Pája Turková jako další snowboardový host v podcastu u Tupých hran

Podcásteři Šimon Bartík a Tomáš Kroczek si do svého nového dílu pozvali instruktorku snowboardingu Páju Turkovou. Povídání probíhalo okolo instruktorování, cestování a hlavně snowboardování či wakeboardování. Chceš se stát instruktorem a nevíš jak na to nebo tě jen zajímá instruktorskej život? Pojď si poslechnout tento parádní díl Tupých hran!

Pája je jednou z hlavních strůjců projektu Česká snowboardová škola, a tak hlavní téma bylo jasný - jak správně učit lidi snowboardovat. Řešili jsme, co všechno být instruktorem obnáší, jak je občas těžký komunikovat s lidmi, kam všude se díky tomu můžeš podívat a nebo třeba jakou věkovou skupinu Pája učí nejraději. Pája je taky jediná holka vlastnící nejvyšší instruktorskou snowboardovou licenci APUL A - jak ji můžeš získat a co všechno musíš ovládat, abys ji moh mít taky - no poslouchej.

V rámci Český snowboardový školy se taky koná Projekt Kaprun, kterej funguje zároveň jako freestyle kemp a chystá se už několikátej ročník, kam se můžeš přihlásit a nás zajímalo, co všechno tahle sranda nabízí.

Pája ale snowboardingem rozhodně nekončí! Učí taky na lyžích nebo je hodně dobrá na wakeboardu, takže jsme v druhý části dali přednost létu a dozvěděli, jak jsou na tom naše wakeparky, česká scéna ve světě a jak to má Pája se závoděním. Je víc snowboardistka nebo wakeboardistka?

Klikej na www.herohero.co/tupyhrany a dozvíš se to! A chceš se naučit pořádně snowboardovat nebo bejt instruktor? Mrkni na www.apul.cz/vzdelani/snowboarding/, kde najdeš veškerý info.

Přejeme příjemný a nikým nerušený poslech! 

Více o podcástu Tupý hrany zde: linktr.ee/tupyhrany

Pája Turkova

Tupý hrany

Doporučuje

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Hintertux opening proběhne již za dva týdny!

Tak co parto, taky už se tak moc nemůžete dočkat zimy a poslední měsíc už jen horlivě odpočítáváte každou vteřinu do prvního sněžného skluzu? Naštěstí už je to zase pomalu tady a první opening letošní sezóny pomalu klepe na dveře. Tedy pokud pán bůh svolí a sešle trošku toho bílého zázraku na ty rakouské kopečky!

Koukni jak vypadá splněný snowboardový sen z pohledu dětí ze SnowEagles týmu

Jaké je to splnit si snowboardový sen? To nám ukáží děcka ze Snow Eagles týmu! Ty totiž na konci školního roku vyrazily na camp do legendárního Woodwardu a z tohoto zážitku nám poskytly parádní report. Pojďme si ho společně dát!