Max Parrot porazil rakovinu a připravuje se na velký come back!

Na začátku zimy snowboardovým světem otřásla zpráva, že kanadský snowboardista Max Parrot bojuje s rakovinou. Stříbrný medailista ve slopestylu na Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu byl diagnostikovaný s Hodgkinovým lymfomem, což je nádorové onemocnění, které napadá lymfatické tkáně. Podle všeho je už, ale Max vyléčený a začíná trénovat na X Games v Oslu, které proběhnou již skoro za měsíc!

Max naposledy závodil 24. lisotpadu na World cupu v Pekingu, kde se umístil osmý.
Poté však objevil bouli na krku, kterou skonzultoval se svým doktorem po návratu do Kanady a od té doby začal kolotoč chemoterapií a boj s nemocí.  Celkově Max podstoupil dvanáct chemoterapií a poslední proběhla v polovině června. I když Max věděl, že má velkou šanci nemoc porazit, tak ho stále poslední test na přítomnost rakoviny v těle stresoval.
Nakonec vše dobře dopadlo a Max teď tvrdě trénuje, aby se co nejlépe připravil na svoje první závody, což budou již zmíněné X Games v Oslu, které vypuknou 31. srpna!
My Maxovi držíme palce a budeme doufat ve velký come back!

Celé znění zprávy a rozhovor s Maxem najdete zde.

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

VIDEO: Miki Pajer & Roman Dlauhý na Kaunertal Openingu 2019

Letošní Kaunertal Opening byl na českou účast opět bohatej! Zajezdit si do tohohle super #NatureRun parku dorazilo i český Burton duo Roman Dlauhý a Miki Pajer. Mrkejte na jejich edit!

Snowboardový kemp pod vedením Šárky Pančochové a Cheryl Maas

Šárku Pančochovou vám asi představovat nemusíme, ale co bychom vám představit chtěli, je její snowboardový kemp. Kemp se Šárkou Pančochovou, několikanásobnou Olympijskou účastnicí a její kámoškou Cheryl Maas, které vás vezmou na neuvěřitelné dobrodružství do švýcarských alp. Těete se na čerstvý sníh, snowpark, zimní dobrodružství, kterým vás holky provedou a pomůžou vám zlepšit vaše snowboardové dovednosti.

Burton Launch Party proběhne 24.10.2019 v pražském Burton Store!

Příští týden ve čtvrtek 24.10.2019 proběhne v pražském Burton Store ve Vodičkově ulici Burton Launch Party, která představí novou kolekci a symbolicky odstartuje novou snowboardovou sezónu!