Marcus Kleveland a Anna Gasser vítězí ve slopestylu na Světovém poháru!

V sobotu se na svahu Buttermilk v americkém resortu Aspen opět roztočil finálový kolotoč, tentokrát byl na řadě Světový pohár ve slopestylu. Na kopci už sice panovaly vyloženě jarní podmínky a občas foukal nepříjemný vítr, ale jezdci byli přes všechny strasti připraveni předvést pořádný snowboarding a zabojovat o další cenné body.

Anna Gasser vyhrála slopestyle první jízdou

Rakušanka Anna Gasser v posledních lete excelovala převážně v Big Airu, ale během tohoto víkendu předvedla, že i slopestyle má stále v nohách. I když se jí během posledního Mistrovství světa ve snowboardingu v Aspenu nepodařilo dosáhnout na pódiové umístění, tak teď do toho skočila na sto procent a vyjela si rovnou první místo!
Anna Gasser přiznala, že za žádnou cenu nechtěla opět skončit na čtvrtém místě, a tak zvolila cestu „všechno, nebo nic“. Jak to vypadá, tak se to vyplatilo, haha. 

Anna Gasser (AUT): 81.90 bodů - switch backside bluntslide 270, half-cab 50-50 to indy out, 50-50 backside 360, frontside double underflip 900 indy, cab 900 nose, backside dub 1080 melon

Nejblíže k výsledku Rakušanky se přiblížila američanka Hailey Langland, které rozhodně pomohla skvěle odjetá jibbová sekce. 

Hailey Langland (USA): 72.30 bodů - frontside bluntslide 270 out, frontside lipslide to fakie, half-cab 50-50 to 360 out, frontside 720 melon, backside 540 stalefish, cab 720 melon

Třetí místo brala finská snowboardista Enni Rukajarvi za parádní jízdu s bodovým oceněním 71.91 bodů.

Enni Rukajarvi (FIN): 71.91 bodů - frontside bluntslide 270 over the rainbow, frontside lipslide, backside bluntslide 270, frontside 720 weddle, backside 900 weddle, cab 720 tail

Marcus Kleveland získal dvě zlata za osm dní

Po jeho fenomenálním zisku zlaté medaile ve slopestylu na Mistrovství světa v Aspenu 2021a nejlepším místě v kvalifikaci si Kleveland kráčel pro další zlato na Světovém poháru jako favorit závodu. A nezklamal hned v první jízdě! Marcus si teda odnáší další zlato do sbírky s jízdou za 87.58 bodů a domů do Evropy se vrací se třemi medailemi. Uvidíme, co nám předvede příští týden na Svěťáku ve švýcarské Silvaplaně, kde mimochodem uvidíme i Kubu Hroneše.

Markus Kleveland (NOR): 87.58 bodů - hardway cab 270 in to 270 out, backside bluntslide 270, frontside bluntslide 450, switch backside 12 maybe melon, backside 16 melon, cab 16 indy

Druhé místo vybojoval za 82.16 bodů olympijský vítěz ve slopestylu Red Gerard. Po čtvrtém místě na mistrovství světa minulý týden si rozhodně polepšil a není se čemu divit, protože jeho jízda si stříbro rozhodně zasloužila. Zakončil jí krásným Switch Backside Triple Corkem 1620, který v závodě odjel poprvé za život.

Red Gerard (USA): 82.16 bodů - back boardslide to front boardslide to switch, half-cab 50-50 backside 360 out, boardslide underflip 450 out, cab 1260 melon, backside 1260 melon, switch back 1620 indy

Medailovou trojku zakončoval, kdo jiný než čerstvý mistr světa v Big Airu Kanaďan Mark McMorris, který skončil jen kousíček za Red Gerardem s jeho jízdou za 81.90 bodů.

Mark McMorris (CAN): 81.90 bodů - hardway cab 270 on to 270 out, frontside 270 to boardslide to regular, front bluntslide 450 out, switch backside 1260 stalefish, frontside triple 14 weddle, backside triple 1620 weddle

Podívejte se na krátkou galérku pár momentů ze zmiňovaného finále slopestylu Světového poháru v Aspenu.

Výsledky finále žen

Výsledky finále mužů


Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Výběr top 10 filmů za měsíc listopad

Listopad je měsíc premiér snowboardových filmů a i letos tomu nebylo jinak. Těsně před sezónou vychází jeden snímek za druhým a vyznat se v tom, který je dobrý či nejlepší, je určitě těžké. Navíc stihnout zkouknout každé movie od amatérských či profi produkcí z celého světa je časové velmi náročně. My ale všechny sledujeme a pečlivě vybíráme top do našeho výběru, kde pro vás vybíráme nejlepších 10 filmů co vyšly za minulý měsíc. Pojďme se na ně podívat!

Nidecker prezentuje video ESCAPISM a novou sérii snowboardů!

Zatímco švýcarská firma Nidecker postupně utekla od výroby trakařů k výrobě špičkových snowboardů, tak vy byste měli utéct do hor hledat pořádné zážitky v prašanu. Právě v novém videu ESCAPISM dostanete podrobný návod, jak to udělat a uniknout z každodenní reality třeba do pořádného prachu!

Zapojte se do instagramové soutěže Burton Trick Czech!

Zapojte se do instagramové soutěže od Burton.cz a vyhrajte si za své triky stylový cestovní Riders bag na vaše příští horské dobrodružství! Pravidla jsou jednoduché, tak neváhejte a střelte na svůj instagramový profil nějaký ten trik ještě dnes.