Marko Grilc tragicky zahynul v rakouském Söldenu

Svět snowboardingu přišel o jednu ze svých legend. V rakouském středisku Sölden včera tragicky zahynul slovinský snowboardista Marko Grilc. Tragédie se údajně stala během přípravné túry před natáčením nového projektu.

Podle informací mělo jít o sestupování svahu, při kterém Marko upadl a hlavou se udeřil do sněhem zakrytého kamene. Bohužel v tu chvíli neměl na hlavě helmu. I přes snahu okolí se jej bohužel nepodařilo oživit.

Marko Grilc byl rozhodně legendou své doby a velkou tváří snowboardingu. Během kariéry se věnoval hlavně natáčení různých videí a jednou dobou měl i vlastní webovou sérii Grilosodes, kterou s nadšením sledoval nejeden snowboardista. Mezi jeho závodní úspěchy patří například výhra Air & Style v Innsbrucku v roce 2009. V posledních letech se věnoval hlavně svým dětem, které společně se svou ženou vychovávali cestou snowboardingu a sportování.

1983 - 2021

Odpočívej v pokoji Grilo.

Publikovala redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Letní dvojrozhovor se Snowboardel jezdci - Michal Štrunc a Štěpán Pruša

Michal Štrunc a Štěpán Pruša se spolu na jaře potkali v Absolutparku a společně zajezdili a natočili povedený edit, který nedávno vyšel. Při té příležitosti jsme kluky vyzvali k rozhovoru a zeptali se jich na pár otázek k videu, k ježdění v AP a plánům na následující sezónu. Pojď si to dát!

Roura a sníh již 13.8. 2022 na akci MajDay JIB SESSION!!!

Zkraťte si čekání na první sníh a dorazte si pořádně zashredit na poctivém sněhu ze staďáku! Již v sobotu 13.08. 2022 se na východě naší republiky odehraje velkolepá akce pod taktovkou MajDay a partičky EAST crew. Na místě bude ready staré dobré PVCčko, sníh a kvalitní zábava. Vidíme se tam!