„EFKA – Nejrychlejší holka ve vesmíru„ již brzy ONLINE!

Už brzo budeš mít možnost zhlédnout nový dokument o kariéře světové snowboardcrossařky Evy Adamczykové. Tento inspirující snímek tě vezme do zákulisí jejího týmu a ukáže ti, z jakého prostředí Eva pochází. Poslední roky pro ni byly náročným testem jak v osobní, tak pracovní sféře. V dokumentu zjistíš, jak se s nimi poprala.

„EFKA – Nejrychlejší holka ve vesmíru„

Nový dokument odhaluje zákulisí sportovního návratu snowboardistky Evy Adamczykové

Unikátní pohled na kariéru zlaté olympijské snowboardcrossařky ze Soči Evy Adamczykové přinese téměř hodinový dokument s názvem Efka – Nejrychlejší holka ve vesmíru. Královna českého i světového snowboardcrossu v něm odhaluje zákulisí svého týmu a prostředí, odkud pochází, vzpomíná na své vzestupy a pády, mapuje počátky a postupný růst své sportovní kariéry.

„Vlastně první natáčecí den byl den, kdy mi vyndávali šrouby z nohou. To zranění nebylo vůbec v plánu, ale myslím, že to dokumentu dodalo zajímavou linku,“ vzpomíná Eva, která se na pomyslný trůn vládkyně světového snowboardcrossu dostala za poměrně krátkou dobu, ale v životě se musela vyrovnat s mnoha úskalími a překonat spoustu hořkých ztrát.

Režie dokumentu se zhostil Markus Krug, pod jehož taktovkou se třeba naposledy proháněla v ikonickém krátkém filmu Formule 1 po Karlově mostě. Jeho nový snímek v 55 minutách zachycuje období po zranění, které málem ukončilo Evinu kariéru, až po její fantastický návrat na vrchol. Kamera ji provází v těžkých chvílích, kdy její okolí a možná i ona sama vzhledem k povaze zranění pochybovala, zda se ještě vůbec někdy dokáže postavit na měřenou trať. „Ve chvíli, kdy jsme začali s natáčením, byl Evy tým skoro přesvědčený, že kvůli zranění její aktivní kariéra končí. Byl to velký risk příběh začít dokumentovat, ale všichni jsme tajně doufali a věřili, že na konci nás čeká happy end,“ popisuje začátky natáčení režisér Markus Krug.

Pro své blízké stejně jako nyní pro diváky jejího životního příběhu je inspirující, jakým způsobem se uměla vypořádat se všemi ranami osudu, povznést se nad ně a jít dál. Dokument ukazuje nezveřejněné záběry i výpovědi, které doposud nikde nezazněly. Celým příběhem diváky provází Evin osobitý smysl pro humor.

O úspěchu i neúspěchu bez sentimentu a až na kost

Dokument nahlíží do zákulisí týmu, představuje prostředí, ve kterém Eva vyrůstala a vrhá nové světlo na její dětství i sportovní kariéru. Eva v upřímné a otevřené zpovědi odkrývá osobní radosti i bolesti, které ji zformovaly do člověka známého svou nezlomností a životním optimismem. 

Hlavní protagonistka se přiznává, že pro ni bylo těžké zvyknout si na neustálou přítomnost kamer a skoro celé dva roky pozorovat, jak se za ní vrací filmový štáb. „Musela jsem se naučit myslet na to, že se v životě dějí věci, o kterých bych měla dát dopředu vědět, protože se hodí je natočit,” přiznává Eva. Na dokumentu oceňuje, že si nevšímá jen jí, ale celého týmu, bez nějž by - jak sama zdůrazňuje - nikdy nedosáhla takových výsledků. Samotnou ji překvapily některé archivní záběry ze situací, na které dávno zapomněla.

Odpovědi na otázky, které už dlouho visí ve vzduchu

Dokument odpovídá na mnoho otázek, na něž se její fanoušci v duchu jistě mnohokrát sami ptali. Diváci se dozví, co Evu přivedlo k jednomu z nejnebezpečnějších sportů na sněhu, jestli vůbec uměla na prkně, když dorazila na svůj první trénink, na jakou osobnost nejvíc vzpomíná, jak náročné je vypořádat se s vysokým očekáváním okolí a kolik námahy a bolesti stojí rehabilitace po vážném úrazu. Na otázky visící ve vzduchu vedle Evy odpovídá její sestra, trenéři Marek Jelínek a Jakub Flejšar i manžel Marek Adamczyk.

Režisér Markus Krug vyzdvihuje další momenty z natáčení: „Pro mě byl největší oříšek prolomit automatizované odpovědi, které si po patnácti letech neustálých rozhovorů a tiskových konferencí Eva vybudovala. Otevřít dveře k tématům, které si často sama držela zavřené. Nerada se ve věcech pitvá, nerada si na věci stěžuje a pro život je to přístup, z kterého bychom se všichni mohli inspirovat. Ale pro dokument je to občas potřeba a jsem rád, že se nám to nakonec společně povedlo.“

„Doufám, že se dokument bude líbit. Myslím, že je v něm spoustu vtipných situací, některé i dramatické a že to pěkně odsejpá,” zve Eva na dokument „Efka – Nejrychlejší holka ve vesmíru”, který bude k vidění od 16. února 2024 na Voyo.cz  Aktuální informace k projektu můžete sledovat na redbull.cz/Efka.

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Zoltán Strcuľa a Roman Dlauhý zabili v The Crap Show!

Československo se zase spojilo, když Roman Dlouhý a Zoltán Strcuľa zabili ve třetím letošním díle The Crap Show!!! Nejnovější díl z téhle tradiční série snowboardových videí z evropské mekky freestyle snowboardingu je opět venku a my si ho díky našim klukům fakt vychutnali. Tak na to koukejte!

Silvretta Montafon hostila vydařenou zastávku FWT Qualifier!

Na kvalifikačním závodě 4* FWT v Silvretta Montafon se organizátorům a jezdcům zadařilo a podmínky klaply na jedničku!

V neděli se na Moravské Boudě jede poslední letošní zastávka Snowboard Zezula KIDZ Tour

Moravská Bouda v neděli hostí poslední zastávku letošní Snowboard Zezula KIDZ Tour - snowboardový závod pro děti a mládež do 15 let. Veškeré důležité info k závodu přinášíme v této pozvánce.