COOL Just Ride! Tour 2019 startuje v sobotu ve Špindlu

Zima jede v plném proudu a české hory zasypávají další a další přívaly sněhu, takže je ten nejlepší čas na to odpálit letošní jubilejní 10. ročník série COOL Just Ride! Už tuhle sobotu všechno vypukne ve Špindlerově Mlýně a v tomhle článku se můžete dočíst absolutně všechno, co vás tam čeká.

Série snowboardových happeningů JUST RIDE TOUR letos slaví svůj jubilejní 10. ročník a my za Freeride.cz pro vás společně s našimi partnery připravujeme opět nabitý program na celkem pět zimních sobot. První zastávka se odehraje už tuto sobotu 19. ledna ve Skiareálu Špindlerův Mlýn, který je totálně zasypaný hromadami sněhu.

LOKALITA A SNOWPARK

Centrem akce bude jako vždy stanové městečko, které vyroste na tradičním místě ve Svatém Petru na dojezdu černé sjezdovky u spodní stanice dvojsedačkové lanovky na Pláně. Zaparkovat doporučujeme na Hromovce a přejet na prkně do Svatého Petra. Snowpark letos ve Špindlu ve Svatém Petru postaven není, přímo ve stanovém městečku ale bude nainstalována multifunkční překážka s rozjezdem jako při minulých ročnících Just Ridu. Na ní budou probíhat všechny oficiální contesty, o kterých se dozvíte níže. Zároveň budete moci vyrazit do Funtracku Hromovka, kde bude připravených několik menších platforem s překážkami, nebo si udělat menší výlet do Burton Snowparku na Horních Mísečkách.

TEST CENTRUM 

Součástí programu bude jako vždy test centrum nabitý produkty aktuální sezóny od téměř všech značek, které jsou k dostání na českém trhu. Na zastávku ve Špindlu potvrdily účast tyto značky:

Arbor Snowboards,  Bataleon Snowboards,  Beany,  Bent Metal BindingsBurton Snowboards,  Capita Snowboarding,  GNU Snowboards,  Gravity SnowboardsK2 Snowboarding,  Lib Technologies,  Lobster Snowboards,  Nandej,  Pitcha GogglesRide Snowboards,  Smith Optics,  Switchback Bindings,  Union BindingsVimana Snowboards

REGISTRACE

Na této stránce v sekci registrační formulář se můžete předregistrovat a ušetřit nám i sobě čas na místě. Registrovat se musíte pouze pokud se chystáte vyzkoušet výbavu v rámci test centra. Ať už se zaregistrujete online před akcí nebo až na místě, určitě si s sebou vezměte občanský průkaz nebo pas a po příjezdu se přihlašte u Freeride.cz stánku. My si jen opíšeme číslo OP a vám předáme tzv. demo pass, na který si budete moci během celého dne zdarma půjčovat snowboardovou výbavu. Demo pass slouží jako zástava k půjčování produktů v test centru, u stánku vybrané firmy ho necháte a po vrácení zapůjčeného produktu vám bude vrácen zpátky.

HORSEFEATHERS KIDS SNOWBOARD TOUR

Na své si opět přijdou mladí závodníci, kteří budou v rámci Horsefeathers Kids Snowboard Tour soutěžit nejen o medaile a věcné ceny, ale také o produktový sponzoring od Horsefeathers Clothing a Beany plus snowboardový camp od České Snowboardové Školy v rakouském Kaprunu! Kompletní informace k této dětské sérii včetně pravidel a kategorií najdete v tomhle článku.

TEMPLE STORE FREE COACHING

Pro začínající i všechny, kdo se budou chtít něčemu přiučit, bude k dispozici free coaching, tedy výuka zdarma s profesionálními instruktory snowboardingu v režii TempleStore. Výuka bude rozdělena na tři bloky dlouhé 1 hodinu 45 minut a přihlásit se můžete jak na základní metodiku (úplní začátečníci), pokročilou metodiku (zlepšení techniky jízdy) nebo na začátky freestylu. Výuku bude možné rezervovat na místě ve stáncích TempleStore, ale kapacita je omezená, proto se doporučujeme zaregistrovat online na tomto odkazu.

SNOWBOARD ZEZULA JIB CONTEST

V rámci programu akce proběhne i tradičně pohodový závod pro nesponzorované jezdce na překážce přímo ve stanovém městečku, letos pod hlavičkou SNOWBOARD ZEZULA. Pojede se formou zábavného jamu, hodnotit se bude overall impression (čistota, styl, variabilita triků) a z celé session oceníme nejlepší 3 kluky a jednu nejlepší holku. Všichni vyhlášení dostanou věcné ceny plus poukazy na nákup na SNOWBOARD ZEZULA v hodnotách 3000Kč (1. kluk), 2000Kč (2. kluk), 1000Kč (3. kluk) a 2000Kč (nejlepší holka). Ať už jsou vaše freestylové skills jakékoliv, neváhejte, doražte a přihlašte se!

TEMPLE STORE OLLIE CONTEST

Na úplném konci dne proběhne i zábavný ollie contest od TempleStoru. Pokud nevíte o co jde, jedná se o soutěž v ollie, během kterého má jezdec za úkol přeskočit laťku v určité výšce. Ta se postupně zvyšuje a dále postupují jen ti, kteří jí úspěšně zdolají. Vyhrává samozřejmě rider, který dá nejvyšší ollie! 

PRIMA COOL CHILL-OUT

Náš titulární partner Prima COOL připraví chill-​out se zajímavým programem. Například si budete moci odnést na památku fotku z instaxu a mimo jiné dorazí na každou zastávku natočit reportáž štáb Primy, takže se možná objevíte v telce, jupí!

INSTAGRAM CONTEST 

Po celý den bude probíhat soutěž o poukaz na dva jednodenní skipasy do Skiareálu Špindlerův Mlýn. Soutěžní úkol bude jednoduchý - postnout co nejzajímavější fotku na instagram, označit místo Skiareál Špindlerův Mlýn, dále označit @freerideczsnow a hashtag #justridetour. Na konci dne vybereme autora nejzajímavější fotky, který vyhraje skipasy.

SAMOSEBOU.CZ ZÓNA

V rámci Just Ridu se samosebou třídí odpad, a to díky dlouholeté spolupráci s projektem Samosebou.cz, který má za cíl osvětu týkající se recyklace a zmíněného třídění odpadu. V Samosebou zóně se budete moci zúčastnit po celý den soutěží s kolem štěstí. Jednoduše si zatočíte kolem, dostanete otázku týkající se třídění odpadu a když zodpovíte správně, budete si moci vybrat jednu z mnoha skvělých dárků. Kromě toho proběhne moderovaná soutěž v trefování míčkem, ve které vyhlásíme nejlepší “trefovače” dalšími super cenami. Samosebou se tu také dozvíte spoustu zajímavých informací týkajících se třídění odpadu a jeho recyklace.

JÄGERMEISTER & EXCELENT BARY

O pitný režim se postarají JägermeisterExcelent bary s drinky a pivkem za akční ceny. Celodenní hudební podkres pro pohodovou náladu je samozřejmostí a informacemi vás bude “krmit” šéfredaktor snowboardové sekce Freeride.cz, moderátor FreerideTV a člen Horsefeathers snowboardového teamu Honza “Lohy” Lohynský.

AFTERPARTY

Nedílnou součástí všech Just Ridů je samozřejmě i afterparty, o kterou ani letos nepřijdete. Asi to bude pro některé z vás překvapení, ale mejdan se uskuteční v legendárním prostoru Dolská Music Clubu v centru Špindlu, a to v horním patře, které budeme mít celé "pro sebe". 

JägermeisterExcelent bary budou ready na mejdan a nemusíte se bát “špindlerovských cen”. Velký Jäger panák vás vyjde na 50Kč, točený půllitr Excelentu 40Kč. Když si k tomu přidáte welcome drink od krásných Jäger Beets pro prvních 150 lidí, tak už teď prostě musíte mít jasno kam večer vyrazíte, a to jsme se ještě nedostali k programu! 

Máme obrovskou radost, že jsme jako strůjce zábavy tohoto mimořádného večera zvolili dvojku, která s Freeride.cz partou v minulosti prožila mejdanů víc než co bys kilometrů sjezdovek ve Špindlu napočítal. Zahrají nám totiž legendy DJ AKVAMENDJ NIMAND, takže se těšte na dancing madness až do rána ve stylu "back to roots”. 

Co víc si přát než po skvělém dnu plném snowboardingu zapařit na pravé snowboardové párty! Start je stanoven na 21.00, vstupné rovných 100Kč. Vidíme se na baru!

PROGRAM

9.00 START AKCE
9.00 - 16.00 TEST CENTRUM V PROVOZU
10.00 - 11.45 TEMPLE STORE FREE COACHING - SESSION 1
12.00 - 12.30 SAMOSEBOU TŘÍDÍM CONTEST
12.15 - 14.00 TEMPLE STORE FREE COACHING - SESSION 2
13.00 - 14.00 HORSEFEATHERS KIDS TOUR CONTEST
14.15 - 16.00 TEMPLE STORE FREE COACHING - SESSION 3
15.00 - 15.30 SNOWBOARD ZEZULA JIB CONTEST
15.30 - 16.00 TEMPLE STORE OLLIE CONTEST
16.00 VYHLÁŠENÍ /​ KONEC AKCE
21.00 START AFTERPARTY 

JUST RIDE NA FACEBOOKU

V sobotu 9. března pokračoval letošní jubilejní 10. ročník série snowboardových happeningů COOLJUST RIDE TOUR! Winter 2019 svojí pátou a poslední zastávkou a historicky vůbec poprvé nás přivítala Ski…

Video z poslední letošní zastávky, kterou přivítala Ski Aréna Karlov, je ONLINE! Mockrát děkujeme všem, kdo do Karlova i přes hodně divoké počasí dorazili a užili si s námi celou akci. Zároveň…

V sobotu 9. března byla pátou zastávkou zakončena letošní série snowboardových happeningů COOL Just Ride! 2019, a to v Karlově pod Pradědem v Jeseníkách. Tady je obsáhlý fotoreport z celé akce od…

Děkujeme moc všem, koho neodradilo počasí a dorazil v sobotu do Ski Aréna Karlov na historicky první Just Ride v této lokalitě! Tady je zatím oficiální fotogalerie na Freeride.cz SNOW od Michal Prouza…

Letošní zimní tour vyvrcholí už tuhle sobotu svojí pátou zastávkou, kterou premiérově přivítá Ski Aréna Karlov pod Pradědem a místní FUN AREA 3! Kompletní informace o tom, co vás pod Pradědem čeká a…

Třetí zastávku letošní JUST RIDE TOUR přivítal areál Skibukovka a Snowpark Bukovka! Mrkněte jak celý den a večer probíhal👇🏻

Kompletní info najdete také na www.just-ride.cz 

Těšíme se na vás! FRJR crew

PARTNEŘI AKCE

Další zajímavé články

Youtuber a snowboardista Ståle Sandbech se hlásí z Nového Zélandu

Známý a krásný viking Ståle Sandbech se vydal do země Hobitů na dobrodružnou výpravu za snowboardingem a klasicky to musí mít zdokumentované ve svém Vlogu, protože být youtuberem je prý moderní a Ståle nemůže být pozadu, haha.

PARTYLAPS 3.0 od Brage Richenberga je neskutečná podívaná!

Brage Richenberg a jeho parťáci nás na konci každé sezóny zásobují kvalitním editem, který má trochu delší stopáž, a který se vyznačuje tím, že v něm možná najdete víc pádů, než odjetých triků a víc party záběrů, než byste možná čekali. Je to každopádně neskutečná podívaná, kterou doporučujeme každému fandovi snowboardové filmografie!

Hotzone.tv Park Opening Hintertux slaví letos patnácté výročí

Už se nám to pomalu blíží! Je tady začátek srpna a za dva měsíce už se můžeme těšit na známý snowpark opening na rakouském ledovci Hintertux. Letos však nebude jen tak ledajaký, jelikož se bude slavit patnácté výročí od vůbec prvního Hintertux snowpark openingu! Pojďme se tedy společně podívat, na co se můžeme těšit letos.