Kappl hostil další ročník mistrovství světa juniorů ve freeridingu

Včera v úterý 25. 1. 2022 se v rakouském Kapplu odjela již devátá edice mistrovství světa juniorů ve freeridingu. Po loňské jednoleté pauze, kdy muselo být mistrovství kvůli pandemickým podmínkám přemístěno do švýcarského Verbieru si to letos špička světových young bloods ve freeridingu opět mohla pořádně rozdat na strmé stěně Quellspitze.

Podmínky na místě sice nebyly úplně na straně prašanového rochnění, ale o to náročnější to bylo pro samotné ridery ustát veškeré dropy a předvést jízdu bez zbytečných pádů. Celkově na event dorazilo 12 snowboardistů a 6 snowboardistek připravených odpálit jízdu svého života v podmínkách své smrti.

Fotky: Mia Maria Knoll

Nejdříve dostaly podle společenských norem šanci holky, které do trati začaly dropovat v 10:30 a mohly tak klukům dokonale rozorat trať. Nejvíce strmého svahu využila Lila Yeoman z USA a vysloužila si za svou jízdu krásné první místo. Aby v tom nebyla sama, tak jí na stupních vítězů doplnily ještě dvě krajanky ze země hvězd a pruhů Samantha Lansky na druhém a Kaiya Hanepen na třetím místě.

Mezi kluky se s tím nejlépe popral americký závodník Tavo Sadeg, který posadil svými dropy v náročné sekci tratě rozhodčí doslova na zadek a dostal za jízdu krásných 88 bodů. MacÈo Peresson z Francie a Vaughn Hardwick z Austrálie obsadili druhou a třetí příčku. 

Fotky: Flo Gassner

Pokud chcete do mistrovství světa juniorů ve freeridingu nahlédnout více, tak mrkněte na záznam z celého závodu.

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Kam na podzim za prvním shredem na ledovec?!

Taky už nutně hledáte první možnost vyrazit za snowboardingem? Tak to jste tady na správném místě, protože v dnešním článku mrkneme, jaké jsou možnosti na první letošní ledovcové ježdění. A to né jen tak obyčejné, ale ježdění s našlapaným doprovodným programem a večerními radovánkami do ranních hodin, haha.

První letošní předsezónní jibbing proběhl minulou sobotu na Severáku

V týdnu před akcí se k nám náhodou dostala pozvánka na první pohled velmi “punkovou” akci v Jizerských horách. Tamní Ski Areál Severák hostil na stálém letním jibbovém set-upu, který tam má postavená místní shreďácká crew - Jibbing jam. Na místě byl náš redaktor Štěpán a v tomto reportu se jeho pohledem mrkneme, jak to vlastně na místě vypadalo.

"Čas na řízky" je nový film z dílny Clemense Millauera

Je tady "řízku čas", rakouský snowboardový film, který se názvem tváří jako dokonalá reklama na českou cestovní svačinku. Ovšem stejné zájmy sdílí i naší rakouští sousedé a v čele s Clemensem Millaurem se tomu rozhodli věnovat celý film.