Kuba Hroneš: Red Bull Full Moon bude moje streetová premiéra

Už se samozřejmě strašně moc těšíme na středu 21. 2. 2024, kdy na holešovickém Výstavišti proběhne první street snowboardingová akce z dílny Kuby Hroneše ve spolupráci s Red Bullem, a proto jsme k tomu museli Kubu ještě trošku vyzpovídat, ať nám řekne k akci něco bližšího. Například pro Kubu to bude streetová premiéra, protože doteď tak maximálně na ulici skočil schody. Více čti v rozhovoru níže.

1. Čau Kubo, kde se vzal ten nápad udělat street snowboardingový event v Praze?

Ten nápad v mojí hlavě vznikl ještě dřív, než jsem vůbec začal závodit na snowboardu na takový dříve nemyslitelný úrovni. Vždycky jsem byl velký fanoušek všech českých závodů, na který jsem koukal. Hlavně tady doma ve Špindlu akce jako Spring Sessions, Peanut Butter Jam a vždycky jsem si říkál, že by bylo strašně hustý něco takového taky uspořádat, ale netušil jsem, že se mi to fakt podaří. Potom, co jsem dostal tu skvělou možnost spolupracovat s RedBullem a spnil se mi dětskej sen, tak přišla tahle příležitost s nimi i něco vytvořit a vzpomněl jsem si na to, že takováhle jibbová akce byla něčím, co jsem vždycky chtěl uspořádat a furt strašně chci, takže jsme dali hlavy dohromady a vymysleli společně koncept Full Moon.

2. Kubo proč jsi vybral cestu street snowboardingové akce? Přeci jen se více pohybuješ v resortech, jezdíš slopestyle, ale rozhodl ses vydat do ulic a uspořádat akci na streetu?

Haha, to je taky taková otázka, kterou jsem si často kladl a vlastně ani nevím, jestli je na to nějaká správná odpověď, hehe. Myslím si, že mě to tam tak nějak táhlo i z toho důvodu, že já jsem vlastně vůbec nikdy street nejezdil, takže by bylo hrozně fajn si to zkusit, a proč to hned nedát takhle, protože kde jinde se mi bude jezdit líp poprvý, než s klukama, který obdivuju a ještě radši s nima trávím čas na snowboardu. Taky samozřejmě těch slopestylovejch akci v resortech pořád máme dost, ale myslím si, že street snowboardingovej event už dlouho nebyl. Zároveň je fajn pro snowboarding, že na akci do Prahy se příjde podívat spoustu lidí, kteří by za normálních okolností takový snowboarding ani neviděli a rozhodně je to super cesta, jak ten náš sport šířit dál.

3. Proč jste vybrali zrovna výstaviště v Holešovicích a byly ve hře i nějaké další spoty?

Na začátku jsme měli dvě hlavní lokace, které mezi sebou svedly takovou finální bitvu a bylo to právě výstaviště v Holešovicích a legendární Stalin. I když Stalin je strašně fajn a nějaké akce tam dříve byly, ale nakonec vyhrály ty Holešovice díky skvělé dostupnosti a hlavně super lokaci mezi dvěmi stadiony z nichž jeden je ultra blízko a sníh z něho můžeme vozit doslova na kolečkách. Dále je tam spousta místa na parkování pro všechny ridery, postavíme tam vklidu stánky a diváku se tam taky vleze hromada.

4. Kubo, jak máš kreativně vymyšlený ten spot? Je tam brutálně dlouhej rail, zídka a ještě jsi říkal něco o nějakém skoku, ten bude stát kde?

Podle mě spot je danej, bude to jeden stair set s obrovským railem, kterej bude tou hlavní překážkou. Už se tam jedna akce jela asi před dvnácti lety, mimochodem Freeridovská že jo, hehe, takže je vyzkoušený, že to jde, i když je to teda fakt dlouhý. Rail se bude dát jezdit celý jako Quad kink (triple kink???), nebo jenom ta spodní část jako double kink. Rozjezd nahoře bude, takže rychlost na celý rail by bejt měla, plus je tam ta brutální zídka hned vedle schodů, která mi příjde teda více scary než samotný rail. Máme v plánu tam postavit i takovej malej skokánek do schodů, na které se hodí překližka, aby se daly dělat nějaký backflipy, frontflipy, ať to má prostě všechny aspekty snowboardingu!

5. Máme tady ještě takovou jednu otázku, kdo všechno se může akce zúčastnit, jestli můžou dojet třeba i nějací zájemci, kteří nejsou pozvaní a jak jsou na tom lyžaři? Ti závod nepojedou vůbec?

Akce je letos bohužel invite only, takže jenom pro pozvaný jezdce. Cílem je, aby se to hezky povedlo a třeba do příštích let to bude víc open. Lyžaři, i když je mám hrozně rád a baví mě se na ně koukat, dokonce někdy spolu trávíme i více času než se snowboarďákama, hehe, tak letos na akci taky nebudou jezdit, ale kdo ví... možná příští rok pojedou.

6. Jaký bude formát celé akce, jak bude probíhat ježdění a co máte připraveno pro ty nejlepší ridery?

Bude to probíhat formou takovýho jamu nebo session, kdy budeme mít nějaký trénink a celé to poté vyvrcholí v pět hodin, kdy začne tedy hlavní čtyř hodinová session formou jamu, aby měl každý dost času to na spotu pořádně zabít a hlavně si ho zajezdit. Na závěr se budou vyhlašovat dvě hlavní redbullácký ceny Best Trick a Overall Best Rider, ale akci podporuje taky český Burton za což jsem moc rád, protože bez nich by to taky nešlo a ve spolupráci s nimi se rozdá cena Overall Best Czech Rider. Výsledky si navíc rozhodnou samotní jezdci formou Riders Vote.
Budeme mít tedy, jak international field jezdců, tak i samozřejmě velice početný český field jezdců. Ze zahraničí konkrétně z Nizozemska dorazí například Jesse Augustinus, kterej nedávno soutěžil na streetovejch X Games v Aspenu, dává neuvěřitelné množství jibbovejch triků, natočil neskutečně moc street partů a hlavně má fakt dobrý styl. Dále dorazí další skvělej rider z Norska Øyvind Kirkhus, kterej je sice hlavně slopestylovej jezdec, ale patří k těm nejhustším railovým jezdcům. Ze Slovenska dorazí bratia Zoltán Strcula a Samuel Jaroš. Hlavně dorazí, ale česká scéna na vrcholu Láďa Hrstka, Štěpán Rokos, bráchové Porci, Kuba Šimůnek, Roman Dlauhý, Tomáš Císař, Darek Bergman, Dan Paulíček, Jakub Hiko a spoustu dalších!

7. Děkuji moc Kubo, zbytek necháme asi jako překvapení pro všechny diváky, kteří na akci dorazí a na závěr bych se tě ještě rád zeptal, jestli bys tady mně a všem ostatním mohl přiblížit trošku časový harmonogram akce?

Ve 12:00 začínáme Riders Meetingem, ve 14:00 odstartujeme trénink, v 17:00 odpálíme session a nejpozději kolem 21:00 proběhne vyhlášení. Taky díky moc a vidíme se tam!

Více informací k akci hledej na redbull.cz/fullmoon

Podívejte se, jak na spotu na Výstavišti vypadala akce v minulosti z dílny FREERIDE.CZ!

Sleduj FREERIDE.CZ SNOW na sociálních sítích a buď neustále v obraze, co se děje ve světě snowboardingu!

Kubu vyzpovídal

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Letní jibbovačka jménem BCB Summer Jibbing proběhne již o víkendu 19.-21.července

V půli července o víkendu 19. až 21.července proběhnou legendární snowboardové a freeski závody v Janovičkách u Broumova. V této pozváce se dozvíš, co tě na místě čeká a nemine.