Aurora - Riding North aneb luxusní kombinace snowboardingu a surfingu

Letos v lednu se snowboarder Mathieu Crepel a surfař Damien Castera vydali na boardridingovou expedici daleko na sever Norska, do srdce arktické zimy. Z jejich putování vznikl krátký film, ve kterém si můžete vychutnat luxusní kombinaci snowboardingu a surfingu.

Mathieu Crepel:

Pro Mathieua jsou oceán a hory neoddělitelné duo. Už od dětství cestuje mezi sezónami - v zimě za sněhem a v létě za vlnami. V začátcích kariéry se věnoval závodění, a to i na té nejvyšší úrovni. Na kontě má 4 tituly mistra světa, 2 účasti na olympiádě a stříbrnou medaily z X-Games. Dodnes je Mathieu nejúspěšnější francouzský freestyle snowboarder a je považován za jednoho z nejlepších univerzálních riderů světa. Surfing pro něj byl vždy vášní. Mathieu dál žije na cestách mezi horami a oceánem, už ale nejde po medailích, ale po zážitcích a nových místech.

Damien Castera:

I přes úspěšnou závodní kariéru v surfingu Damiena vždy více poháněla touha po cestování. Damien si užívá objevování nových kultur, dobrodružství a secret spotů. Rád sdílí svoje dobrodružství v dokumentárních filmech, které už získaly úspěch na mnoha filmových festivalech. Současně Damien miluje psaní a nedávno vydal knihu o posledním putování s Mathieuem k vodám Aljašky a Patagonie.

Produkce filmu:

When We Were Kids
Jerome Benadiner
William S Touitou

Zveřejnil

Jan Lohynský
Další články autora

Další zajímavé články

Youtuber a snowboardista Ståle Sandbech se hlásí z Nového Zélandu

Známý a krásný viking Ståle Sandbech se vydal do země Hobitů na dobrodružnou výpravu za snowboardingem a klasicky to musí mít zdokumentované ve svém Vlogu, protože být youtuberem je prý moderní a Ståle nemůže být pozadu, haha.

PARTYLAPS 3.0 od Brage Richenberga je neskutečná podívaná!

Brage Richenberg a jeho parťáci nás na konci každé sezóny zásobují kvalitním editem, který má trochu delší stopáž, a který se vyznačuje tím, že v něm možná najdete víc pádů, než odjetých triků a víc party záběrů, než byste možná čekali. Je to každopádně neskutečná podívaná, kterou doporučujeme každému fandovi snowboardové filmografie!

Hotzone.tv Park Opening Hintertux slaví letos patnácté výročí

Už se nám to pomalu blíží! Je tady začátek srpna a za dva měsíce už se můžeme těšit na známý snowpark opening na rakouském ledovci Hintertux. Letos však nebude jen tak ledajaký, jelikož se bude slavit patnácté výročí od vůbec prvního Hintertux snowpark openingu! Pojďme se tedy společně podívat, na co se můžeme těšit letos.