Marko Grilc tragicky zahynul v rakouském Söldenu

Svět snowboardingu přišel o jednu ze svých legend. V rakouském středisku Sölden včera tragicky zahynul slovinský snowboardista Marko Grilc. Tragédie se údajně stala během přípravné túry před natáčením nového projektu.

Podle informací mělo jít o sestupování svahu, při kterém Marko upadl a hlavou se udeřil do sněhem zakrytého kamene. Bohužel v tu chvíli neměl na hlavě helmu. I přes snahu okolí se jej bohužel nepodařilo oživit.

Marko Grilc byl rozhodně legendou své doby a velkou tváří snowboardingu. Během kariéry se věnoval hlavně natáčení různých videí a jednou dobou měl i vlastní webovou sérii Grilosodes, kterou s nadšením sledoval nejeden snowboardista. Mezi jeho závodní úspěchy patří například výhra Air & Style v Innsbrucku v roce 2009. V posledních letech se věnoval hlavně svým dětem, které společně se svou ženou vychovávali cestou snowboardingu a sportování.

1983 - 2021

Odpočívej v pokoji Grilo.

Publikovala redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Čistě dámský snowboarding ve filmu THE UNINVITED 3

To už tady dlouho nebylo! Čistě dámský snowboardový filmek plný streetového ježdění. Od filmu Too Hard, který světlo světa viděl divák naposledy v roce 2018, jsme zatím neviděli takto nabušený ježdění "něžného" pohlaví.

Trailer k filmu DRIVEN by Pirates Movie Production je více než inspirující!

Piráti jsou zpět a ready světu představit další film z jejich produkce. „DRIVEN“ bude mít svojí světovou premiéru 5. prosince 2021 na kanále Red Bull TV. DRIVEN je filmem o motivaci, inspiraci a tři roky trvajícím video projektem natáčeným na těch nejzajímavějších místech naší planety! Je radost sledovat, že v době TikToku, Instagramu a dalších těchto podivností stále existují lidi, kteří mají drive se pustit do takhle velkých a krásných projektů. DRIVEN přináší plody tříleté video sklizně zachycené pomocí nejmodernějšího filmového vybavení! Pojďte si užívat tuhle podívanou!

Darkslide parta si loni užila „Lyžák“ ve svém stylu

Darkslide asi všichni znáte spíše jako skejtový shop, ale ve svém týmu mají mimo jiné i snowboardistu a opičáka v jednom Kubu Šimůnka aka Shymonkeyho. Během loňské sezóny se parta dala dohromady a vyjela společně na lyžák se vším všudy! Pojďte se podívat na ten masterpiece, který z toho dali dohromady.