5 otázek na Láďu Hrstku + jeho 2017 edit

Láďa Hrstka toho během roku 2017 najezdil spoustu. Není to také tak dávno, co měl u nás na webu velký rozhovor. Od té doby ale už nějaký týden uběhl a u Ládi je toho leccos nového. Jak už to v životě bývá - něco dobré, něco špatné. Na Láďu jsme tak vyslali 5 bleskových otázek, na které také bleskově odpověděl a k tomu vám servírujeme jeho úplně nový 2017 edit!

Čau Láďo, dneska ti u nás vychází tvůj 2017 edit, který jsi vmáčkl do jedné minuty. Když se za tím rokem 2017 podíváš, jsi spokojený s tvým ježděním v uplynulém roce?
Čau, hele v uplynulém roce si myslím, že super, protože začátkem roku jsem jel MSJ, kde jsem byl 31. a pak jsem vyhrál MČR, takže super úspěchy koncem sezóny. Skoro celý léto jsem strávil na Dachu, kde jsem se peckově rozjibboval a poslal jsem svojí první FS 10, teď koncem roku, jsem byl jezdit v Tirolsku, kde jsem si peckově zaprášil a poslal svůj první BS double 1080. 

Není to tak dávno, co jsi u nás měl velký rozhovor. Od té doby se ale určitě leccos změnilo. Pověz nám, co je u tebe nového?
Jo jo, něco se změnilo, jednou novinkou je ten BS double 10 a druhou je, že jak je to u mě už bohužel zvykem, zranil jsem se, natrhnul jsem si vaz v lokti. Ale na operaci nemusím a zrovna zejtra mi sundavaj sádru a dostanu cvičící ortézu, takže až to rozcvičím tak na to znovu vlítnu, ale já už jsem si na to zvyknul, takže to rozhýbu brzo, už vím jak na to.

Zaznamenali jsme právě to, že jsi na Kaltenbachu odjel svůj první double. Kolikátý to byl pokus celkově a jak to celé proběhlo? Zkoušel jsi to předtím na trampolíně, do molitanu, nebo do bagu?
Jooo, double už jsem tam konečně poslal, celkově to byl sedmý pokus, 5x na Stubaii, pak první den co jsme byli na Kaltenbachu jsem ho kvůli počasí zkusil jen jednou, no a čtvrtý den na Kaltenbachu, kdy už na to konečně bylo počasí, jsem ho dal na první. Nejsem žádný máslo takže všechny pokusy rovnou na sněhu, žádný bagy, molitany, nic, jenom jsme den předtím s Richardem Skanderou probírali jak na to a za to mu moc děkuju, protože umí poradit a hecnout mě do toho.

Jaké další triky máš po BS Double 1080 v plánu?
Nejdřív si chci pořádně najet ten BS double, ale pak bych taky chtěl dělat FS double 10, Cab double underflip a potom Cab double 10, takže zatím nějak takhle.

A co to tvoje aktuální zranění? To se ti přihodilo jak? Kdy očekáváš, že budeš zpátky a ready na prkně?
Aktuální zranění se mi stalo právě, když jsem se učil cab underflip, abych pak mohl dělat ten double, trochu jsem ho přetáhnul na patku a spadnul jsem na ruku, ta se mi nějak zvrtla a trochu jsem si tím vyhodil loket. Zpátky ready chci být co nejdřív, záleží jak rychle to rozhýbu a posílím, ale tak nějak koncem sezóny budu ready určitě.

Přejeme brzký uzdravení a snad brzo na horách!
Jop, dík moc, rád vás všechny uvidím.

Velký rozhovor s Láďou Hrstkou si můžeš přečíst tady - u nás na webu.

Další zajímavé články

Rusty Toothbrush - Poveri Noi movie - Team Week

I dnes tu máme Dušana Kříže, který minulou zimu natáčel s naší oblíbenou partou Rusty Toothbrush jejich nový film Poveri Noi. Společně toho zažili hodně. Třeba dubnový Team Week ve Francii. Právě ten si dnes dáme.

Dušan Kříž v The Crap Show Laax 2018 #5

Nejlepší evropský snowpark v Laaxu hostil jarní session od magazínu Pleasure a na místě byla i parta, která stojí za místní sérií The Crap Show. Než odstartuje nová sezóna, dáme si ještě jarní záběry v rámci letošního 5. dílu. V něm se nám ukáže i Dušan Kříž.

Oakley Week x Mammoth by Stale Sandbech

Loňský Oakley Week v kalifornském resortu Mammoth Mountain byl setkáním skvělých lidí a úžasného snowboardingu. Stale Sandbech na něm nemohl chybět a tady je další rekapitulace z editorského pera Drewa Hastingse.