Novinky od Electric na sezónu 22/23

Brýle Electric byly vždy moc pěkný designový kousky. I ve spolupráci s nejlepšími ridery světa, vznikly promodely, které se staly trhákem. Už teď nám Electric předvádí, co můžeme čekat na sezónu 22/23 a dočkáme se i vylepšeného pro-modelu norského vrtulníku, Marcuse Klevelanda. V dnešním článku se podíváme, co Electric chystá a trochu se namlsáme na další sezónu.

Tak s chutí do toho! Na co se můžeme těšit?

Tuned Lens technologie

    Tuned skla od Electric používají umělé pigmenty k filtrování různých barev světla. Blokují rušivé světlo a posilují naopak jiné odstíny, díky čemu vám zvýší kontras a tím pohodlnější  kontrolu toho, co máte před prknem. Co si budeme, nejednou se mi ve špatných podmínkách prolomily kolena, protože nerovnosti zkrátka nejsou vidět. 

    Asi nikdo už si neumíme představit brýle bez výměnných skel s tím, co vše je počasí na horách schopné vykouzlit. Electric hodí na pulty hned několik skel na všechny světelné podmínky. So, stay tuned for new tuned lenses (hihi).

Nové návrhy rámečků

    Electric, minimalistický úzký rámeček, spousta barev, příjemný pro obličej i oko toho, kdo stojí před vámi. Tahle legendární značka se bude nadcházející sezónu 22/23 pyšnit dvěma novými designy rámů. Pod názvem Roteck a Hex.

    Vlajkovou lodí bude první zmíněný Roteck, který byl  poštelován k dokonalosti. Pokud máte rádi funkční věci a vychýtavky, tak vás tohle bude zajímat.

    Minimalistický rám, kloubové bočnice a špičkový skla. Po technický stránce to nejvýkonější co Electric doposud vymyslel. 

    Pokud hledáte all-mountain brýle pro všechny podmínky, můžete skočit po Hex modelu. Ten se vrátil designem ke starším modelům. Dopřeje úlevu vaší kapse a drink navíc na Apréčku.

    Obě výkonnostní strany si najdou to svoje, od parádních technický goggles, až po ideální, funkční "entry" model.

Nové barvy a textury

    Opět byla věnována velká pozornost materiálům, texturám brýlí a detailům. Řada 22/23 přijde v krásných tlumených barvách, takové co můžete vidět normálně v přírodě. (Takže ty nejhezčí barvy). Design řady bude potržen navíc mramorováním, rostlinnými designy a pár reflexními detaily. 

Udržitelnost

    Nejvíc sexy věc dnešní doby. Udržitelnost! Bez udržitelnosti se dnes jen tak někde neudržíte. I Electric zatlačil na toto téma a zainvestoval do nových procesů výroby a použitých materiálů. (Děkuju). Menší zásah do životního prostředí je pro všechny z nás outdoor nadšence důležité téma. Alespoň by mělo. Electric se přiznává, že to zatím není dokonalé, ale je to lepší než předtím. Jejich cílem je zlepšovat se každou sezónou. (Je to dlouhodobý proces, jen tak dál). 

Tým!

    Electric brýle můžeme závidět na obličejích spousty riderům. Od návrhu, až po testování novinek se účastní procesu skupina velice silných jmen.

MARCUS KLEVELAND    PAT MOORE    ARTHUR LONGO    TORGEIR BERGREM

 SAM TAXWOOD    STEFI LUXTON    IIKKA BACKSTROM

    Bez pochyb skupina lidí, která patří do středu snowboardového vesmíru. Právě i díky nim vznikly pro-modely, podle požadavků těchto ikon. Kdo asi bude nejlépe vědět, co od pořádných goggles chtít, že? 

Kleveland II

    Nejoblíbenější a nejprodávánější pro-model příjde v nové verzi. Nikoho nepřekvapí ani nepohorší, že je najde v obchodech pod označením řimské II, tedy 2, tedy od původní verze plus jedna...

    Představ sipůvodní model Kleveland, ale lepší, s magnetickými lenses a se zachováním původních prvků. Ještě si představte, že si je nemusíte představovat, protože vám je představím sám. Tadá

Kde je seženeš ti ještě připomeneme, až to navezou do obchodů.

Určitě se ale máš na co těšit!

Z tvaru padlé sněhové vločky vyvěštil

Pavel Pek
Další články autora

Další zajímavé články

11. ročník BCB Summer Jibbing proběhne již 15.-17.července

Tradiční a ojedinělá snowboard a freeski akce BCB Summer Jibbing v Janovičkách u Broumova proběhne třetí víkend v červenci a opět se můžeme těšit na pořádnou shredovačku v doprovodu parádní muziky, sportovních aktivit, doprovodného programu, výtečného jídla a pití. Pojďme se v této pozvánce podívat co nás čeká!

Kuba Hroneš a Láďa Hrstka v podcastu u Tupých hran

Dlouho jsme čekali na chvíli, kdy to přijde. A konečně je to tady. Kluci z Tupých hran vyzvali za “majk“ mladou snowboardovou naději našeho státečku Kubu Hroneše. A o čem si spolu povídali? To už si poslechněte v podcastu níže. V bonusové části se ke Kubovi přidal i Láďa Hrstka, tak podpořte kluky na HeroHero!