo na japonský souostroví, když se o to postaral Olly Nicholls. Na skocích volil stejný kombo jako náš Péťa ale přece jenom railová sekce měla náročnější parametry. Bronzová odměna pak skončila v kapse finskýho klučiny jménem Jaako Koskinen. Před našeho borce se pak ještě vměstnal Viktor Alexander Maksyagin ze Švýcarska. Naopak úplně pohořil vítěz kvaldy Charlie Beatty. Ve finále si mladý Novozélanďan neporadil ani s jednou jízdou a k radosti měl daleko asi jako eskymák k pěstování cukrový třtiny. Pro juniorskýho mistra světa velký zklamání.

Viktor Maksyagin na kickeru (foto: OIS/Jonathan Nackstrand)

Slušná sestavička se sešla i mezi něžným pohlavím, kde si to o cenný kovy rozdaly dvě desítky nadějných freeskierek. Holky svůj závod absolvovaly o den dříve a velké ambice zvládnula naplnit favoritka Flora Tabanelli. Italská kometa této sezóny udžela nervy na uzdě a poslední jízdou jako jedina dokázala překonat magickou hranici devadesíti bodíků. Lví podíl na tom měla skokanská sada, kde vysekla switch misty 900 do bia 900. Krásná práce. Druhý flek opanovala Linshan Han s dvěma corky 720 a potvrdila, že čínský freeskierky budou nebezpečnější než vývar z mochomůrky tygrované. Z bronzu se pak mohla radovat nejen Muriel Mohr ale taky náš Jirka Volák, který očividně v německých službách rozdává kvalitní trenérské rady a postřehy. Gratulace i jemu! Freeskieři se do dění na YOG 2024 vrátí v sobotu 27. února, kdy je čeká kvalda big airu a my budeme opět držet palce Péťovi!

bronzová Muriel Mohr (foto: OIS/Jonathan Nackstrand)

Výsledky finále slopestylu na YOG 2024:

Kluci:

1. Henry Townshend (USA)
2. Olly Nicholls (JPN)
3. Jaakko Koskinen (FIN)
4. Viktor Alexander Maksyagin (SUI)
5. Petr Müller (CZE)
6. Luke Harrold (NZL)
7. Lars Ruchti (SUI)
8. Matthew Lepine (CAN)
9. Alois Panchaud (SUI)
10. Charlie Beatty (CAN

nejlepší trio kluků (foto: OIS/Jonathan Nackstrand)

Holky:

1. Flora Tabanelli (ITA)
2. Linshan Han (CHN)
3. Muriel Mohr (GER)
4. Slyu Xiao (CHN)
5. Daisy Thomas (AUS)
6. Kethryn Grey (USA)
7. Ella Garrod (CAN)
8. Eleanor Andrews (USA)
9. Madeleins Disbrowe (NZL)
10. Mischa Thomas (NZL)

Kompletní výsledky: kluci, holky

Linshan, Flora a Muriel (foto: OIS/Jonathan Nackstrand)

Web YOG Gangwon 2024 najdeš zde.

gratulaci posílá

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Buldozlife pustili ven street video "Egal"

Švýcarští shreďáci Buldozlife crew mají venku zase jednu streetovou pohodičku...

The Blondes a Arianna Tricomi vychutnávají Japonsko v segmentu z "The Land of Giants" od MSP

Čtyři freeriderky nás vezmou v ochutnávce z "The Land of Giants" do japonskýho prašanu...

Štylař Valentin Morel potěší season editem

Švýcarská štylová mašina Valentin Morel má venku nový sezónní video...