HEROES - kniha fotografií a příběhů věnovaná ženskému snowboardingu

Francouzský fotograf a filmař Jérôme Tanon představuje svůj nový mistrovský kousek “HEROES“. Foto projekt věnovaný ženskému snowboardingu a jejich odhodlání pro sport, který milují.

Jérôme odjakživa choval obrovský respekt pro všechny drsné holky věnující se snowboardingu, skateboardingu a surfingu.

FOTO PROJEKT

I když si během své kariéry Jérôme Tanon nastřádal nespočet kvalitních fotografií, stále tomu něco chybělo - fotky ze sféry ženského snowboardingu. Kvůli tomuto nedostatku se rozhodl věnovat dva roky svého života následování těch nejlepších a nejtalentovanějších žen ve snowboardingu, aby konečně správně zachytil kulturu a exponenciálně rostoucí progres v jejich sportu.

Během dvou let se mu v hledáčku mihly jména jako Elena Graglia (ITA), Ylfa Runarsdottir (ISL), Laurie Blouin (CAN), Anna Gasser (AUT), Elena Könz (SUI), Yuka Fujimori (JAP), Silje Norendal (NOR), Zoi Sadowski-Synnott (NZL), Mary-France Roy (CAN), Leanne Pelosi (CAN), Hana Beaman (USA), Desiree Melancon (USA), Robin Van Gyn (CAN) a spoustu dalších jmen ze světového ženského snowboardingu. 

HEROES  - THE BOOK

S využitím svého analogového fotoaparátu Pentax vytvořil Jérôme unikátní knihu s 288 stranami plnými jeho fotografii a různorodých příběhů ze světa ženského snowboardingu. Kniha se stala realitou jenom díky snowboardové komunitě, která jí ukázala svůj support přispěvkem v crowdfundingové kampani během tohoto léta. Již poslední dva dny, od 13.10. 2020, si knihu můžete pořídit ve vybraných snowboardových storech a online via Blue Tomato a Snowboarder Magazine USA za krásných 45 €, nebo-li 1222 Kč.

Jérôme Tanon

Tento třiatřicetiletý fotograf si za posledních dvanáct let vysloužil respektované místo ve světě snowboardové fotografie. Jérôme je umělcem v tom pravém slova smyslu a to hlavně díky jeho lásce k tradiční analogové fotografické technice, kterou se mu podařilo skvěle aplikovat do moderní snowboardové fotografie. V drtivé většině případů vznikají jeho snímky již “historickým“, ale zato stylovým způsobem v jeho temné komoře. To ovšem není vše! Mimo svůj talent a cit pro kvalitní fotografii je Jérôme Tanon také známý pro své oceňované dokumenty opět věnované světu snowboardingu - The Eternal Beauty of Snowboarding’ (2016) a Zabardast’ (2018). 

Instagram: @jerometanon
Web: jerometanon.com


Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Rozhovor s Lukášem Kasíkem o stěhování SNOWBOARDELU

Není tomu dávno, co se oblíbený boardshop Snowboardel přestěhoval z Butovic do zbrusu nové provozovny do Jinočan na Pražském okruhu. O nástrahách stěhování a historickém postupu tohoto dnes již kultovního krámu jsme se rozpovídali s jeho ředitelem Lukášem Kasíkem.

VIDEO: DIYX CSTL JAM 2023 byla naprosto šílená akce!

Včera jsme tady dávali report z DIYX CSTL JAMU z pohledu HORSEFEATHERS party a dnes vyšlo tohle skvělé video, které celý event dokonale vykreslí! Tak na nic nečekejte a pouštějte to dříve, než to zakážou!!!

Jak vypadal letošní DIYX CSTL JAM z pohledu Horsefeathers týmu?!

Dva týdny zpět se v rakouském Seefeldu odehrála snowboardová akce roku! A jak už tomu posledních pár let je, tak to opět byl snowboardový skvost z dílny Ethana Morgana a Method Magu s názvem DIYX aneb Do It Yourself Extreme! Partnerem akce byla i česká firma Horsefeathers, která nám poskytla tento skvělý report i řadu fotek od Prouziče a Zbynala, tak to checkuj!!!