Čistě dámský snowboarding na akci „It´s Tits!“ na Mt.Hood

Na Mt.Hoodu v Timberline lodge se sešla početná partička shreďaček, aby společně pojezdila v rámci akce It´s Tits!

Nedávno jsme zde psali o akci Howly Bowly na stejném místě v Timberline lodge na sopce Mt.Hood v Oregonu. Tentokrát se ale do parku plného boulí, cornerů, klopének, přeskoků a dalších úžasných sněhových překážek pustily holky v rámci akce It´s Tits! Kde šlo jak název napovídá o prsa. Ne ale tak jak by si někdo z vás mohl představovat. Jednalo se o dobročinnou akci prevence rakoviny prsou.

Akce za kterou stojí nezisková organizace BOARDING FOR BREAST CANCER (B4BC), která byla založena v roce 1996. Jejím hlavním úkolem je vzdělávat mladé lidi a dát jimm co nejvíce informací o  prevenci rakoviny prsu.
Důležitým pravidlem podle B4BC je udržování zdravého a aktivního životního stylu. Užívat si boardové sporty, je podle B4BC skvělá prevence. Zároveň tato organizace poskytuje podporu jak rakovinou postiženým osobám, tak i jejich blízkým.

Pořádají také společenské akce. Takovou akcí byla i například It´s Tits! Zúčastněné ženy svou přítomností vyjadřují podporu všem lidem v boji proti této nemoci a zároveň se snaží vyslat zprávu o krocích, které jejímu vzniku mohou zabránit. Invite na akci bylo 20$-peníze šly do organizace a na prevenci.

Za dvacet dolarů mohly riderky společně zajezdit se svými  vzory. Ukázat svůj skill, natočit se a nebo nechat se vyfotit do světových medií a to z důvodu společného cíle v boji proti rakovině! Skvělá akce, která chybí i na našem území. Bylo by skvělé spojit komunitu boardových riderů za účelem podpory dobrých myšlenek, které stojí za vyzdvyhnutí nebo organizací, které svou činností pomáhají v různých odvětvích.

Tak kdo se toho ujme? Freeride.cz tohle rád podpoří!

Riderky: 

Savannah Golden, Nora Beck, Jill Perkins, Katie Kennedy, Taylor Elliott, Alexa McCarty, Jess Kimura, Mary Rand, Barrett Christy-Cummins, Melissa Riitano, Lauren Nelson, Erika Vikander, Kailey Bogart, Naima Antolin, Isabella Gomez, Egan Wint, Laura Rogoski, Maddy Monty, Nali Prevedel, Kaleah Opal, Jaimee Deister, Jaime Somers Vincent a Ellie Weiler. 

Film a edit: 

Derek Weimer

Více info o organizaci na: b4bc.org

Za Freeride.cz

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Letní dvojrozhovor se Snowboardel jezdci - Michal Štrunc a Štěpán Pruša

Michal Štrunc a Štěpán Pruša se spolu na jaře potkali v Absolutparku a společně zajezdili a natočili povedený edit, který nedávno vyšel. Při té příležitosti jsme kluky vyzvali k rozhovoru a zeptali se jich na pár otázek k videu, k ježdění v AP a plánům na následující sezónu. Pojď si to dát!

Roura a sníh již 13.8. 2022 na akci MajDay JIB SESSION!!!

Zkraťte si čekání na první sníh a dorazte si pořádně zashredit na poctivém sněhu ze staďáku! Již v sobotu 13.08. 2022 se na východě naší republiky odehraje velkolepá akce pod taktovkou MajDay a partičky EAST crew. Na místě bude ready staré dobré PVCčko, sníh a kvalitní zábava. Vidíme se tam!