Eiki Helgason o svém filmu Ísland Born

Už tuhle neděli 16. října vypukne v pražském PM klubu premiérová párty hned tří filmů, za kterými stojí nejlepší jezdci týmu Monster Energy. Jedním z nich je Eiki Helgason, kterého už více než rok sponzoruje česká firma Horsefeathers Clothing, a na základě této spolupráce je s naší zemičkou intenzivně provázaný. Eiki v minulé sezóně natočil filmový projekt “Ísland Born” a právě ten bude jedním ze tří filmů promítaných na nedělní premiéře

“Iceland makes you feel like you are on another planet.” - Eiki Helgason

Ahoj Eiki, už je to rok co jsi společně s Halldórem navštívil Prahu během premiérové tour Sexual Snowboarding. Teď se zase vracíš a tentokráte s hodně nabitou Monster partou, protože představíte na jedné akci rovnou tři filmy. Těšíš se k nám?
No jasně, bude to určitě zase peklo, nemůžu se dočkat až dorazim do Prahy a všem budu moct představit svůj nový projekt. Praha je z celé naší premiérové tour město, kam se těším vůbec nejvíc, protože Česko je domov Horsefeathers party. Určitě to bude hóódně zábavný!

Řekni nám víc o svém novém filmovém projektu “Ísland Born”. Už jsme leccos slyšeli, třeba to, že půjde o příběh o tvých začátcích a celkově o historii snowboardingu na Islandu. Co tě vedlo k tomu, abys realizoval tenhle projekt a na co se můžeme těšit?
Plán na minulou sezónu byl natočit další film ze série Sexual Snowboarding. Halldór pak dostal možnost udělat krutej projekt se Sagem (Kotsenburgem - pozn.FRed.), ale stejně jsme si mysleli, že to bude v pohodě, že to dáme, protože pořád máme skvělou crew. Potom ale Gulli (Gudmundsson) přestal jezdit a Ethan (Morgan) s Nissem (Nils Arvidsson) se rozhodli natáčet pro Method Movie, takže v ten moment jsme si uvědomili, že Sexual Snowboarding bude muset jít stranou… Začal jsem proto přemýšlet o něčem, co jsem chtěl už dávno zrealizovat a ukázalo se, že tohle je ten nejlepší moment pro natočení filmového projektu o snowboardingu na Islandu. Cíl byl jasnej - procestovat celý Island a najít crazy spoty, které zatím nikdo nedal. Celý film je rozdělený na tři díly - Full Part, Documentary a Zine. Documentary je spíš “Mocumentary” (vtipný dokument), proto doufám, že se u toho lidi budou bavit, hehe… 

Jaká vlastně byla tvoje minulá sezóna? Jaké země a lokace jsi se snowboardingem navštívil?
Většinu času jsem strávil cestováním na Islandu, ale natáčel jsem i v lotyšské Rize, ve Švédsku a v Norsku. Je neuvěřitelný kolik jsme u nás doma na Islandu našli krutejch spotů a lokací, který ještě nikdy předtím nebyly objevený.

Už je to nějaký čas co spolupracuješ s původem českou značkou Horsefeathers Clothing. Jaký jsou zatím tvoje dojmy?
Spolupráce s Horsefeathers mě strašně nabíjí! Všichni lidi, kteří stojí za tímhle brandem, jsou skvělí a jak víte, tak i produkty jsou vynikající. Jsem nadšenej, že jsem dostal šanci za ně jezdit a doufám, že jim ještě víc pomůžu v pokračování jejich růstu! 

Máš nějakou zábavnou historku z natáčení Ísland Born? Hádám, že jich byla spousta, když jste natáčeli se Stanem (Stanley Leveille - známý šprýmař a redaktor snowboardového magazínu Yobeat). Povídej!
Hehe… jo byla to sranda cestovat po celém Islandu se Stanem a celou crew. Jednou jsme řídili zpátky do Akureyri a doslova nám vybouchla pneumatika. Neměli jsme náhradní, takže nám bylo jasný, že jsme v průseru, ale kousek od místa kde se nám to stalo byli nějaký dělníci co stavěli tunel a jeden z nich nám přišel pomoct. Řekl nám, že guma se nedá opravit, takže jsme si jen řikali “Do háje co budeme dělat?” A pak on řekl ať chvíli vydržíme, že možná má ve svym skladu úplně tu stejnou pneumatiku. Pak odešel a vrátil se za pár minut s úplně novou pneumatikou a dal nám jí. Haha, měli jsme dost štěstí… 

Poslední slova před premiérou v Praze?
Nemůžu se dočkat až vás všechny uvidím a budu moct ukázat můj film. Pevně doufám, že vás přinutí k tomu, abyste chtěli jít snowboardovat. Hell yeah, see you there..!

Veškeré info k premiéře filmů Dayumm, Ísland BornByndxMdls Vacation Forever najdete v tomhle článku nebo na facebookové události.

Další zajímavé články

Akce Horsefeathers Sneak The Tweak otevřela snowpark na Mölltalu!

Nový snowpark na rakouském ledovci Mölltaler Gletscher slavnostně otevřela akce Horsefeathers Sneak the Tweak!