Přehled splitboardových kempů v ČR, Rakousku, Norsku a na Aljašce

Od známého fotografa, snowboardisty a milovníka splitboardingu Vítka Ludvíka k nám dorazily informace ohledně splitboardových kempů, které se během téhle sezóny odehrají pod taktovkou Splitboard camps v ČR, Rakousku, Norsku a dokonce i na Aljašce. Pojďte si tak dát stručný přehled, který vám prozradí více.

Splitboard camps parta si pro vás na letošní sezónu připravila hned několik kempů, a to jak pro začátečníky, tak pokročilejší. Na výběr je současně hned z několika lokalit a termínů, které se liší velikostí hor, vzdáleností a také cenou. Níže najdete přehled všech kempů. Bližší informce pak najdete na nově spuštěném webu splitboardcamps.com.

Splitboardová parta na norských Lofotech. Není to úlet?

Splitboarding pro začátečníky, Dolní Morava: 7.-10.2.2019; 14.-17.2.2019; 21.-24.2.2019

Nejbližší kempy proběhnou v únoru na Dolní Moravě. Cílem těchto kurzů je seznámit kempery se základy splitboardingu, dát jim možnost vyzkoušet si potřebné vybavení od různých výrobců a naučit je s ním zacházet. A samozřejmě užít si pohyb v přírodě v pohoří Králického Sněžníku. Kempeři se na kempu seznámí se základy bezpečného pohybu ve volném terénu, prací s lavinovými přístroji, shlédnou prezentaci lavinových batohů a zažijí promítání fotek z mnoha výletů za prašanem.

Kompletní informace k prvnímu kempu v termínu 7.-10.2.2019 najdete na webu splitboardcamps.com.
Kompletní informace k druhému kempu v termínu 14.-17.2.2019 najdete na webu splitboardcamps.com.
Kompletní informace k třetímu kempu v termínu 21.-24.2.2019 najdete na webu splitboardcamps.com.

Report z loňského Splitboard kempu pro začátečníky na Dolní Moravě si můžete přečíst přímo tady u nás na webu.

Splitboard Tour, Rakousko: 27.2-3.3.2019, Silvretta /​ Wiesbadener hütte

Cílem této akce je užít si se všemi kempery radost z pohybu v horách na splitboardu, dát jim možnost vyzkoušet si potřebné vybavení a hlavně užít si to všechno v terénu rakouských Alp. Navíc se všichni seznámí se záludnostmi pohybu ve volném terénu, připomenou se také základní znalosti o lavinové problematice a práce s lavinovými přístroji.

Kompletní informace ke Splitboard Tour v rakousku najdete na webu splitboardcamps.com.

Report z loňské Splitboard tour do rakouské Silvretty si můžete přečíst přímo tady u nás na webu.

Splitboarding pro fajnšmekry, Aljaška: 17.3.2019 (termín bude upřesněn), Chugach mountains

Nezáleží na tom, kolikrát jste byli v Alpách, Gruzii, nebo v Andách. Aljaška je Aljaška. Vydáte se tam jednou a žádná jiná destinace už vám nebude dost dobrá, dokud nevyrazíte zpět.

Kompletní informace k tripu na Aljašku najdete na webu splitboardcamps.com.

Splitboarding za polárním kruhem, Norsko: 7.-14.4.2019; 14.-21.4.2019; 21.-28.4.2019

Splitboarding za polárním kruhem je unikátní zážitek. Po loňské výpravě na Norské Lofoty se tak parta ze Splitboard camps rozhodla zprostředkovat tuto zkušenost i dalším kemperům, a to ve stejně dobrodružném duchu.

Na letišti budou kempeři vyzvednuti obytným autem a vydají se společně objevovat skialpově nejzajímavější kouty Lofot i dalších norských ostrovů. Bydlí se v autě, přímo pod kopci, na které se podnikají výpravy. O jídlo a vaření je postaráno, takže si kempeři mohou jen užívat snowboarding a úchvatné výhledy.

Přestože se bude celý týden šlapat a nebude možné používat žádné lanovky nebo vývozy, není třeba mít obavy, jestli to všichni "udejchají”. Kopce nejsou vysoké a pohybujete se v nadmořské výšce cca do 1000m.n.m., takže cesta nahoru není náročná a sjezdy mají pohodový sklon a jsou přehledné. Freeriding na Lofotech si užije skutečně každý.

Více informací o I. kempu v termínu 7.-14.4.2019 najdete na webu splitboardcamps.com.
Více informací o II. kempu v termínu 14.-21.4.2019 najdete na webu splitboardcamps.com.
Více informací o III. kempu v termínu 21.-28.4.2019 najdete na webu splitboardcamps.com.

Report z loňské návštěvy Norska si můžete přečíst přímo tady u nás na webu.

Tolik orientační přehled splitboardových kempů

Pro více informací mrkněte třeba na facebookovou stránku splitboarding.cz.

Nafotil

Vítek Ludvík
Další články autora

Napsal

Jan Lohynský
Další články autora

Další zajímavé články

Zapojte se do instagramové soutěže Burton Trick Czech!

Zapojte se do instagramové soutěže od Burton.cz a vyhrajte si za své triky stylový cestovní Riders bag na vaše příští horské dobrodružství! Pravidla jsou jednoduché, tak neváhejte a střelte na svůj instagramový profil nějaký ten trik ještě dnes.

Report a galerie: DIYX Street Jam objektivem Prouziče!

Snowboardový svět se opět na tři dny totálně zbláznil a to jen díky Ethanovi Morganovi, který si letos opět pro komunitu připravil DIYX STRT JAM aneb Do-It-Yourself-Extreme. Tahle šílenost plná ortodoxního snowboardingu, pouličního ježdění a neskutečné atmosféry připomínající párty jako ze samotného pekla i letos zasytila sociální sítě a Innsbruck neskutečnou dávkou snowboardové psychózy. My vám dnes ve spolupráci s Prouzičem a Horsefeathers přinášíme report z téhle akce doplněný o neskutečné fotky!

Rusty Toothbrush crew představuje svůj letošní film Fake Teeth Real Friends

Servírujeme vám letošní filmek od “kartáčků” Fake Teeth Real Friends, který se z velké části natáčel v čechách v podhůří Jizerských hor a který mimo jiné vyhrál ocenění na festivalu iF3 za “nejlepší krátký film” a “nejlepší střih”. Popravdě není se čemu divit, tento letošní počin od Rusty Toothburh crew se opravdu povedl. Přesvědčte se sami!