Dew Tour Breckenridge 2018 startuje dnes!

Jeden z nejzajímavějších snowboardových závodů sezóny, Dew Tour Breckenridge, je již v plném proudu. Dnes, v pátek 14.12., se můžeme těšit na snowboardovou stránku tohoto legendárního eventu, který po včerejší lyžařské části pokračuje dále tím směrem, který nás zajímá nejvíce. Mrkněte se v našem souhrnu na všechny zásadní informace, které potřebujete znát. Odkaz na živé vysílání u nás najdete taky.

V coloradském resortu Breckenridge se včera rozjela Dew Tour 2018, kterou odstartovaly lyžařské závody a na ty snowboardové se můžeme těšit již dnes! Organizátoři si jako vždy připravili pro jezdce zajímavý set-​up a letos i neobvyklý systém závodu. Slopestylová trať se totiž skládá ze samostatné části kickerů a ze samostatné části jibů, které se obě jedou a počítají zvlášť. Mimo slopestyle se dále jede závod ve speciální modifed superpipe, ve které jsou přidané prvky, které v normální rampě určitě nenajdete. Jedna z dalších nezvyklostí je týmový závod, ve kterém proti sobě soupeří týmy předních snowboardových firem, tvořeny vždy třemi ridery.

Foto: Dew Tour

Ze světové špičky byli do závodu pozvaní rideři jako je Red Gerard, Sebastian Toutant, Stale Sandbech, Sebbe De Buck, Sven Thorgren, Danny Davis a spousta dalších. Ženský snowboarding přijely do Breckenridge reprezentovat například Jamie Anderson, Chloe Kim, Enni Rukajarvi, Anna Gasser, norská kráska Silje Norendal, ale mimo jiné i slovenka Klaudia Medlová. Týmový závod dále pojedou týmy firem Burton, Capita, DC, Salomon, ROMENitro.

Foto: Andrew Durso

Snowboardový program Dew Tour 2018 v našem čase:

Pátek 14.12.2018:
18:15 - 19:00 ženy snowboard finále slopestyle jump
19:30 - 20:15 ženy snowboard finále slopestyle jib
20:45 - 21:15 team snowboard finále Modifed superpipe
21:45 - 22:15 team snowboard finále slopestyle jump
22:45 - 23:15 team snowboard finále slopestyle jib

Sobota 15.12.2018:
02:00 - 02:45 muži snowboard finále streetstyle
18:30 - 19:30 muži snowboard finále Modifed superpipe

Neděle 16.12.2018
18:45 - 19:30 ženy snowboard finále Modifed superpipe
20:00 - 21:15 muži snowboard finále slopestyle jump
21:45 - 23:00 muži snowboard finále slopestyle jib

Přímý přenos z Dew Tour můžete sledovat zde.

Foto: Andrew Durso

Závod už již bohužel přišel o prvního ridera, a to o známeho Marcuse Klevelanda, který sjel v tréninku z railu o něco dříve a vzal to kolenem rovnou o vedlejší rail, o který si zlomil češku v koleni. Marcus už má za sebou operaci kolene a my mu můžeme jen držet palce, ať je na snowboardu zpátky co nejdříve.

Marcuse můžete sledovat na Instagramu.

Všechny informace ohledně letošní Dew Tour najdete zde.

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Mölltaler Gletscher otevírá v pátek letní snowpark!

Máme skvělou zprávu pro všechny snowboardery & freeskiery! Mölltaler Gletscher už tenhle pátek otevírá letní snowpark! Tenhle ledovec, který leží v rakouských Korutanech vám zatím možná není tolik známý, ale vězte, že to se pravděpodobně v následujících týdnech a měsících změní. Chystají se totiž zajímavé věci!

Zveme vás na Freeride.cz Meet Again Party do Radlický!

Zdravíme všechny snowboarďáky, freeskiery, wejkaře, surfaře a všechny z vás, kdo jste součástí naší komunity! Posledních pár měsíců jsme zažívali něco, co většina z nás nezná - nemohli jsme se vídat na akcích. Sice pořád ještě žijeme v době koronavirové, ale věříme, že už je čas se začít znovu potkávat a vystoupit ze strachu. Je samozřejmě na každém, jak k akcím v dnešní době přistupuje. My máme ale jasno... Chceme se zase potkat!

Dušan Kříž & Rusty Toothbrush crew v editu ze švýcarského Zermattu

Rusty Toothbrush jsou tu po krátké době s dalším nabitým editem. Tentokrát se v něm objeví i náš Dušan Kříž, který si s partou střihl ježdění a shooting ve švýcarském Zermattu. Ve videu uvidíte i Ethana Morgana, Tylera Chorltona, Alexe "Peppino" Stewarta, Flo Courzeliuse.