YOG 2024: Péťa Müller v big airu ukořistil 10. místo

Náš Petr Müller má z sebou druhý finálový vystoupení na Zimních olympijských hrách mládeže 2024...

Víkend patřil na Zimních olympijských hrách mládeže v jihokorejském Gangwonu z pohledu freeskiingu královskýmu big airu. My jsme se v sobotním finále mohli opět pyšnit českým želízkem v ohni. Jediný zástupce Čech a Moravy Péťa Müller totiž rozhodně nenechal nic náhodě a elegantně postoupil z páteční kvaldy rovnou z prvního fleku! Všech jeho jednadvacet protivníků tak na něho jen smutně koukalo z povzdálí. Bitva o cenné kovy deseti nejlepších se pak držela klasického formátu těch největších akcí. Každý rider musel ze svý brašny triků vysypat celkem tři skoky, kdy dva rotované na opačné strany mu splácaly konečněj bodovej součet. I když český reprezentant naskočil do finálovýho klání z nejvýhodnější pozice, tak paní Štěstěna mu tentokrát ukázala záda a svoje maximum, tedy pátej flek z předchozího slopestylu, si už nedokázal vylepšit.     

letící Jaakko Koskinen (foto: OIS/Simon Bruty)

Péťa si v nabitým finále prostě lidově řečeno vybral smůlu. V první kole nejprve nedokázal ukočírovat svůj switch dub 1260, kdy po lehkým pádů rozhodčí rozhodně nemohli plýtvat s bodovou štědrostí. Bohužel ani jeho parádní kousek dub cork 1440 tail v druhým kole nevyšel. Nohy mu podkopal grab a naděje na medailovou radost roztála jak polárkáč ve finský sauně. Škoda. Skóre českýmu talentu aspoň malinko nabobtnalo závěrečným trikem, kdy opět vymlasknul svojí čtrnáctku. Lepší ale než konečný desátý místo už z toho vyrobit nešlo. I tak si ale Péťa zaslouží velkej respekt a z Jižní Koreje veze dvě finálový účasti, což je určitě počin, který si zaslouží minimálně pořádný poplácání zad! Díky a gratulace!  

Péťa a jeho neodjetý switch dub (foto: OIS/Simon Bruty)

Naopak chuť si spravil juniorský mistr světa z Kanady Charlie Beatty, kterýho ve slopestylu potkal podobný osud jako nyní našeho borce. Tentokrát ale všechno zapadlo do správnejch kolejí a za switch dub cork 1440 blunt a dub cork 1440 mute vystoupal zaslouženě na nejvyšší příčku. Druhou placku z resortu Welli Hilli Park pak do nedalekýho Japonka veze Olly Nicholls. Stříbro pro něj vykutalo kombo dub cork 1440 mute a switch dub bio 1260. Další letošní skvělej zářez si pak zapsal objev Luke Harrold, který nedávno oslnil plackou na Světovým poháru v rampě. Očividně i s big airem jim to spolu šlape a na Nový Zéland si veze bronz.

šampión Charlie Beatty (foto: OIS/Simon Bruty)

Mezi něžným pohlavím nenechala nic náhodě Flora Tabanelli. Italská střela si po slopestylu podmanil i big air. Šestnáctiletá dáma zaútočila switch biem 900 mute a dub corkem 1080 safety a ostatní holky se bodově nechytaly. Nejblíže na dostřel se jí dostala Daisy Thomas z Austrálie, která volila hodně podobnou variantu triků. Českým odleskem se pak může opět blištit bronzová Muriel Mohr. Trenér Jirka Volák svojí německou svěřenkyni dovedl ke druhý placce v Asii a tady taky tutově bude vládnout velká spokojenost. Gratulace! YOG 2024 pak zakončí svojí freeski pouť ve středu 31. ledna, kdy za vším udělá tečku halfpipe bez naší účasti.

bronzová Muriel MOhr (foto: OIS/Simon Bruty)

Výsledky finále big airu na YOG 2024:

Kluci:

1. Charlie Beatty (CAN)
2. Olly Nicholls (JPN)
3. Luke Harrold (NZL)
4. Aimo Mandelin (FIN)
5. Joey Elliss (AUS)
6. Theodor Skarpnord (NOR)
7. Hannes Baumhoefener (GER)
8. Jaakko Koskinen (FIN)
9. Alois Panchaud (SUI)
10. Petr Müller (CZE)

top kluci (foto: OIS/Thomas Lovelock)

Holky:

 1. Flora Tabanelli (ITA)
2. Daisy Thomas (AUS)
3. Muriel Mohr (GER)
4. Siyu Xiao (CHN)
5. Eleanor Andrews (USA)
6. Linshan Han (CHN)
7. Kathryn Gray (USA)
8. Mariia Aniichyn (UKR)
9. Nataliia Kaziuk (UKR)
10. Kiho Sugawara (JPN) 

Kompletní výsledky: kluci, holky

nejlepší holky (foto: OIS/Thomas Lovelock)

Web YOG Gangwon 2024 najdeš zde.

report vyflus

Maty Vránek
Další články autora

Další zajímavé články

Buldozlife pustili ven street video "Egal"

Švýcarští shreďáci Buldozlife crew mají venku zase jednu streetovou pohodičku...

The Blondes a Arianna Tricomi vychutnávají Japonsko v segmentu z "The Land of Giants" od MSP

Čtyři freeriderky nás vezmou v ochutnávce z "The Land of Giants" do japonskýho prašanu...

Štylař Valentin Morel potěší season editem

Švýcarská štylová mašina Valentin Morel má venku nový sezónní video...