Audi Snowjam 2024 ZRUŠEN kvůli špatným sněhovým podmínkám!

Tradiční závod Světového poháru ve freestyle snowboardingu, Audi Snowjam 2024, který se měl konat v polovině března ve Skiareálu Špindlerův Mlýn, je z důvodu nepříznivých sněhových podmínek zrušen.

Tradiční závod Světového poháru ve freestyle snowboardingu, Audi Snowjam 2024, který se měl konat v polovině března ve Skiareálu Špindlerův Mlýn, je z důvodu nepříznivých sněhových podmínek zrušen.

„Po dohodě Svazu lyžařů ČR s Mezinárodní lyžařskou a snowboardovou federací a Skiareálem Špindlerův Mlýn jsme bohužel museli udělat zásadní rozhodnutí a letošní ročník závodu vzhledem k aktuálním sněhovým podmínkám zrušit. Přes maximální podporu skiareálu a slibný začátek sezóny jsme za poslední dva týdny přišli o více než polovinu sněhu určeného pro výstavbu trati. Z toho, co nám zbylo, není možné postavit trať, která by splňovala bezpečnostní a kvalitativní parametry nutné pro závod Světového poháru. Vzhledem k tomu, že předpověď na následující týdny neukazuje teploty potřebné k další výrobě sněhu, je zrušení akce nepříjemným, ale pragmatickým rozhodnutím. Velmi nás to mrzí zejména kvůli závodníkům a také fanouškům snowboardingu, kteří se na Snowjam těšili,“ popisuje situaci šéf organizačního výboru Martin Černík

Světový pohár v disciplíně slopestyle se měl ve Špindlerově Mlýně, kam se vrací pravidelně, uskutečnit znovu po dvou letech. Od úterý 12. března měly probíhat první oficiální tréninky v areálu, závodit se pak mělo v pátek 15.3. nejprve v kvalifikaci a v sobotu 16.3. pak ve finále. Celá akce pak měla vyvrcholit večerní exhibicí na velkém skoku Snickers Best Trick.

„Toto rozhodnutí přichází v nejzazším termínu pro to, abychom dokázali maximálně eliminovat ztráty spojené se zrušením dlouho plánovaného závodu Světového poháru včetně chystaného doprovodného programu a zároveň dali v této komplikované sezóně prostor FIS pro jednání s alternativním pořadatelem,“ uvedl generální sekretář Svazu lyžařů ČR Jan Šindelář. „Věříme, že k nám v nadcházejících sezonách bude počasí přívětivější, fanouškům budeme moci nabídnout další mimořádné zážitky z elitních lyžařských a snowboardových závodů a znovu potvrdíme, že jako Česká republika dokážeme dlouhodobě a pravidelně hostit sportovní akce, které velmi pozitivně hodnotí sami závodníci, zahraniční týmy, Mezinárodní lyžařská a snowboardová federace i široká veřejnost,“ dodal.

Audi Snowjam založil bývalý snowboardový profesionál a olympionik Martin Černík v roce 2006. Za téměř dvě dekády své existence se závod pevně zakořenil nejen v kalendáři závodů Světového poháru FIS, ale i v kalendářích domácích příznivců snowboardingu.

Sleduj Snowjam.cz na sockách!

Podívejte se, jak to na Snowjamu vypadalo dva roky zpět!

Nad zimou pláče

Vašek Čajka
Další články autora

Sleduj FREERIDE.CZ SNOW na sociálních sítích a buď neustále v obraze, co se děje ve světě snowboardingu!

Další zajímavé články

SNOWBOARD: Mrkej na první fotky a video ze Swatch Nines 2024

Swatch Nines nás zase letos pošlou do kolen! Čekuj první obrázky a edit ze švýcarskýho Schilthornu...

Doražte na opening Horsefeathers snowparku Mölltaler Gletscher!

I když v Česku už je léto v plném proudu, tak u rakouských kolegů za hranicemi si stále můžeme užívat zimní radovánky naplno! A ještě ke všemu ve zcela novém Horsefeathers snowparku na ledovci Mölltal! Slavnostní opening proběhne v sobotu 20. dubna!

Obertauern hostí finální závod kvaldy na Freeride World Tour 2025!

Obertauern letos vůbec poprvé hostí závody 4* Freeride World Tour Challenger Series. Již tento víkend se tam potkají nejlepší jezdci Freeride World Tour a nejlepší jezdci kvalifikace a budou bojovat o poslední cenné body, které rozhodnou zda i do příští sezóny zůstanou v nejvyšší třídě Freeride World Tour. Sledujte živý přenos ze závodu přímo tady!