Max Parrot porazil rakovinu a připravuje se na velký come back!

Na začátku zimy snowboardovým světem otřásla zpráva, že kanadský snowboardista Max Parrot bojuje s rakovinou. Stříbrný medailista ve slopestylu na Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu byl diagnostikovaný s Hodgkinovým lymfomem, což je nádorové onemocnění, které napadá lymfatické tkáně. Podle všeho je už, ale Max vyléčený a začíná trénovat na X Games v Oslu, které proběhnou již skoro za měsíc!

Max naposledy závodil 24. lisotpadu na World cupu v Pekingu, kde se umístil osmý.
Poté však objevil bouli na krku, kterou skonzultoval se svým doktorem po návratu do Kanady a od té doby začal kolotoč chemoterapií a boj s nemocí.  Celkově Max podstoupil dvanáct chemoterapií a poslední proběhla v polovině června. I když Max věděl, že má velkou šanci nemoc porazit, tak ho stále poslední test na přítomnost rakoviny v těle stresoval.
Nakonec vše dobře dopadlo a Max teď tvrdě trénuje, aby se co nejlépe připravil na svoje první závody, což budou již zmíněné X Games v Oslu, které vypuknou 31. srpna!
My Maxovi držíme palce a budeme doufat ve velký come back!

Celé znění zprávy a rozhovor s Maxem najdete zde.

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Další ročník akce “Big Air ve městě“ začne již 7. února v Kremnici

Pokud se již nemůžete dočkat letní festivalové sezóny, přijďte okusit atmosféru zimního festivalu do Kremnice. Už 7. a 8. února se tam odjede 12. ročník akce “Big Air ve městě“. Adrenalinem nabitou sportovní událost doplní ty nejlepší kapely. A to vše zcela zdarma!

FreerideTV: Mikýřův Prkenný Přehled - Epizoda IV: Nová naděje

V dobách, kdy společností zmítají clickbaitové články, fake news a deep fake videa, lidé oprávněně přestávají věřit médiím. Na jednu stálici nezaujatého investigativního žurnalismu se ale můžeme stále spolehnout. Tou je Mikýřův Prkenný Přehled. Pořad, díky kterému budete dokonale informování o všech zprávách, které jste tisíckrát zachytili někde jinde.

Snowboard Zezula Team - Rozhovor se Samem Jarošem