Aurora - Riding North aneb luxusní kombinace snowboardingu a surfingu

Letos v lednu se snowboarder Mathieu Crepel a surfař Damien Castera vydali na boardridingovou expedici daleko na sever Norska, do srdce arktické zimy. Z jejich putování vznikl krátký film, ve kterém si můžete vychutnat luxusní kombinaci snowboardingu a surfingu.

Mathieu Crepel:

Pro Mathieua jsou oceán a hory neoddělitelné duo. Už od dětství cestuje mezi sezónami - v zimě za sněhem a v létě za vlnami. V začátcích kariéry se věnoval závodění, a to i na té nejvyšší úrovni. Na kontě má 4 tituly mistra světa, 2 účasti na olympiádě a stříbrnou medaily z X-Games. Dodnes je Mathieu nejúspěšnější francouzský freestyle snowboarder a je považován za jednoho z nejlepších univerzálních riderů světa. Surfing pro něj byl vždy vášní. Mathieu dál žije na cestách mezi horami a oceánem, už ale nejde po medailích, ale po zážitcích a nových místech.

Damien Castera:

I přes úspěšnou závodní kariéru v surfingu Damiena vždy více poháněla touha po cestování. Damien si užívá objevování nových kultur, dobrodružství a secret spotů. Rád sdílí svoje dobrodružství v dokumentárních filmech, které už získaly úspěch na mnoha filmových festivalech. Současně Damien miluje psaní a nedávno vydal knihu o posledním putování s Mathieuem k vodám Aljašky a Patagonie.

Produkce filmu:

When We Were Kids
Jerome Benadiner
William S Touitou

Zveřejnil

Jan Lohynský
Další články autora

Další zajímavé články

Další ročník akce “Big Air ve městě“ začne již 7. února v Kremnici

Pokud se již nemůžete dočkat letní festivalové sezóny, přijďte okusit atmosféru zimního festivalu do Kremnice. Už 7. a 8. února se tam odjede 12. ročník akce “Big Air ve městě“. Adrenalinem nabitou sportovní událost doplní ty nejlepší kapely. A to vše zcela zdarma!

FreerideTV: Mikýřův Prkenný Přehled - Epizoda IV: Nová naděje

V dobách, kdy společností zmítají clickbaitové články, fake news a deep fake videa, lidé oprávněně přestávají věřit médiím. Na jednu stálici nezaujatého investigativního žurnalismu se ale můžeme stále spolehnout. Tou je Mikýřův Prkenný Přehled. Pořad, díky kterému budete dokonale informování o všech zprávách, které jste tisíckrát zachytili někde jinde.

Snowboard Zezula Team - Rozhovor se Samem Jarošem