Report: Snowboardel Test Tour a Neklid Park Opening Contest

Pár dní zpět proběhla na Neklidu Snowboardel Test Tour a současně místní parta shaperů otevřela i lokální snow park. Přečtěte si tento report z akce a do toho mrkněte na spoustu povedených fotek ze dne.

Druhá ze zastávek Snowboardel Test Tour a Neklid Park Opening Contest

V sobotu 27.1. 2024 SnowPark na Neklidu ve Ski Areálu Klínovec hostil druhou ze zastávek Snowboardel Test Tour 2024 a zároveň otevíral nabušenej SnowPark. Počasí sice zpočátku moc velký naděje na chill na kopci nedávalo, avšak ti, kteří se nenechali odradit, si mohli užít perfektní freestylový event.

Díky Snowboardelu bylo možný si testnout modely snowboardů od světoznámejch značek (Nitro, Ride, Capita, GNU, Lib Tech, K2,..). Kluci ochotně šroubovali jedno vázání za druhym tak, aby si každej mohl vyzkoušet hadware, co mu sedí, zatímco ve Snowparku Cinestar poklidně probíhal freestylovej SNB a SKI open contest. Všichni rideři mohli využít zvýhodněný jízdný za 500,-, včetně startovnýho. Park samotnej snad v lepší kondici bejt nemohl, a to i přesto, že jeho přípravy probíhaly v podmínkách, který mohou seslat jen hory. Ani silný vítr, déšť a tma však naší shapers crew neodradila a to bylo opravdu znát. Erich s Predátorem a park crew si pro tento den připravili celkem 12 poctivě našejpenejch překážek, a tak bylo z čeho vybírat.

Contest samotnej se jel na railu nebo boxu, pořádným skoku, případně na jeho zmenšený variantě pro begginery, dále si rideři mohli vybrat mezi trubku a cornerem a dole na ně čekala ještě poslední překážka v podobě rainbow bedýnky, anebo menšího skoku. Po dopoledních rozjížďkách za doprovodu DJ Keduela, komentů speakera Majďáka a navíc občerstveni na grilu, co Ski Areál Klínovec zajistil pro všechny ridery zdarma, přišla šance předvést to nejlepší, co má kdo v repertoáru. Neklid ukázal pro změnu svou klidnou tvář, což zajistilo i nám fotoreportérům skvělý panoramata. Jely se celkem dvě jízdy, který dole v parku bedlivě sledovali rozhodčí Mates, PhErdEx a Skálič.

Celkem 52 účastníků rozdělenejch do 5ti kategorií předváděli jeden trik za druhým a usilovali tak nejen o nejlepší výkon, ale také o ceny v hodnotě 100.000,-, který dodal Snowboardel. Z holek pod 15let rozhodčí nejvíc zaujala devítiletá Mája s nadupanou jízdou, kde předvedla boardslide to fakie na bedně, switch frontside 180 na skoku, indy na corneru a frontside 180 indy dole na skoku. Z kluků pak její o dva roky starší brácha Jonáš s boardslidem na railu, backside 360 mute na skoku, grind frontside 360 out na pole jamu a boardslidem na rainbow bedně na závěr.

Zasoutěž si o nový snowboard RIDE Twinpig v letošní Snowboardel Insta Challengi 2024!

V kategorii žen pak na prvním místě stanula lokální matadorka Klára s frontside tailslide na bedně, shifty indy na skoku, tailgrabem na corneru, zakončenou backside 180 melon grabem na skoku. Z chlapů pak překvapivě na prvním místě stanul mlaďas Kadlec a nechal za sebou řadu zkušenejch lokálních riderů s jeho stylovou jízdou. Na horním railu odpíchnul grind frontside 360 out, na skoku předvedl parádní backflip double grab, pokračoval backsidem 360 na corneru a dole na závěr poslal na rainbow bedně grind tail bonk. A takhle vypadá konečný umístění: 

Snowboard děti holky:

 1. místo Mája Krauerová
 2. místo Nikol Koucká
 3. místo Barbora Houšková

Snowboard děti kluci:

 1. místo Jonáš Krauer
 2. místo Robin Koucký
 3. místo Pavel Mareš

Snowboard dospělí ženy:

 1. místo Klára Suchanová
 2. místo Anna Chymčáková
 3. místo Magie Adamcová

Snowboard dospělí muži:

 1. místo Martin Plch
 2. místo Roman Zaňka 
 3. místo Jan Rovenský

Freeski:

 1. místo Vojta Daňko
 2. místo Miloslav Chvapil
 3. místo Matyáš Juřík

Příští neděli 11.02. nás na Neklidu čeká freestyle Kids a Junior Tour a 16.3. se můžeme těšit na legendární Retro Jam!

Eva Formánková

Druhá zastávka proběhne 17. 2. 2024 ve snowparku Freestyle Area Vítkovice, kde bude součástí i celodenní photoshooting!

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Surface Skis banda pojezdila v letním Woodward Copperu

První letošní návštěva letní sezóny v Copper Mountain zařídí pánové ze Surface Skis...

Chystá se revoluční X Games League

Prestižní X Games čeká velká expanze a změny...

Nakoukni do kalendáře FIS Světového poháru 2024/25

Pojďme se podívat, jak vypadá program FIS Světového poháru na nadcházející sezónu...