Dusty Henricksen a Jamie Anderson kralovali letošním X Games v Aspenu!

Letošní X Games v Aspenu už jsou za námi a jako každý rok jsme si mohli užívat pořádného snowboardingu v podání těch nejlepších z nejlepších. Níže vám přinášíme rekapitulace jednotlivých závodů a zajímavých momentů, které se během akce udály. Každý závod byl něčím ojedinělý, ale to co se dělo v Big Airu mužů rozhodně stojí za to vidět!

Slopestyle mužů

Nejlépe se v závodě umístil Američan Dusty Henricksen, který prolomil americkou kletbu a stal se prvním americkým vítězem ve slopestylu na X Games od roku 2009, kdy zvítězil Shaun White. Svojí jízdu odjel pouze v tričku a na 17 let to byl teda pořádný úlet! A tímto úletem si Dusty vyjel svojí druhou zlatou medaily po vítězstvi v Knuckle Hucku, což je teda pořádný úspěch, jelikož to pro něj byly teprve první X Games v životě!
Druhé místo si na poslední chvíli vybojoval Nor Mons Røisland. V poslední jízdě celého závodu odjel svojí jízdu do perfektu a předskočil Fina Rene Rinnekangase, který tedy nakonec obsadil místo třetí.
Rozhodně to teda byla krásná podívaná. Pokud jste to nestihli sledovat živě, tak vám doporučujeme dohnat resty hned těd!

1. Dusty Henricksen
  2. Mons Røisland
  3. Rene Rinnekangase

Big Air žen

Bronzová ve slopestylu Laurie Blouin odstartovala celý třiceti minutový jam pořádně z ostra povedeným FS double corkem 1080, což rozpoutalo kompletní kanonádu doublů! První místo si vybojovala třiceti letá Američanka Jamie Anderson a přidala do své sbírky už 19 medaili z X Games a druhou z těch letošních po vítězství ve slopestylu! Druhé místo letělo do Japonska jezdkyni Miyabi Onitsuka a to třetí obsadila Novozélanďanka Zoi Sadowski-Synnott a taky odchází z letošních X Games se dvěmi medailemi! O pořádný závěr se postarala Rakušanka Anna Gasser se svým neskutečným Cab triplem! Chybělo fakt jenom kousek, aby tímto trikem přepsala historii ženského snowboardingu a zároveň na 100% celý závod vyhrála.
Přišli byste o hodně, kdybyste se na záznam ze závodu sami nepodívali, tak tady ho pro vás máme.

1. Jamie Anderson
  2. Miyabi Onitsuka
  3. Zoi Sadowski-Synnott

Big Air mužů

Tak tenhle závod byl teda něco! Jestli byste měli vidět nějaký záznam z letošních X Games, tak to je rozhodně tenhle!
Snowboarding poslední dobou opravdu zažívá neskutečný posun a tady tohle je ten největší důkaz. Je to docela nedávno, co Mark McMorris odjel prvního Tripla, ale teď už jsme v době, kdy Chris Corning začíná “naprosto obyčejným“ Quad corkem na šrouby. Aby toho nebylo málo, tak k tomu ještě odjel FS 1800 za tail grab a skončil až na čtvrtém místě. Tohle je zase důkaz k úrovni tohot závodu. Bylo to prostě neskutešné!!!
První místo si zasloužil Nor Marcus Kleveland za pořádný Bs Quad cork za indy a Cab 1800! Druhé místo bral švéd Sven Thorgren. Třetí místo a druhou medaili si vyjel Nor Mons Røisland. Bylo by to asi na dlouho vypisovat vám tady každý trik, který v závodě rideři odjeli, protože to byla prostě přehlídka Quad corků a osmnáctek do všech světových stran. Co bychom vám ještě ale chtěli sdělit je to, že Japonec Takeru Otsuka v závodě odjel jako první na světě FS Quad cork 1800!!!

Na nic nečekejte a podívejte se na to sami teď hned!

1. Marcus Kleveland
  2. Sven Thorgren
  3. Mons Røisland

SupePipe mužů

V rampě tento rok kraluje trojice Yuto TotsukaScotty JamesRuka Hirano. Je zajímavé, jak vyrovnaná tato trojice je, protože na X Games se nám přesně opakoval scénář z Laax Open, haha. Králem se stal opět Yuto Totsuka následovaný Australanem Scotty Jamesem a třetí místo teda bral Ruka Hirano.