Audi Snowjam 2024 se vrací po dvou letech zpět do Špindlu!

Je to tak dámy a pánové! Po dvouleté pauze se letos v březnu opět můžeme těšit na legendární akci Audi Snowjam! Poslední post-covidový ročník byl dost osekaný, ale letos organizátoři opět slibují snowboarding doplněný o večerní koncerty a after parties a my u toho určitě chybět nebudeme!

Světový freestyle snowboarding zpět v Česku! Špindlerův Mlýn v polovině března přivítá SP Audi Snowjam.

Česko po dvou letech opět přivítá mezinárodní elitu ve freestyle snowboardingu. Do Špindlerova Mlýna se v rámci Audi Snowjam 2024 v polovině března vrátí Světový pohár v disciplíně slopestyle. Na startu nebudou chybět ty největší hvězdy současnosti ani početná domácí sestava reprezentantů v čele s Šárkou Pančochovou a nastupující talentovanou generací závodníků. 

„Audi Snowjam 2024 je jedním z posledních závodů Světového poháru FIS aktuální sezóny, jehož výsledky se započítávají do celkového hodnocení seriálu a zároveň si v něm jezdci mohou vyjet startovní místo pro příští sezónu, kdy bude probíhat kvalifikace na blížící se zimní olympijské hry 2026 v Itálii,“ říká Martin Černík, zakladatel a šéf organizačního výboru Snowjam.

Pro domácí publikum se tak v polovině března po roční pauze opět nabízí možnost naživo vidět ty nejlepší jezdce současného snowboardingu, kteří na unikátní slopestyle trati během kvalifikačních i finálových jízd předvedou ty nejtěžší kombinace triků současného snowboardingu. Kvalifikace je na programu v pátek 15. března, finále pak v sobotu 16. 3

„Technicky nejnáročnější a stylové skoky pak můžou diváci vidět během večerní exhibice Snickers Best Trik, který se odehraje za umělého osvětlení na velkém skoku přímo na dojezdu ve Skiareálu Svatý Petr,“ zve fanoušky snowboardingu Černík.

Na předběžné startovní listině jsou zatím do závodu nasazení nejlepší světoví profesionální závodníci z více než 20 zemí Evropy, Severní i Jižní Ameriky, Asie, Austrálie a Nového Zélandu. A stejně jako každý rok se kromě naprosté světové špičky představí i naše reprezentace. Kromě nejznámější freestyle závodnice Šárky Pančochové na startu nebude chybět ani nastupující generace české reprezentace – Jakub Hroneš, Kristian Salač, Laura Záveská či Vanessa Volopichová.

Audi Snowjam založil bývalý snowboardový profesionál a olympionik Martin Černík v roce 2006. Za téměř dvě dekády své existence se závod pevně zakořenil nejen v kalendáři závodů Světového poháru FIS, ale i v kalendářích domácích příznivců snowboardingu. Od té doby se na Audi Snowjam do největšího domácího střediska vypraví tisíce fanoušků snowboardingu a hudby. Kromě špičkově připraveného závodu ve slopestyle a večerní exhibice na Big Airu je pro ně připraven i doprovodný program v podobě koncertů a parties s kapelami a DJs.

Podrobnější informace o jezdcích, trati i doprovodném programu budeme postupně zveřejňovat i tady na Freeride.cz!

VIDÍME SE TAM!

Sleduj Snowjam.cz na sockách!

Podívejte se, jak to na Snowjamu vypadalo dva roky zpět!

Na Snowjamu nebude chybět

Vašek Čajka
Další články autora

Sleduj FREERIDE.CZ SNOW na sociálních sítích a buď neustále v obraze, co se děje ve světě snowboardingu!

Další zajímavé články

Zoltán Strcuľa a Roman Dlauhý zabili v The Crap Show!

Československo se zase spojilo, když Roman Dlouhý a Zoltán Strcuľa zabili ve třetím letošním díle The Crap Show!!! Nejnovější díl z téhle tradiční série snowboardových videí z evropské mekky freestyle snowboardingu je opět venku a my si ho díky našim klukům fakt vychutnali. Tak na to koukejte!

Silvretta Montafon hostila vydařenou zastávku FWT Qualifier!

Na kvalifikačním závodě 4* FWT v Silvretta Montafon se organizátorům a jezdcům zadařilo a podmínky klaply na jedničku!

V neděli se na Moravské Boudě jede poslední letošní zastávka Snowboard Zezula KIDZ Tour

Moravská Bouda v neděli hostí poslední zastávku letošní Snowboard Zezula KIDZ Tour - snowboardový závod pro děti a mládež do 15 let. Veškeré důležité info k závodu přinášíme v této pozvánce.