FreerideTV: Snowboard Zezula Kidz Tour 2019 - Horní Mísečky

V neděli 20. ledna se ve Špindlerově Mlýně na Horních Mísečkách odehrál letošní první závod Snowboard Zezula Kidz Tour, který v rámci World Snowboard Day společně připravily Czech Snowboarding a Sportovní Akademie Špindlerův Mlýn. Pojďme se v rámci Event reportu podívat, jak závod proběhl.

Legendární Burton Snowpark Horní Mísečky ve Skiareálu Špindlerův Mlýn letošní sezónu nabízí perfektní set-​up, a byl tak vybrán k uskutečnění prvního závodu Snowboard Zezula Kidz Tour 2019. Do závodu se přihlásilo 37 dětí, což svědčí o velkém zájmu a hlavně o tom, že český snowboarding určitě má budoucnost!

Závod byl rozdělen dle možností snowparku na dvě části, tedy na tu, která čítala pouze jibbové překážky a tu, která čítala pouze skoky. Každý rider tak mohl využít dvě jízdy v rámci každé části závodu. Ta lepší z každé části se počítala a obě jízdy byly nakonec sečteny. Tímto způsobem byli vybraní vítězové jednotlivých kategorií, kterými se stali Matyáš Krejčí (super grom men), Nikola Novosadová (super grom women), Daniel Volopich (grom men), Ella Gorcssosová (grom women), Timon Matěna (kids men), Vanessa Volopichová (kids women), Martin Klapal (open category men) a Veronika Vosáhlová (open category women). Celkové výsledky najdete na webu Czechsnowboarding.cz v sekci výsledky.

Z akce ve spolupráci s Czechsnowboarding vznikl Event report na FreerideTV:
Z akce vznikla také fotogalerie od reprezentačního trenéra a fotografa Přemka Vidy. Kompletní fotogalerii najdete na webu Czechsnowboarding.cz.

Další zastávka Snowboard Zezula Kidz Tour 2019 proběhne v sobotu 2.2.krkonošských Vítkovicích. Více informací o závodě se dozvíte třeba u nás v kalendáři snowboardových akcí, nebo v události na facebooku.

Natočil & sestříhal

Jan Dolejší
Další články autora

Nafotil

Přemysl Vida
Další články autora

Moderoval & publikoval

Jan Lohynský
Další články autora

Další zajímavé články

Dušan Kříž, Ethan Morgan a další ve videu ''Northwave Team Week''

Snowboardová značka Northwave se letos rozrostla o pár nových riderů, kteří se uprostřed zimy sešli na team buildingu ve francouzských Rhonských Alpách, kde si společně užili týden snowboardingu, nevyčerpatelných zásob piva a luxusních shredů na pivních bečkách. Koukněte na výsledné mistrovské dílo ve formě videa, které vás snad ani nemůže nudit.

Rozhovor: Láďa Hrstka o letošní sezóně a Mistrovství světa juniorů

Po dvou letech tady máme k rozhovoru opět mladého zabijáka z jihu Čech Láďu Hrstku, který letos zažil nabitou zimní sezónu plnou zajímavých snowboardových tripů do všech světových směrů. Je to teprve týden, co se Láďa vrátil ze Švédska, kde probíhalo Mistrovství světa juniorů. Jak si to tam užil, za co mu chtěli vzít skipas v Americe a mnohem více se dozvíte níže.

The Wkndrs diktují v novém videu ''Rude Boys''

The Weekenders se vrací po dvou měsíční pauze zpět a tentokrát budou diktovat v rytmu rychlého beatu. V novém videu Rude Boys z kanadského Whistleru to kluci roztočí ve stylu na vysoké otáčky a jako vždy předvedou skvělý snowboarding. Pohodlně se usaďte a zpříjemněte si sobotní odpoledne s partičkou, která jezdí ''pouze'' a jedině přes víkend.