Marko Grilc tragicky zahynul v rakouském Söldenu

Svět snowboardingu přišel o jednu ze svých legend. V rakouském středisku Sölden včera tragicky zahynul slovinský snowboardista Marko Grilc. Tragédie se údajně stala během přípravné túry před natáčením nového projektu.

Podle informací mělo jít o sestupování svahu, při kterém Marko upadl a hlavou se udeřil do sněhem zakrytého kamene. Bohužel v tu chvíli neměl na hlavě helmu. I přes snahu okolí se jej bohužel nepodařilo oživit.

Marko Grilc byl rozhodně legendou své doby a velkou tváří snowboardingu. Během kariéry se věnoval hlavně natáčení různých videí a jednou dobou měl i vlastní webovou sérii Grilosodes, kterou s nadšením sledoval nejeden snowboardista. Mezi jeho závodní úspěchy patří například výhra Air & Style v Innsbrucku v roce 2009. V posledních letech se věnoval hlavně svým dětem, které společně se svou ženou vychovávali cestou snowboardingu a sportování.

1983 - 2021

Odpočívej v pokoji Grilo.

Publikovala redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Snowboardel Insta Challenge 2024 má svého vítěze!

Je to tady parto! Letošní Snowboardel Insta Challenge 2024 už je u konce a my pro vás máme výsledky vašeho letošního snažení o nejlepší cenu v historii soutěže. Sice nám matka příroda házela pod nohy jednu kládu za druhou, sněhu u nás máme tak málo, že to ani Krakonoš nepamatuje, ale osm z vás se k tomu postavilo čelem a natočilo parádní lajny ze snowparku!

Kuba Hroneš: Red Bull Full Moon bude moje streetová premiéra

Už se samozřejmě strašně moc těšíme na středu 21. 2. 2024, kdy na holešovickém Výstavišti proběhne první street snowboardingová akce z dílny Kuby Hroneše ve spolupráci s Red Bullem, a proto jsme k tomu museli Kubu ještě trošku vyzpovídat, ať nám řekne k akci něco bližšího. Například pro Kubu to bude streetová premiéra, protože doteď tak maximálně na ulici skočil schody. Více čti v rozhovoru níže.

Audi Snowjam 2024 ZRUŠEN kvůli špatným sněhovým podmínkám!

Tradiční závod Světového poháru ve freestyle snowboardingu, Audi Snowjam 2024, který se měl konat v polovině března ve Skiareálu Špindlerův Mlýn, je z důvodu nepříznivých sněhových podmínek zrušen.