Chloe Kim a Yuto Totsuka si letos udrželi neporazitelnost v rampě!

V neděli se v prosluněném Aspenu za jarních podmínek odjel poslední závod v rampě ze série FIS Světových pohárů 2020/2021. Na startu bylo spoustu známých jmen a dokonce tam nechyběl ani trojnásobný olympijský vítěz Shaun White. Tak se pojďte podívat, jak to na kopci během dne vypadlo.

Chloe Kim královnou letošní rampové sezóny

Letos se sice kvůli pandemii rampová sezóna podstatně zkrátila na pouhé čtyři závody - dva světové poháry, jedno mistrovství světa a jedny X Games v Aspenu. Ale královnou všech těchto závodů se po nedělním finále v rampě stala bezpochyby mladičká dvacetiletá Chloe Kim, která si odnesla zlatou medaili z každého zmiňovaného závodu a na tom posledním teď v neděli jí dokonce stačila pouze jedna rotace o 900° v jízdě, aby si vyjela pořádných 90.50 bodů! Chloe KIm letos předvedla neskutečný návrat k závodnímu snowboardingu a roční pauza minulou zimu očividně splnila svou roli. Koukněte, jak to Chloe odjela „s prstem v nose“ na videu přiloženém níže.

Hned za američankou na druhém místě stála španělská snowboardistka Queralt Castellet s 86.00 body. Ta si do vého portfólia přidala bronzovou medaili již na mistrovství světa minulý týden. Tehdy jí stříbro vyfoukla Maddie Mastro, která se bohužel v sobotním tréninku nepříjemně rozplácla a Španělce tentokrát nestál nikdo v cestě za lepším umístěním! 

Na třetím místě skončila Japonka Sena Tomita se svojí pěknou jízdou za 82.50 bodů a brala pro Japonsko první ze tří medailí nedělního dne. O těch následujích dvou se dozvíte o kousek níže. 

Yuto Totsuka opět vítězí

Scotty James se toho zlata už letos nedočka. Minulý rok to byl Ruka Hirano, kdo překazil jeho 13 výher v řadě na posledním závodě v Calgary a od té doby to je celé v režii devatenáctiletého Yuto Totsuki. Ten letos stejně jako Chloe Kim vyhrál všechny velké závody a nedal Scottymu Jamesovi z Austrálie jedinou šanci šáhnout si zase na zlato.
Jinak tomu nebylo ani tuto neděli. V den, kdy se trojnásobný olympijský vítěz Shaun White po třech letech opět ukázal na závodě v rampě. Nebyl to ale on, kdo by ve finále nějak zazářil. Sice předvedl čistou jízdu a bral bramborovou medaili, jenže hvězdou celého závodu byl opět Yuto Totsuka! Scotty James v posledním závodě vůbec nestartoval.

Yuto Totsuka nebyl jediným Japoncem na stupních vítězů. Tentokrát se o radost z medaile mohl podělit se svým krajanem Raibu Katayamou. Ten ve svých dvacetipětiletech vyšvihl kvalitní jízdu za 86.75 bodů, což mu s přehledem stačilo na druhé místo v závodě.

Třetí místo si vybojoval němec Andre Hoeflich, pro kterého to bylo první pódiové umístění na Světovém poháru v životě a to rozhodně potěší. Za svou jízdu dostal 84.00 bodů a koukněte na ten switch Method air hned na začátku! Ten se jen tak nevidí... Skoro jako od Dannyho Davise.

A je to. Letošní 2020/21 FIS Snowboardová sezóna v rampě je u konce. Sice byla letos kvůli pandemii až moc krátká a závody byly jen čtyří, výherci pořád stejní, ale i tak jsme si mohli užít spoustu kvalitního snowboardingu. Příští rok snad už v lepším!

Výsledky Světového poháru v Apsenu 2021 + celkový výsledek za letošní sezónu
ženy

Výsledky Světového poháru v Aspenu 2021 + celkový výsledek za letošní sezónu
muži

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Lehký a výkonný, to je nový dron DJI Air 2S!

Pokud už nějakou dobu přemýšlíte o koupi dronu, tak vám to dnes trošku ulehčíme. Firma DJI uvedla na trh nový dron DJI Air 2S, který je tou správnou volbou na cestování. Díky jeho skladnosti, váze a funkcím už vám nebude bránit ve sbírání dokonalých záběrů vůbec nic!

Rozhovor: Majda Bohůnková o SNBCROSS týmu Snow Rockets

V dnešním rozhovoru si představíme snowboardcrossový tým Snow Rockets, který v tuto chvíli tvoří největší základnu pro mladý blázny. A pokud je Vaše představivost takhle k večeru už lehce slabší tak se vůbec s představováním netrapte, my to vezmeme za Vás. Ke klávesnici zasedla trenérka raket Majda Bohůnková a FRedaktor Pavel Pek. Dobrou chuť.

Streetová nálož Batter Late Than Never

Dnes se podíváme na partičku Britů, která vyrazila točit streety do Finska. V tomto snímku můžete vidět 6 jezdců, kteří nám předvádí parádní street snowboarding, plný těžkých spotů, stylových triků a taky pár ošklivých držkovek.