Dew Tour Breckenridge 2018 startuje dnes!

Jeden z nejzajímavějších snowboardových závodů sezóny, Dew Tour Breckenridge, je již v plném proudu. Dnes, v pátek 14.12., se můžeme těšit na snowboardovou stránku tohoto legendárního eventu, který po včerejší lyžařské části pokračuje dále tím směrem, který nás zajímá nejvíce. Mrkněte se v našem souhrnu na všechny zásadní informace, které potřebujete znát. Odkaz na živé vysílání u nás najdete taky.

V coloradském resortu Breckenridge se včera rozjela Dew Tour 2018, kterou odstartovaly lyžařské závody a na ty snowboardové se můžeme těšit již dnes! Organizátoři si jako vždy připravili pro jezdce zajímavý set-​up a letos i neobvyklý systém závodu. Slopestylová trať se totiž skládá ze samostatné části kickerů a ze samostatné části jibů, které se obě jedou a počítají zvlášť. Mimo slopestyle se dále jede závod ve speciální modifed superpipe, ve které jsou přidané prvky, které v normální rampě určitě nenajdete. Jedna z dalších nezvyklostí je týmový závod, ve kterém proti sobě soupeří týmy předních snowboardových firem, tvořeny vždy třemi ridery.

Foto: Dew Tour

Ze světové špičky byli do závodu pozvaní rideři jako je Red Gerard, Sebastian Toutant, Stale Sandbech, Sebbe De Buck, Sven Thorgren, Danny Davis a spousta dalších. Ženský snowboarding přijely do Breckenridge reprezentovat například Jamie Anderson, Chloe Kim, Enni Rukajarvi, Anna Gasser, norská kráska Silje Norendal, ale mimo jiné i slovenka Klaudia Medlová. Týmový závod dále pojedou týmy firem Burton, Capita, DC, Salomon, ROMENitro.

Foto: Andrew Durso

Snowboardový program Dew Tour 2018 v našem čase:

Pátek 14.12.2018:
18:15 - 19:00 ženy snowboard finále slopestyle jump
19:30 - 20:15 ženy snowboard finále slopestyle jib
20:45 - 21:15 team snowboard finále Modifed superpipe
21:45 - 22:15 team snowboard finále slopestyle jump
22:45 - 23:15 team snowboard finále slopestyle jib

Sobota 15.12.2018:
02:00 - 02:45 muži snowboard finále streetstyle
18:30 - 19:30 muži snowboard finále Modifed superpipe

Neděle 16.12.2018
18:45 - 19:30 ženy snowboard finále Modifed superpipe
20:00 - 21:15 muži snowboard finále slopestyle jump
21:45 - 23:00 muži snowboard finále slopestyle jib

Přímý přenos z Dew Tour můžete sledovat zde.

Foto: Andrew Durso

Závod už již bohužel přišel o prvního ridera, a to o známeho Marcuse Klevelanda, který sjel v tréninku z railu o něco dříve a vzal to kolenem rovnou o vedlejší rail, o který si zlomil češku v koleni. Marcus už má za sebou operaci kolene a my mu můžeme jen držet palce, ať je na snowboardu zpátky co nejdříve.

Marcuse můžete sledovat na Instagramu.

Všechny informace ohledně letošní Dew Tour najdete zde.

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Vyraž na SNOWBOARD ZEZULA Freestyle Camp 2020

SNOWBOARD ZEZULA je tu letošní sezónu opět s FREESTYLE CAMPEM, který se uskuteční od 9. do 13. března 2020 v Deštné v Orlických horách. Brněnská parta zaručuje, že se nudit nebudete ani minutu. Tak se pojďme společně podívat, co na vás čeká.

Rozhovor: Dušan Kříž o ježdění s Rusty Toothbrush a filmu „Hijinks“

Dušan Kříž je bezpochyby momentálně jedním z nejvíce viditelných českých jezdců, jak na naší snowboardové scéně, tak i na té celosvětové. To potvrzuje i jeho přítomnost ve videích s partou Rusty Toothbrush. V novém rozhovoru jsme Dušana vyzvali, ať nám povypráví, jak probíhalo natáčení nejnovějšího projektu “Hijinks“ a mimo to od nás Dušan dostal také hromadu dalších zajímavých filosofických dotazů, haha.

StaleLIFE - Ståle to roztočil do nových směrů na Prime Park Sessions

Vypadá to, že na snowboardové scéně se to opět začíná točit do nových směrů. Ståle Sandbech, Torgeir Bergrem a kameraman Spenny se vydali na výlet do té nejlepší Zoo na světě. Samozřejmě, že je řeč o snowparku na rakouském ledovci Stubai.