Marko Grilc tragicky zahynul v rakouském Söldenu

Svět snowboardingu přišel o jednu ze svých legend. V rakouském středisku Sölden včera tragicky zahynul slovinský snowboardista Marko Grilc. Tragédie se údajně stala během přípravné túry před natáčením nového projektu.

Podle informací mělo jít o sestupování svahu, při kterém Marko upadl a hlavou se udeřil do sněhem zakrytého kamene. Bohužel v tu chvíli neměl na hlavě helmu. I přes snahu okolí se jej bohužel nepodařilo oživit.

Marko Grilc byl rozhodně legendou své doby a velkou tváří snowboardingu. Během kariéry se věnoval hlavně natáčení různých videí a jednou dobou měl i vlastní webovou sérii Grilosodes, kterou s nadšením sledoval nejeden snowboardista. Mezi jeho závodní úspěchy patří například výhra Air & Style v Innsbrucku v roce 2009. V posledních letech se věnoval hlavně svým dětem, které společně se svou ženou vychovávali cestou snowboardingu a sportování.

1983 - 2021

Odpočívej v pokoji Grilo.

Publikovala redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Již tuto sobotu se bude opět skákat do Vltavy během akce COOLIFE FEST!

Pro všechny, kteří by rádi započali léto ve velkém stylu, zde máme skvělou příležitost! V sobotu 27. května přijďte na Smíchovskou náplavku v Praze a zažijte jedinečnou show plnou DJ´s a freestyle sportů, včetně snowboardingu a freeskiingu. Bude se totiž opět skákat z konstrukce stojící uprostřed Vltavy a my pro vás dokonce máme tři volné místa!