Finále v rampě na Laax Open 2021 se zapisuje do dějin snowboardingu!

Na hoře Crap Sogn Gion ve švýcarském středisku Laax se včera ve večerních hodinách odjelo první finále v rampě FIS Snowboard Tour 2020/21. V obří 200 metrů dlouhé, 20 metrů široké a 7 metrů vysoké superpipe se proti sobě utkala špička světového snowboardingu o prestižní titul Laax Open.

  1. Finále žen
  2. Finále mužů se zapisuje do dějin
  3. X Games v Aspenu se blíží
  4. Podívejte se na finále Laax Open 2021 zpětně! (Slopestyle i Halfpipe)

Finále žen

Finále ve 200 metrů dlouhé rampě začalo ve znamení ženského závodu. Zpočátku byla ve vedení vítězka Olympjských her mládeže z roku 2020 Mitsuki Ono. První kolo se bohužel nepovedlo Španělce Queralt Castellet ani největší favoritce závodu Američance Chloe Kim. Vše se změnilo ve druhém kole, ve kterém Chloe Kim předvedla nervy z oceli a odjela nejlepší jízdu večera oceněnou 89.75 body (backside air, frontside 1080 tail, cab 720 weddle, front 900 tail, McTwist indy)! Tímto si teda Američanka vyjela první místo v závodě a dohromady svůj třetí titul na Laax Open. Druhé a třetí místo patřilo Japonkám Mitsuki Ono (76.50 bodů) a Sena Tomita (75.75 bodů). Čtvrtou bramborovou příčku obsadila mladá Němka Leilani Ettel.

Finále mužů se zapisuje do dějin

Potom následovalo finále mužů dominantní především trikovým duelem mezi Australanem Scotty Jamesem a Japoncem Yuto Totsukou, kteří předvedli jeden z nejvyšších levelů ježdění v historii Halfpipe snowboardingu! Na začátek finále předvedl fenomenální jízdu Japonec Ruka Hirano a rozhočí jí ocenili 88.25 body. Poté však přišel na řadu Scotty James a sesadil Hirana z vedenní závodu jízdou za vysokých 93.75 bodů! Na startu však stále čekal největší rival Scottyho mladý Japonec Yuto Totsuka. Ten předvedl klasickou japonskou kanonádu v podobě nesmyslně technického snowboardingu, ale na první místo mu to nestačilo a dostal “pouhých“ 90.25 bodů, což ho poslalo na druhou příčku. Ve druhých jízdách se žádnému dalšímu riderovi nepodařilo ani zdaleka příblížit k bodům Scottyho a Yuta. Scotty bohužel své dosavadní skóre nezvýšil. Na druhé straně mladý Japonec Yuto Totsuka předvedl něco neskutečného. Myslím si, že jeho jízdu bychom klidně mohli nazvat nejlepší jízdou v rampě za celou historii snowboardingu!!! Za tuto skvělou jízdu si Yuto vysloužil 95.25 bodů a jeho první titul na Laax Open v životě.

Závod v rampě zakončil letošní Laax Open 2021 a my už se můžeme těšit na další velkolepý závod této sezóny, kterým budou očekávané X Games v Apenu začínající již tento pátek 29.1. 2021!!! O všem okolo X Games vás samozřejmě budeme informovat již během tohoto týdne.

Podívejte se na finále Laax Open 2021 zpětně!

Pro všechny, kdo nestihli finále v rampě nebo ve slopestylu sledovat živě, tady máme odkaz na reprízu obou závodů! 
Stačí kliknout na odkazy níže.
Finále Slopestylu
Finále v Halfpipe


Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Jamie Nicholls a jeho ultimátní snowboardový set up do lockdownu

Tohle musí být snem snad každého snowboardisty. Mít za barákem vyladěný jib, na kterém se dá jezdit za absolutně jakýchkoliv podmínek. Přesně tohle si na své malé zahradě vybudoval i britský snowboardista Jamie Nicholls. Svojí slopestylovou kariéru už asi na hřebík pověsil, ale snowboarding ještě rozhodně ne!

Streetová nálož od finské Labyrinth crew - Stuck in a Labyrinth

Před nedávném jsme tu měli povedené video od polské crew, tentokrát nahazujeme jedno aktuální video od crew z Finska.

Nostalgický čtvrtek – V. „The Arctic Challenge“

Jak jsem v minulém díle slíbil, tak dnes se podíváme na jednu legendární a velmi ojedinělou snowboardovou akci – The Arctic Challenge.