Report, galerie a video: DIYX STRT JAM by Ethan Morgan

Ethan Morgan před měsícem udělal pro snowboarding něco neskutečného! V rakouském městě Innsbruck uspořádal, tak neskutečnou akci, že na dva dny naprosto zahltila veškeré sociální sítě všech milovníků snowboardingu. Na akci DIYX STRT JAM vyrazila i Horsefeathers crew spolu s Prouzičem a my se teď můžeme roztékat nad fotkama a pár slovy z místa činu!

Ethana Morgana nejpíš netřeba dlouho představovat. Ale pro ty méně znalé... Ethan se narodil v Japonsku, momentálně žije v Rakousku a má duální německé a americké občanství. Znát ho ale bude spíš díky jeho originálního pojetí snowboardingu, nespočet videopartů a editů, které kolují po internetu. Ethan poslední roky pořádá eventy s názvem DIYX (Do It Yourself X-treme), které tento rok rozšíříl o DIYX STRT JAM přímo v samotném srdci Innsbrucku. Ethan je nejnovější posilou Horsefeathers teamu a my se tak díky němu mohli této nadupané akce zúčastnit. 

Fotky a text: @prouzicc

Kromě samotného Ethana si akci nenechali ujít ani další HF riders – Zoltán Strcuľa, který se po půl ročním pobytu na Bali přestěhoval do Innsbrucku a většinu času jej tak můžeš najít hrotit park na Stubaii. Dále Dušan Kříž, který už nějakou dobu bydlí ve svém obytňáku (ten jsi mohl zahlédnout i v novém snb filmu, Two Vans No Plans od Rusty Toothbrush). V něm už nějakou dobu také obléhá nejlepší evropské snowboardové spoty. A čtveřici našich riders uzavírá Kasper de Zoete, zabiják z Holandska, viditelný například ve filmu Chardonnay od Notion snow. Akce měla super načasování a v rakousku se tou dobou proháněli snad všechny jibbová esa z celého světa. Dalšími kdo se ukázali byli např. Zak Hale, Fridge Fridtjof, Zeb Powell, Jake a Joe Simpsons, Alex Stewart, Nils Arvidsson, Sparrow Knox a spoustu dalších.

Fotky a text: @prouzicc 

Během 2 dní byly naplánovány 3 spoty, které si jezdci sami našli, navrhli a připravili. Samozřejmě s velkou pomocí brigádníků, sponzorů a města. První den se jezdily dva spoty, lokalizované v blízkosti olympijské arény Tivoli v Innsbrucku. Spot číslo jedna měl setup složený ze šesti kratších railů přes schody, jednoho lomeného railu a "zídky" nebo ledge na boku schodů. Jezdit se začalo kolem 11 dopoledne, počásko vyšlo na výbornou, z našeho auta se čepovalo Man and Wolf Beer pivko a atmosféra s přibývajícími snb triky, a možná i nějakými těmi promile z pivka na slunci, gradovala. K highlightům dne patřili Joe Simpsonův drop z útrob stadionu, ale hlavně Zebův průlet dírou ve sloupu kdy na dopadu zboural přihlížející diváky. Snowboarding v té nejčistčí streetové podobě. Pokud se něco takového dá řici. 

Fotky a text: @prouzicc

Ve druhé polovině dne se DIYX STRT JAM přesunul na spot číslo dvě, jen o ulici dál od prvního spotu, kde na ridery čekaly tři double kink raily přes schody. Zoltánův trick of the spot bylo jeho proslavené front boro. Ethan spolu s Jacco Bos v půlce session zapálili raily. Zeb si dal rail s pochodní v ruce, riders končili opět v publiku nebo ve foto technice – např. Kasper, a to dokonce dvakrát (v mé fototechnice, pozn. Prouzič). Létaly jiskry z dojezdů až na beton a hrot of the day opět patřil šílenci Zebu Powellovi, který první den DIYX JAMU ukončil cab hardway 270 transfer do fs bora Madness! Pak se všichni přesunuli na afterošku, kde se u dj pultu vystřídalo hned několik riders v čele s Ethanem a Nilsem. Jak to tam vypadlo si asi dovedete představit. 

Fotky a text: @prouzicc

Druhý den DIYX START JAMU se přesunul na spot pod most blízko železnice v Innsbrucku. Setup sestával z railů, schodů, zídek po bocích schodů a masivního sloupu. Riders znovu zabíjeli, Dušanův trick of the day byl bs rodeo s odrazem od sloupu, na které se rozjížděl za pomoci navijáku z motorky Alexe z Rusty Toothbrush. K best trickům patřil bs 270 transfer do wallridu od Len Roald Jorgensena nebo wallride frontroll od Patricka Hofmanna. Jezdilo se až do úplné tmy, padal jeden mega trik za druhým, raily opět doslova hořely, z Horsefeahters  auta se vyčepovala i poslední kapka Man and Wolf Beer piva, a celá našlapaná DIYX STRT JAM akce se ukončila afterparty, jejíž průběh zůstane v ne(paměti) všech zúčastněných.

Fotky a text: @prouzicc

Pokud si ani tak nedokážete představit tu pekelnou atmosféru plnou corového snowboardingu a satanových triků, tak se podívejte na tohle recap video! A na závěr sláva Ethanu Morganovi za to, že něco takového přinesl do světa snowboardingu! Je to více než potřeba!

Fotky a text

Michal Prouza
Další články autora

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Rozhovor s Lukášem Kasíkem o stěhování SNOWBOARDELU

Není tomu dávno, co se oblíbený boardshop Snowboardel přestěhoval z Butovic do zbrusu nové provozovny do Jinočan na Pražském okruhu. O nástrahách stěhování a historickém postupu tohoto dnes již kultovního krámu jsme se rozpovídali s jeho ředitelem Lukášem Kasíkem.

VIDEO: DIYX CSTL JAM 2023 byla naprosto šílená akce!

Včera jsme tady dávali report z DIYX CSTL JAMU z pohledu HORSEFEATHERS party a dnes vyšlo tohle skvělé video, které celý event dokonale vykreslí! Tak na nic nečekejte a pouštějte to dříve, než to zakážou!!!

Jak vypadal letošní DIYX CSTL JAM z pohledu Horsefeathers týmu?!

Dva týdny zpět se v rakouském Seefeldu odehrála snowboardová akce roku! A jak už tomu posledních pár let je, tak to opět byl snowboardový skvost z dílny Ethana Morgana a Method Magu s názvem DIYX aneb Do It Yourself Extreme! Partnerem akce byla i česká firma Horsefeathers, která nám poskytla tento skvělý report i řadu fotek od Prouziče a Zbynala, tak to checkuj!!!