Max Parrot porazil rakovinu a připravuje se na velký come back!

Na začátku zimy snowboardovým světem otřásla zpráva, že kanadský snowboardista Max Parrot bojuje s rakovinou. Stříbrný medailista ve slopestylu na Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu byl diagnostikovaný s Hodgkinovým lymfomem, což je nádorové onemocnění, které napadá lymfatické tkáně. Podle všeho je už, ale Max vyléčený a začíná trénovat na X Games v Oslu, které proběhnou již skoro za měsíc!

Max naposledy závodil 24. lisotpadu na World cupu v Pekingu, kde se umístil osmý.
Poté však objevil bouli na krku, kterou skonzultoval se svým doktorem po návratu do Kanady a od té doby začal kolotoč chemoterapií a boj s nemocí.  Celkově Max podstoupil dvanáct chemoterapií a poslední proběhla v polovině června. I když Max věděl, že má velkou šanci nemoc porazit, tak ho stále poslední test na přítomnost rakoviny v těle stresoval.
Nakonec vše dobře dopadlo a Max teď tvrdě trénuje, aby se co nejlépe připravil na svoje první závody, což budou již zmíněné X Games v Oslu, které vypuknou 31. srpna!
My Maxovi držíme palce a budeme doufat ve velký come back!

Celé znění zprávy a rozhovor s Maxem najdete zde.

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Pája Turková jako další snowboardový host v podcastu u Tupých hran

Podcásteři Šimon Bartík a Tomáš Kroczek si do svého nového dílu pozvali instruktorku snowboardingu Páju Turkovou. Povídání probíhalo okolo instruktorování, cestování a hlavně snowboardování či wakeboardování. Chceš se stát instruktorem a nevíš jak na to nebo tě jen zajímá instruktorskej život? Pojď si poslechnout tento parádní díl Tupých hran!

Letní dvojrozhovor se Snowboardel jezdci - Michal Štrunc a Štěpán Pruša

Michal Štrunc a Štěpán Pruša se spolu na jaře potkali v Absolutparku a společně zajezdili a natočili povedený edit, který nedávno vyšel. Při té příležitosti jsme kluky vyzvali k rozhovoru a zeptali se jich na pár otázek k videu, k ježdění v AP a plánům na následující sezónu. Pojď si to dát!

Roura a sníh již 13.8. 2022 na akci MajDay JIB SESSION!!!

Zkraťte si čekání na první sníh a dorazte si pořádně zashredit na poctivém sněhu ze staďáku! Již v sobotu 13.08. 2022 se na východě naší republiky odehraje velkolepá akce pod taktovkou MajDay a partičky EAST crew. Na místě bude ready staré dobré PVCčko, sníh a kvalitní zábava. Vidíme se tam!