Report a galerie: DIYX Street Jam objektivem Prouziče!

Snowboardový svět se opět na tři dny totálně zbláznil a to jen díky Ethanovi Morganovi, který si letos opět pro komunitu připravil DIYX STRT JAM aneb Do-It-Yourself-Extreme. Tahle šílenost plná ortodoxního snowboardingu, pouličního ježdění a neskutečné atmosféry připomínající párty jako ze samotného pekla i letos zasytila sociální sítě a Innsbruck neskutečnou dávkou snowboardové psychózy. My vám dnes ve spolupráci s Prouzičem a Horsefeathers přinášíme report z téhle akce doplněný o neskutečné fotky!

DIYX Street Jam 22

Druhý ročník legendární akce roku. Takto ho vidí ti, kteří ho zažili. 

Ethana Morgana asi netřeba dlouho představovat. Pokud snad ano, tak Ethan celý event organizuje. Ten se letos v druhé polovině listopadu znovu konal v ulicích Innsbrucku. 

Pro vysvětlení o co jde si stačí přeložit zkratku DIYX. A tedy:"Do It Youself Xtreme". Celá akce probíhá v ulicích Innsbrucku za podpory města, Horsefeathers, Monsteru, MethodMagu a dalších. Street spot se dopoledne zaveze sněhem. Odpoledne se jezdí. A na večer se vše uklidí. Nejde o závody. Jezdí kdo chce, na čem chce a kdy chce. Vše je pak doprovázeno každodenní párty. Jak sám Ethan na závěr akce řekl.:"Při volbě nejlepšího jezdce bylo hlavní kritérium výkon nejen přes den na spotu, ale hlavně večer na baru!".

Letos trvala akce tři dny. Na každý den byl připraven jeden obří spot. Ten měl vždy jednu nebo dvě hlavní sekce a mnoho dalších možností kudy jet, co přeskočit a co ohoblovat. První spot, vedle fotbalového hřiště, byl jak dělaný pro rozježdění. Hlavní překážka na něm byl superdlouhý rovný rail se schody na levé straně, velký rainbow box postavený z prken Bataleon, několik vroubkovaných rour a pool jam. Session na konec vyhrál Darcy Sharpe, protože na závěr nejrychleji vyexoval pivo. První večer se konala v místním kině Method Premiere Night, která pak pokračovala v místních barech. 

Halldor Helgason v poctivém Nose Pressu!

Fabi Fraidl a hrdina celé akce Ethan Morgan!

Czech represent Dušan Kříž posílá Backflip do “vrrrr“ roury!

Otvírací párty byla veliká. Pro riders na štěstí začínalo ježdění každý den až kolem 13-14 hodině. Druhý den byl z hlediska ježdění určitě nejlepší. Event se přesunul do podchodu přímo mezi velký kruhový objezd a obchodní centrum. Jezdilo se přes Ethanovo auto (RIP ????) a velký betonový double kink. Dopad si obě překážky sharovaly. Díky tomu byla docela sranda. Celá session se zakončila demolicí Ehtanova auta a proskakováním zapáleného kruhu na už zmíněném autě. 

Fabi Fradil “Beklipuje“ zídku.

!Fotky by PROUZIČ!

Fabi Fraidl “Bektejluje“!

Ethan Morgan zapaluje kruh na káře.

Třetí den se scházíme na okraji Innsbrucku v obydlené části s byty a zahradami. Mezi těmy byl pak rozvezen sníh a postaven dlouhatánský rozjezd na rovný rail se schody. Každá strana byla pak trošku jiná. Na levou jste se dostali jen překonáním několikametrového gapu se stěnou. Na druhé straně vám v půlce čouhal zbytek sloupu, který se organizátorům nepodařilo odstranit. Všude kolem spotu se sešlo až několik stovek lidí, kteří se těsnili v bezprostřední blízkosti překážek, ve snaze natočit to nejvíc cool storyčko. Vše pak zakončil René Rinnekangas trickem dne v podobě bs 270 do boardlidu přes gap. Políbil a převzal si pár drobných od Ethana a šlo se to znovu zapít. 

Asi největším překvapením pro mě bylo to, že se za celé tři dny nikdo nezranil. 

Ještě tuto zimu se můžete těšit na DIYX Street Jam ve Finských Helsinkách. Mecce jibbovaní. 

Fabi Fraidl

!Fotky by PROUZIČ!

Fotky a report

Michal Prouza
Další články autora

S láskou zveřejnil

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

"Čas na řízky" je nový film z dílny Clemense Millauera

Je tady "řízku čas", rakouský snowboardový film, který se názvem tváří jako dokonalá reklama na českou cestovní svačinku. Ovšem stejné zájmy sdílí i naší rakouští sousedé a v čele s Clemensem Millaurem se tomu rozhodli věnovat celý film.

Lobster Snowboards crew představuje novinku "We Are Losers 2"

Lobster Snowboards crew přináší pro všechny snowboardové "losery" novinku v podobě dalšího móvíčka. Prozatím si ale musíme vystačit s pouhým trailerem, který nás nažhaví na začátek listopadu, kdy film půjde ven do online světa!

Film "Flying High Again" vrací snowboardingu duši!

Ve světě, kde se snowboardové korporace zajímá spíše o další instagramový post, se TGR společně s režisérem a průkopníkem snowboardových filmů Mikem Hatchettem vzepřeli všem očekáváním a vrátili zpět každoroční snowboardový film. Snímek Flying High Again, v němž se představí stará dobrá parta jezdců, oslavuje to nejdůležitější ve snowboardingu: nabombenou partu riderů, pořádný soundtrack a nefalšovaný snowboarding!