I do těchto snowparků se letos podíváte s Czech Skipassem!

Není to tak dlouho, co jsme vám po roce opět připomněli, jak funguje Czech Skipass a do jakých snowparků se s ním podíváte. Nyní přišel čas si představit další parky, ve kterých si letos můžete s Czech Skipassem kdykoliv během sezóny zajezdit. Tak mrkejte!

Pokud jste nezachytili první díl, tak si ho můžete střihnout na tomhle odkaze.

ŠPINDLERŮV MLÝN

Ve Špindlu se i letos ve snowparcích vyřádíte. Došlo k pár změnám, které jsou za nás k lepšímu, protože úroveň snowparků letošní sezónu bude o level výš.

Burton snowpark Horní Mísečky prošel dvě sezóny zpátky zásadní modernizací a kromě komplet osazení novými překážkami od německého výrobce SCHNEESTERN získal i velkorysejší prostor díky stavbě nové čtyřsedačkové lanovky. Vzniklý průsek pod lanovkou se využil pro jednodušší překážky. Park je navíc na krásném, slunečném a na sníh dost bohatém místě, má vlastní vlek a navíc je obklopen příjemnými lesíky.

U parku najdete i Funtrack Horní Mísečky v úvodu sjezdovky „Machytka“, která se také dočkala zásadního rozšíření. Funtrack Horní Mísečky obsahuje různé boule, vlny, klopené zatáčky a další zábavné záležitosti pro nejširší veřejnost, která jezdí novou sedačkovou lanovkou na Medvědín.

Funtrack Hromovka je park určený prvním pokusům o freestyle. Najdete v něm malý skok, jednoduché bedny, terénní vlny a další pohodovou zábavu.

Ve špindlerovském Svatém Petru budou letos stát kickery ve známém průseku, kde se koncem ledna odjede jedna ze zastávek Snowboard Zezula Tour 2020. V březnu se tu pak pojede i FIS Světový Pohár Snow Jam 2020, na který bude vystavěna nabitá trať, která bude čítat spoustu slopestylových překážek.

SNOWHILLPARK HERLÍKOVICE

Dalším parkem, kde si příjemně zajezdíte je Snowhillpark Herlíkovice. Už před minulou sezónou vyrostl v parku hliněný základ a přibyl samostatný vlek pro hlavní „shrediště“. To je rozděleno do 4 lajn podle obtížnosti. Když železo a fun lines omrzí, dá se pokračovat freeridovou sjezdovkou dále ke spodní stanici lanovky na Bubákov, nebo na kotvu, která končí zase přímo u parku.

Snowhillpark Herlíkovice

Nově letos navíc v areálu Herlíkovice - Bubákov najdete i SBX trať, která je zatím ve fázi stavby, ale na její nákres se můžete podívat už teď:

SNOWPARK PEC POD SNĚŽKOU

Největší skiareál v ČR Skiresort Černá Hora – Pec spojuje dobře známá krkonošská střediska v jeden celek. Mimochodem, z Černé Hory se dá do Pece krásně přejet po hřebeni s částečnou pomocí rolby. SkiTour je příjemná projížďka s hezkými výhledy a snowboarďáci se obejdou i bez té rolby, protože pár kroků pěšky jim přeci nedělá problém...

Freestyle je ve Skiresortu soustředěn na sjezdovku Javor. Ve Funparku v horní části sjezdovky najdeme méně náročné překážky, jako jsou široké boxy, nižší raily, terénní vlny a menší skoky. Funpark má mírný sklon a příjemnou flow, ale je potřeba dávat triky v sérce, jinak je problém s rychlostí.

Snowpark v dolní části Javoru dělá našemu největšímu skiareálu čest. Najdeme tady slopestylovou trať s největší a nejlepšími skoky v ČR. Druhá platforma pro skoky je opravdu velká a dopad hodně dlouhý, takže kdo se chce pořádně proletět, pro toho je Pec pod Sněžkou jasná volba.

Zbývá ještě dodat, že díky umělému osvětlení je možné funpark i snowpark využívat i během večerka, což zde taky mnoho snowboarďáků dělá. Koho omrzí snowpark, může si na pár jízd odskočit do Funline na sjezdovce Smrk a zazávodit v klopenkách třeba s holandskými turisty.

YOURPARK DEŠTNÉ

V Deštném v Orlických horách je příjemná rodinná atmosféra, dobrá parta a komplet celá sjezdovka posetá desítkami překážek. Snowpark má také svůj vlastní vlek. Místní shapeři jsou každoročně kreativní, a proto je vždy na co se těšit.

DOLNÍ MORAVA

Na Dolní Moravě je sjezdovka U Slona, kde se nachází hned několik lákavých věcí – Funline, crossová trať a snowpark vhodný pro menší děti, začátečníky a mírně pokročilé. Za ideálních sněhových podmínek je ve snowparku celkem 8 kovových překážek a skoků různých velikostí.

Snowpark na Dolní Moravě

BÍLÁ GRAVEYARD

Poslední snowpark z Czech Skipass nabídky je lahůdka pro fajnšmekry libující si v ježdění po železe. Za snowparkem stojí parta SHRED4FUN a nachází se ve středisku Bílá, které je vzdálené asi 35 km od Frýdku-Místku. Snowpark se pyšní mnoha streetovými překážkami od dlouhých rovných railů přes zahnuté C raily až po doublekinky.

Pro sezónu 2020 je v plánu opět i beginners line a stavba několika platforem, na kterých budou osazené streetové raily a PVC roury. Nejlepší představu o setupu a taky o atmosféře ve snowparku si asi uděláme z tohoto pár let starého videa.

Sněhové podmínky se sice zatím v této sezóně nevyvíjejí nejlépe, ale věříme, že brzo nakydá a budeme se tak moct těšit, že snowparky nezůstanou jen u slov a skutečně budou stát. Některé z nich už stojí, jiné se právě staví a některé čekají na další sněhovou dávku. Přejeme vám všem hodně zábavy při ježdění i progresu s Czech Skipassem v kapse!

Napsal

Martin Poppr
Další články autora

Zveřejnila redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Dušan Kříž & Rusty Toothbrush crew v editu ze švýcarského Zermattu

Rusty Toothbrush jsou tu po krátké době s dalším nabitým editem. Tentokrát se v něm objeví i náš Dušan Kříž, který si s partou střihl ježdění a shooting ve švýcarském Zermattu. Ve videu uvidíte i Ethana Morgana, Tylera Chorltona, Alexe "Peppino" Stewarta, Flo Courzeliuse.

Sven Thorgren odjel první Triple Chuck Flip v historii!

Sven Thorgren si při session na corneru ve švédském Riksgränsenu řekl, že je na čase to posunout o level dál. Respektive o jeden Chuck Flip dál... Sven se tak stal historicky prvním riderem, který odjel Triple Chuck Flip. Mrkejte!

Dejte si bacha při skákání do vody. Radí MUDr. Jiří Šrámek alias doktor Juráš

Tahle zpráva možná na první pohled nesouvisí s naším zaměřením na akční sporty. Sami ale dobře víte, jaké pokušení mezi námi všemi v létě je si někde skočit do vody. V tomhle článku se vám tak pokusíme společně s naším kamarádem MUDr. Jirkou Šrámkem (doktorem Jurášem) předním českým páteřním chirurgem, připomenout jak nebezpečné může skákání do vody vlastně být.