HEROES - kniha fotografií a příběhů věnovaná ženskému snowboardingu

Francouzský fotograf a filmař Jérôme Tanon představuje svůj nový mistrovský kousek “HEROES“. Foto projekt věnovaný ženskému snowboardingu a jejich odhodlání pro sport, který milují.

Jérôme odjakživa choval obrovský respekt pro všechny drsné holky věnující se snowboardingu, skateboardingu a surfingu.

FOTO PROJEKT

I když si během své kariéry Jérôme Tanon nastřádal nespočet kvalitních fotografií, stále tomu něco chybělo - fotky ze sféry ženského snowboardingu. Kvůli tomuto nedostatku se rozhodl věnovat dva roky svého života následování těch nejlepších a nejtalentovanějších žen ve snowboardingu, aby konečně správně zachytil kulturu a exponenciálně rostoucí progres v jejich sportu.

Během dvou let se mu v hledáčku mihly jména jako Elena Graglia (ITA), Ylfa Runarsdottir (ISL), Laurie Blouin (CAN), Anna Gasser (AUT), Elena Könz (SUI), Yuka Fujimori (JAP), Silje Norendal (NOR), Zoi Sadowski-Synnott (NZL), Mary-France Roy (CAN), Leanne Pelosi (CAN), Hana Beaman (USA), Desiree Melancon (USA), Robin Van Gyn (CAN) a spoustu dalších jmen ze světového ženského snowboardingu. 

HEROES  - THE BOOK

S využitím svého analogového fotoaparátu Pentax vytvořil Jérôme unikátní knihu s 288 stranami plnými jeho fotografii a různorodých příběhů ze světa ženského snowboardingu. Kniha se stala realitou jenom díky snowboardové komunitě, která jí ukázala svůj support přispěvkem v crowdfundingové kampani během tohoto léta. Již poslední dva dny, od 13.10. 2020, si knihu můžete pořídit ve vybraných snowboardových storech a online via Blue Tomato a Snowboarder Magazine USA za krásných 45 €, nebo-li 1222 Kč.

Jérôme Tanon

Tento třiatřicetiletý fotograf si za posledních dvanáct let vysloužil respektované místo ve světě snowboardové fotografie. Jérôme je umělcem v tom pravém slova smyslu a to hlavně díky jeho lásce k tradiční analogové fotografické technice, kterou se mu podařilo skvěle aplikovat do moderní snowboardové fotografie. V drtivé většině případů vznikají jeho snímky již “historickým“, ale zato stylovým způsobem v jeho temné komoře. To ovšem není vše! Mimo svůj talent a cit pro kvalitní fotografii je Jérôme Tanon také známý pro své oceňované dokumenty opět věnované světu snowboardingu - The Eternal Beauty of Snowboarding’ (2016) a Zabardast’ (2018). 

Instagram: @jerometanon
Web: jerometanon.com


Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

One-Shot od OBA Creators Ondry Bauera a Terky Čermákový

Neseme Ti další ONE-SHOT z český scény. Tentokrát od Terky Čermákové a Ondry Bauera (alias OBA Creators). Dvojka, která pravidelně lahodí naším očím svými horskými vizuály.

Hlasujete, kdo dostane divokou kartu do závodu Natural Selection Tour

Pokud počasí dovolí, tak příští týden, tj. 3. -9. února, začne Travisova akce Natural Selection Tour.

Je tady nová epizoda Sunday in the Park

Z Bear Mountain se k nám opět hlásí Kyle Schafer s novou epizodou oblíbeného Sunday in the park. Sedmička jezdců, kteří si v Kalifornii užívají, jak jinak, než slunečných dní a perfektně připraveného parku.