Jak vypadal letošní DIYX CSTL JAM z pohledu Horsefeathers týmu?!

Dva týdny zpět se v rakouském Seefeldu odehrála snowboardová akce roku! A jak už tomu posledních pár let je, tak to opět byl snowboardový skvost z dílny Ethana Morgana a Method Magu s názvem DIYX aneb Do It Yourself Extreme! Partnerem akce byla i česká firma Horsefeathers, která nám poskytla tento skvělý report i řadu fotek od Prouziče a Zbynala, tak to checkuj!!!

DIYX CSTL JAM #DEN 1

Nádvoří Magic castle v rakouském Seefeldu se včera zaplnilo snowboardovými nadšenci, kteří si přišli vychutnat další našlapanou akci ze série DIYX STRT JAM, pořádanou naším riderem Ethanem Morganem ve spolupráci s magazínem Method Mag.

Akci zahájil velkolepý příchod Ethana a bratrů Helgasonových v dobových pláštích a na koních. Po úvodním přivítání a poděkování z Ethanovy strany se rozpoutalo to, pro co si diváci přišli. Nevíme jak vy, ale my jsme byli svědky snowboardingu na hradních zdech a střechách poprvě a musíme přiznat, že to bylo víc jak epické!
Atmosféru podtrhovalo nepřestávající sněžení, žízeň průběžně zažehnávalo pivko z našeho stánku a hecovačky všech riderů se stupňovaly. Full send dne patřil Ethanovi, který hradbu Seefeldského hradu dropl z vrchu až dolů bez mezilandingu na střeše.

Foto: Prouzič

Kromě EthanaHalldóra a Eikiho předvedl na hradě své skills i Fabi Fraidl, který to tam posílal nejen na prkně, ale také na snow skatu. První místo si nakonec rozdělili Spencer Schubert a Egan Wint, kteří to definitivně zabíjeli nejvíc. Po vyhlášení výsledků začal rave pod taktovkou metalové skupiny 'Terror'. Ten mosh pit, který tam vznikl, ti asi opisovat ani nemusíme.

No a pak už se pomalu všichni přesunuli k nám do stánku, kde jsme zahájili Horsefeathers Beer Games. A to bylo totální šílenství. Exování piv a soutěže v "dobových“ disciplínách od hobby horsingu, přes lukostřelbu až po skate jousting. Všichni zúčastnění si to mega užili a následná párty pokračovala až do rána, ze které si odnesli vzpomínky jen ti vyvolení.

Foto: Zbynal

DIYX CSTL JAM #DEN 2

Pokud se jedná o DIYX STRT JAM, žádná budova v okolí lokality eventu není v bezpečí. O tom svědčí i druhý den CSTL JAMU, kdy se centrum ježdění přesunulo k budově, která se nacházela hned za Seefeldským hradem.

Rideři měli k dispozici streetový setup, který sestával ze zábradlí, schodů a divácky přitažlivého wallridu. To byl Fabiho šálek kávy, takže to tam neúnavně točil kolem dokola. No a co by to bylo za snowboardovou akci, kdyby se tam něco nebongovalo?! Tentokrát to schytala naše červená popelnice, která od riderů definitivně dostávala "co proto". Kreativní sérky se jezdily až do večera, kdy seto celé pomalu a plynule začalo překlánět do finální afterparty.

Foto: Prouzič

Na našem stánku to mezitím žilo lukostřelbou. Zúčastnění si mohli zastřílet na terč v podobě Halldórovy, Fabiho a Ethanovy tváře, zatímco tomu oni přihlíželi s pivkem v ruce. Pokud ses trefil do jablka nad jejich hlavou, mohl jsi vyhrát nějaké oblečení nebo pivko. Mnoho šípů letělo mimo a skončilo v lese, a tak nebylo jisté, zda dojdou spíše šípy nebo pivo.

Nakonec to však celé dopadlo skvěle, takže jsme mohli spokojeně konstatovat, že DIYX CSTL JAM se může zařadit mezi další legendární snowboardové akce, na které se bude ještě dlouho vzpomínat. Minimálně do té další. Velký shout out jde našemu riderovi Ethanovi a celé crew, která se starala o chod letošní skvělé akce! Díky moc!

Foto: Zbynal

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Akce Horsefeathers Sneak The Tweak otevřela snowpark na Mölltalu!

Nový snowpark na rakouském ledovci Mölltaler Gletscher slavnostně otevřela akce Horsefeathers Sneak the Tweak!