Returning Roots: Arbor splácí dluh přírodě

O ekologické zodpovědnosti dneska mluví snad všichni, ale Arbor nezůstává u planých řečí a svoje úsilí dokazuje činy. Třeba obnovou lesů na Havaji.

Kalifornská značka od svého založení věnuje část tržeb na ochranu životního prostředí. Péče o lesy a jejich obnova jsou v tomto ohledu obzvlášť důležité, hlavně pro značku, která na využívání dřeva stojí. Arbor působí v akáciových lesích na Havaji, kde svou zalesňovací aktivitou vrací přírodě to, co si od ní bere při výrobě svých jedinečných snowboardů, skateboardů a longboardů.

Jako jediná značka v tomto odvětví se Arbor věnuje komplexní obnově lesa, ne jen sázení stromků. Ve spolupráci s neziskovou organizací Hawaiian Legacy Reforestation Initiative pomohl tento brand zasadit už přes 500 000 stromů!

Plní tak svůj slib vyrábět ekologicky a dávat co nejvíc přírodě zpátky. Dnes je každý snowboard Arbor vyroben 100% s využitím solární energie, přičemž 80 % materiálů pochází z obnovitelných zdrojů. Jak dohnat těch chybějících 20 %, to je předmětem intenzivního výzkumu. K ekologičtější produkci snowboardů Arbor přispívá i technologie Powerply.

Kyslík taky dýchá

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

11. ročník BCB Summer Jibbing proběhne již 15.-17.července

Tradiční a ojedinělá snowboard a freeski akce BCB Summer Jibbing v Janovičkách u Broumova proběhne třetí víkend v červenci a opět se můžeme těšit na pořádnou shredovačku v doprovodu parádní muziky, sportovních aktivit, doprovodného programu, výtečného jídla a pití. Pojďme se v této pozvánce podívat co nás čeká!

Kuba Hroneš a Láďa Hrstka v podcastu u Tupých hran

Dlouho jsme čekali na chvíli, kdy to přijde. A konečně je to tady. Kluci z Tupých hran vyzvali za “majk“ mladou snowboardovou naději našeho státečku Kubu Hroneše. A o čem si spolu povídali? To už si poslechněte v podcastu níže. V bonusové části se ke Kubovi přidal i Láďa Hrstka, tak podpořte kluky na HeroHero!