Report a galerie: Hintertux Park Opening 2022 očima naší redakce

Hintertux Park Opening patří rozhodně mezi jedny z těch eventů, které si každoročně jako redakce nechceme nechat ujít. Nejen, že je tam o nás krásně postaráno, ale hlavně je to taková ta pravá snowboardová akce, kde nechybí kvalitní riders, našláplý program a večerní afterky ve velkém stylu!

Hintertux Park Opening 2022

Tahle již tradiční akce nám za ty roky prorostla srdcem skrz naskrz a každý rok tam s banánem na gesichtu zahajujeme další sezónu snažení se o stylový snowboardový skluz. I letos jsme tedy vyrazili v partě dvou redaktorů Vaška a Štěpáná užít si pracovní dovolenku se vším všudy v srdci Zillertalských Alp! V dnešním článku jsme si pro vás připravili nabitou galérku, nějaké ty kecy okolo a hlavně ranec motivace pro vaší návštěvu tohodle eventu během dalších let! Protože, jestli byste někde měli začínat zimu, tak je to právě zde!

Akce měla sice program vymazlený do posledního detailu, ale počasí na Hintru se klasicky rozhodlo, že pořadatelům hodí tak nějak frézu pod nohy, aneb každý den sněžení a viditelnost na úrovni šedého zákalu v pokročilém stádiu.

Celý ofiko program odstartoval v pátek, kdy byl na programu Cash For Trick, aneb jeden z těch konceptů, který již po staletí láká shreďáky vystřelit mozek z mozkovny pro každou korunku na večerní radovánky. Jako vždy si to pod svá křídla vzala rakouskem proslulá partička SANE! Snowboarding a na railech rozdávala pětieurovky za každé odjeté peklo. Atmoška tohodle contestu se doslova dotýkala nebes a do toho všeho k tomu vyhrával své tunes notoricky známý DJ „Analdžus“ aka Ethan Morgan! A to je prostě zážitek, na který se nezapomíná! Hned, co partička rozvěsila plný koš prádla na railech, tak se vyrazilo na rádius, kde se znovu roztočila ruleta rozhazování éček během Burton Quaterpipe Session. Tady do hry přispěchala i snowboardová elita v čele s Halldorem, Stalem a baťůžkářem Fridgem. Dlouho na sebe nenechala čekat ani česká snowboardová mládež Vojta Horký a Oliver Šťastný, kteří do hry skočili po hlavě a ukázali světu, jak to děláme my tady u nás!

CASH FOR TRICK by SANE! Snowboarding

Ethan mixuje a Fabi flexuje 

Parta se hecuje a čeká ve frontě na raily

Ethan a SANE gang to hajpuje během Burton Quaterpipe Session

Česká mládež!

Fabian Fraidl v bílé tmě

Fridtjof “Fridge“ Tischendorf a Max Preissinger

Fabi a jeho proslulé One Footy

Mistr Halldor Helgason a Stale Sandbech

Ethan hraje a parta kalí v lanovce cestou z kopce!

Sobotní výhled na přepověď sliboval o špetku lepší podmínky, což byla příležitost to pořádně odpálit na kickeru během Weního Big Air Session by Quiklsilver. Werni Stock je lokální snowboardista, který to dotáhl z tirolska až na světovou úroveň snowboardingu a poslední dobou se snaží odvděčit svému rodnému kraji, mimo jiné i pořádáním této session, která na ledovec láká ridery z celého světa. Póčo z rána vypadalo slibně a mohlo se jít na to. Na velkém kickeru se pomalu rozjížděla pořádná show, jenže počasí se rozhodlo zakročit a vlivem povětrnostních podmínek a mlhy se museli riders spokojit s pouhou media lajnou. Snowboarding je sport, který svou kreativitou nezklame ani uměleckou elitu a parta se do toho opřela na 100% a z těch malých hopíku vytáhla velké i stylové rotační parády! Nakonec se králem celé session stal nor Torgeir Bergrem a post královny putoval do Finska za Enni Rukajärvi.

Best Man: Torgeir Bergrem (NOR)
Best Woman: Enni Rukajärvi (FIN)
Best Trick: Torgeir Bergrem (NOR) – Cab 9
Best Style: Bendik Gjerdalen (NOR) – FS 7 Nose
Most Creative Rider by Quiksilver: Fridtjof "Fridge" Tischendorf (NOR)
Best Line: Mons Roisland (NOR)
Best Slam: Torgeir Bergrem (NOR)

Max Preissinger si ještě stihl užít velký kicker.

Show se přenula na easy lajnu.

Davide Boggio v pořádném Methodu!

Vlevo Werni Stock a vedle Dušan Kříž ještě za dobrého počasí!

Když počasí nepřálo pořádnému skákání, tak se aspoň dalo vyřádit na railech, které byly jako vždy na Hintru připravné do parády a každá jibbová krysa si tam našla ten svuj love rail.

Vypimpené raily!

Riders si užívají první vklidu počasí letošního openingu!

SANE! Snowboarding Metal Battle rail contest

Tak tohle byl zlatý hřeb celého openingu! I když počasí opět vůbec nepřálo, tak parta a celý organizační tým dovedl závod k totální dokonalosti a nebyla tam jediná chvíle, kdy by přihlížející dav neřval šílenstvím z toho, co právě před sebou viděl za pekelný výtvor. Rideří prostě sázeli jeden trikový nesmysl za druhým a na docela hard core streetovém setupu ze sebe vysypali encyklopedii snowboardových jib triků od úplných základů až po triky jako BS 450 transfer s pull backem do svý! Největšími hvězdami byl bez pochoby nor Fridtjof "Fridge" Tischendorf a rakušan Fabian Fraidl, který se nakonec stal i vítězem celého večera. Je třeba zmínit, že do závodu se zapojila i česká mladá krev Vojta Horký a několikrtá dokázal vyvolat bouřlivý potlesk v publiku! Například, když nečekaně poslal Back Roll z náskoku nebo během Bs Bluntu 270 ven přes celý kink rail!

Best Overall Men: Fabian Fraidl (AUT)
Best Overall Girl: Maisie Hill (GB) 
Best Trick Men: Fridtjof "Fridge" Tischendorf (NOR) 
Best Trick Girl: Maisie Hill (GB)
Best Style Men: Davide Boggio (ITA)
Best Style Girl: Mia Brookes (GB)
Soundboks Master of the Legends: Simon Pircher (AUT) 

Fridge a jeho BS 270 do bariéry.

Transfer ze středního náskoku na bariéru až do spodní části triple kinku!

V závodě zabíjela i naše mladá krev Vojta Horký!

Potom už následovala jen bouřlivá afterka a další dny se vezly na vlně poklidného snowboardingu. Celý opening byl jinak opět velice povedenou akcí a bavil nás více, než je zdrávo! Na závěr vám tady ještě naházíme nějaké ty fotky z Kids Shredu, Test centra, okolní přírody a prostě z celého eventu! Díky!

Doufáme, že jsme vás namotivovali a příští rok se tam společně uvidíme!

Peace out!

Sledujte nás na Instagramu Freerideczsnow a nenechte si uniknout novinky ze světa snowboardingu.

Kids Shred.

Když na Hintru není mlha, tak je tam fakt krásně!

V Test Centru jsme otestovali nějaké novinky od Nitro Snowboards.

Pokud počasí zrovna nepřeje snowboardingu, tak přeje turistice a kochání.

Ethan Morgan a Sane Snowboarding crew.

Čauky

Vašek Čajka
Další články autora

Mňauky

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Akce Horsefeathers Sneak The Tweak otevřela snowpark na Mölltalu!

Nový snowpark na rakouském ledovci Mölltaler Gletscher slavnostně otevřela akce Horsefeathers Sneak the Tweak!