HEROES - kniha fotografií a příběhů věnovaná ženskému snowboardingu

Francouzský fotograf a filmař Jérôme Tanon představuje svůj nový mistrovský kousek “HEROES“. Foto projekt věnovaný ženskému snowboardingu a jejich odhodlání pro sport, který milují.

Jérôme odjakživa choval obrovský respekt pro všechny drsné holky věnující se snowboardingu, skateboardingu a surfingu.

FOTO PROJEKT

I když si během své kariéry Jérôme Tanon nastřádal nespočet kvalitních fotografií, stále tomu něco chybělo - fotky ze sféry ženského snowboardingu. Kvůli tomuto nedostatku se rozhodl věnovat dva roky svého života následování těch nejlepších a nejtalentovanějších žen ve snowboardingu, aby konečně správně zachytil kulturu a exponenciálně rostoucí progres v jejich sportu.

Během dvou let se mu v hledáčku mihly jména jako Elena Graglia (ITA), Ylfa Runarsdottir (ISL), Laurie Blouin (CAN), Anna Gasser (AUT), Elena Könz (SUI), Yuka Fujimori (JAP), Silje Norendal (NOR), Zoi Sadowski-Synnott (NZL), Mary-France Roy (CAN), Leanne Pelosi (CAN), Hana Beaman (USA), Desiree Melancon (USA), Robin Van Gyn (CAN) a spoustu dalších jmen ze světového ženského snowboardingu. 

HEROES  - THE BOOK

S využitím svého analogového fotoaparátu Pentax vytvořil Jérôme unikátní knihu s 288 stranami plnými jeho fotografii a různorodých příběhů ze světa ženského snowboardingu. Kniha se stala realitou jenom díky snowboardové komunitě, která jí ukázala svůj support přispěvkem v crowdfundingové kampani během tohoto léta. Již poslední dva dny, od 13.10. 2020, si knihu můžete pořídit ve vybraných snowboardových storech a online via Blue Tomato a Snowboarder Magazine USA za krásných 45 €, nebo-li 1222 Kč.

Jérôme Tanon

Tento třiatřicetiletý fotograf si za posledních dvanáct let vysloužil respektované místo ve světě snowboardové fotografie. Jérôme je umělcem v tom pravém slova smyslu a to hlavně díky jeho lásce k tradiční analogové fotografické technice, kterou se mu podařilo skvěle aplikovat do moderní snowboardové fotografie. V drtivé většině případů vznikají jeho snímky již “historickým“, ale zato stylovým způsobem v jeho temné komoře. To ovšem není vše! Mimo svůj talent a cit pro kvalitní fotografii je Jérôme Tanon také známý pro své oceňované dokumenty opět věnované světu snowboardingu - The Eternal Beauty of Snowboarding’ (2016) a Zabardast’ (2018). 

Instagram: @jerometanon
Web: jerometanon.com


Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Letní dvojrozhovor se Snowboardel jezdci - Michal Štrunc a Štěpán Pruša

Michal Štrunc a Štěpán Pruša se spolu na jaře potkali v Absolutparku a společně zajezdili a natočili povedený edit, který nedávno vyšel. Při té příležitosti jsme kluky vyzvali k rozhovoru a zeptali se jich na pár otázek k videu, k ježdění v AP a plánům na následující sezónu. Pojď si to dát!

Roura a sníh již 13.8. 2022 na akci MajDay JIB SESSION!!!

Zkraťte si čekání na první sníh a dorazte si pořádně zashredit na poctivém sněhu ze staďáku! Již v sobotu 13.08. 2022 se na východě naší republiky odehraje velkolepá akce pod taktovkou MajDay a partičky EAST crew. Na místě bude ready staré dobré PVCčko, sníh a kvalitní zábava. Vidíme se tam!