Max Parrot porazil rakovinu a připravuje se na velký come back!

Na začátku zimy snowboardovým světem otřásla zpráva, že kanadský snowboardista Max Parrot bojuje s rakovinou. Stříbrný medailista ve slopestylu na Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu byl diagnostikovaný s Hodgkinovým lymfomem, což je nádorové onemocnění, které napadá lymfatické tkáně. Podle všeho je už, ale Max vyléčený a začíná trénovat na X Games v Oslu, které proběhnou již skoro za měsíc!

Max naposledy závodil 24. lisotpadu na World cupu v Pekingu, kde se umístil osmý.
Poté však objevil bouli na krku, kterou skonzultoval se svým doktorem po návratu do Kanady a od té doby začal kolotoč chemoterapií a boj s nemocí.  Celkově Max podstoupil dvanáct chemoterapií a poslední proběhla v polovině června. I když Max věděl, že má velkou šanci nemoc porazit, tak ho stále poslední test na přítomnost rakoviny v těle stresoval.
Nakonec vše dobře dopadlo a Max teď tvrdě trénuje, aby se co nejlépe připravil na svoje první závody, což budou již zmíněné X Games v Oslu, které vypuknou 31. srpna!
My Maxovi držíme palce a budeme doufat ve velký come back!

Celé znění zprávy a rozhovor s Maxem najdete zde.

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Youtuber a snowboardista Ståle Sandbech se hlásí z Nového Zélandu

Známý a krásný viking Ståle Sandbech se vydal do země Hobitů na dobrodružnou výpravu za snowboardingem a klasicky to musí mít zdokumentované ve svém Vlogu, protože být youtuberem je prý moderní a Ståle nemůže být pozadu, haha.

PARTYLAPS 3.0 od Brage Richenberga je neskutečná podívaná!

Brage Richenberg a jeho parťáci nás na konci každé sezóny zásobují kvalitním editem, který má trochu delší stopáž, a který se vyznačuje tím, že v něm možná najdete víc pádů, než odjetých triků a víc party záběrů, než byste možná čekali. Je to každopádně neskutečná podívaná, kterou doporučujeme každému fandovi snowboardové filmografie!

Hotzone.tv Park Opening Hintertux slaví letos patnácté výročí

Už se nám to pomalu blíží! Je tady začátek srpna a za dva měsíce už se můžeme těšit na známý snowpark opening na rakouském ledovci Hintertux. Letos však nebude jen tak ledajaký, jelikož se bude slavit patnácté výročí od vůbec prvního Hintertux snowpark openingu! Pojďme se tedy společně podívat, na co se můžeme těšit letos.