Nedělní finále Světového poháru ve Švýcarsku zakončilo letošní sezónu!

Finále letošního Světového poháru ve freestyle snowboardingu se sice původně mělo konat klasicky ve Špindlerově mlýně v podobě známého Snow Jamu. Ten byl, ale nakonec kvůli pandemii zrušen, a tak se velkolepé finále přemístilo do Švýcarského střediska Silvaplana Corvatsch 3303, kde si Marcus Kleveland a Anna Gasser vyjeli křišťálové glóby!

Marcus Kleveland se stal nejlepším riderem sezóny

Již od začátku sezóny, kdy málem neměl dostatek FIS bodů, aby vůbec mohl startovat na Světovém poháru v Kreischbergu, až do nedělního závodu ve švýcarké Silvaplaně, kde uzavřel sérii tří posledních vítězství v řadě, výhrou posledního Světového poháru letošního roku, byl Marcus Kleveland jednoznačně nejdominantnějším riderem sezóny 2020/21.
Tento stále pouze 21 letý snowboardista je rozhodně  již dlouhou dobu považovaný za nejvíce talentovaného jezdce, který se kdy zapl do vázání. Marcus toho ve své kariéře už dokázala spoustu. Odjel první Quad Cork na světě, víceméně vymyslel Knuckle Huck, ale závodění ve slopestylu pro něj bylo kvůli zraněním v posledních letech jediným problémem.
Letos se to ale naštěstí konečně změnilo a Marcus Kleveland po třetím místě v Laaxu, titulu mistra světa ve Slopestylu v Aspenu, výhře ve Světovém poháru v Aspenu a další výhře v Silvaplaně, získává křišťálový globus za celkové vítězství v letošní sérii Park & Pipe Světových pohárů.
Jeho jízda v Silvaplaně byla naprosto neskutečná a Marcusovi se podařilo na plné čáře ukázat, že je opravdovým králem závodního freestyle snowboardingu letošní zimy!
Jeho konzistentnost potvrzuje i fakt , že se během posledních tří závodů pokáždé kvalifikoval do finále z prvního místa. A to už o něčem vypovídá.

Druhé místo na Silvaplaně bral pouze 18 letý Kanaďan Liam Brearley a třetí místo si vybojoval americký snowboardista Chris Corning.
Český mlaďoch Kuba Hroneš v závodě také startoval, ale bohužel se mu nepodařilo odjet jeho jízdu a skončil až na celkovém 58. místě s 11.33 body.

Pódiové jízdy 

  1. Marcus Kleveland (USA) - front 270 to boardslide, alley-oop backside 180 melon, front bluntslide cork 610 out, frontside triple 1440 weddle, backside triple 1620 melon, cab triple 16 melon, 50-back 5 out
  2. Liam Brearley (CAN) - switch backside bluntslide, switch up 270 out on the transfer rail, front 720 melon, switch front 270 to switch on the elbow rail, cab 1440 indy, switch back 1260 stale, back triple 1440 indy, boardslide cork 450 melon/tweak out
  3. Chris Corning (USA) - switch frontside 180 to 50-50 to frontboard 270 out on the double kink, alley-oop back 180 weddle, frontside 180 on switch backside 360 off, cab 1260 nose, front 1440 chicken salad, back triple 1440 melon, 50-50 back rodeo 540 nose grab

Výsledky Světového poháru ve slopestylu 

Silvaplana

muži

Celkové výsledky Park & Pipe za sezónu 2020/21

Cup Standings

muži


Iwabuchi si nechala to nejlepší na závěr

Japonská snowboardistka Reira Iwabuchi vstupovala do nedělního závodu na Silvaplaně po docela nevyvedené sezóně. Na Mistrovství světa v Aspenu skončila až na 20. místě ve slopestylu, osmé místo si odnášela z Big Airu a Světový pohár v Aspenu musela bohužel vynechat po pár nepříjemných pádech v tréninku.
V neděli do toho 19 letá Japonka šlápla na dvěstě procent a předvedla její starý snowboarding plný dlouhých letů, progresivních triků a stylu, který jí vyšvihl až do samotného vedení závodu, kde se jípodařilo udržet až do konce!

Druhé místo si odnášela její krajanka 16 letá Kokomo Murase, která dosáhla na své první pódium ve slopestylu na Světovém poháru v životě a její druhé pódium celkově po tom, co letos brala druhé místo v Big Airu na Svěťáku v Kreischbergu. Tato dvě umístění jí katapultovali až na samotné druhé místo celkového pořadí Park & Pipe těsně za Rakušanku Annu Gasser.
Třetí místo si vybojovala Australanka Tess Coady a přidalo ho ke svéu třetímu místu z Laaxu a třetímu z Mistrovství světa v Aspenu 2021.
Šárka Pančochová v závodě odjela pěknou jízdu za 63.33 bodů a odnesla si celkové 10. místo v závodě.

Pódiové jízdy

  1. Reira Iwabuchi (JPN) - frontside lipslide 270 out, backside air, front bluntslide 270, front double cork 900 indy, cab 900 stalefish, back double cork 1080 weddle, frontside crippler
  2. Kokomo Murase (JPN) - front lipslide 270, backside air, frontside 2 on 2 out, cab 5 indy, front 7 melon, back dub 10 weddle, wildcat
  3. Tess Coady (AUS) - switch backside blunt 270 out, cab 360 weddle, front 180 on 360 out, switch backside 900 melon, front 720 melon to tail, back 720 weddle, frontside crippler

Výsledky Světového poháru ve slopestylu

Silvaplana

ženy

Celkové výsledky Park & Pipe za sezónu 2020/21

Cup Standings

ženy

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Na pražské náplavce vyroste SNB - FREESKI skok přímo uprostřed Vltavy

Na Smíchovské náplavce v Praze vyroste skok pro freestyle ridery všeho druhu. Zaskákat si můžeš i ty jestli na to máš. Skok bude stát na lodi CARGO GALLERY s dopadem rovnou do Vltavy. Krom lyžařský i snb repre a dalších riderů bude ve vzduchu i poletucha Petr Civín na Flyboardu.

10. ročník BCB Summer Jibbing proběhne již za týden! + IG soutěž

Podobné akce u nás bohužel už vymřely a tak máme radost, že právě BCB Summer Jibbing v obci Janovičky poblíž Broumova tento rok proběhne a proběhne v jubilejním 10. ročníku! Podíváme se co pro nás organizátoři připravili a ve spolupráci s nimi jsme se dohodli na soutěži o dva vstupy!