Rozhovor se Štěpánem Prušou - novým Snowboardel team riderem

Přinášíme vám další a letošní sezónu poslední rozhovor ze série, ve které vám představujeme nové Snowboardel team ridery. Tentokrát jsme na pár slov vyzvali mladého zabijáka Štěpána Prušu, který když se prohání parkem rozhodně upoutá vaší pozornost.

Čau Štěpáne! Je to tvůj první rozhovor u nás, tak se nám na začátek všem představ...

Čau, je mi 22 let a pocházím z Velkého Meziříčí na Vysočině, takže to mám na všechny hory stejně daleko, ale na žádný blízko. Snowboard jsem poprvé zkusil, když mi bylo 10, u nás na Fajťáku (tímto zdravím Žozého, Tonyho a Dennise) a prvních pár let jezdil jen nahoru a dolů těch 300m. Přes léto hodně skatuju a také hraju pinec.

Letošní sezóna byla bohužel trochu nepovedená. Během zimy nám vůbec nepřálo počasí a teď pro změnu přišla pandemie. Kde jsi letos zimu trávil ty? Vyrazil jsi i jezdit někam do zahraničí?

No popravdě to byla nejhorší sezóna, co pamatuji. V listopadu jsme vyrazili na tři dny na Kaprun, z toho dva dny bylo kvůli počasí zavřeno. Než jsme se poslední den rozkoukali, kde co je, už byl konec a jelo se domů. Další trip byl plánovaný do Absolutu, kam jsme pro změnu skrz defekt na autě vůbec nedorazili. Zbytek sezóny už jen po česku, kde nejlepší pojezd byl určitě ve Vítkovicích.

Máš nějaký dobrý tip, jak se zabavit doma během dní, kdy všude okolo řádí Koronavirus?

Jelikož pracuji, tak se zatím moc nenudím, ale určitě běžte kamkoliv na šlapačku na poslední zbytky sněhu, nebo nakoupit babičce do Kauflandu.

Foto: by Aleš Bílý

Pojď nám ještě přiblížit tvůj snowboarding. Co je pro tebe to pravé – jibbing nebo kickery a proč?

Určitě jibbing, jelikož se na skoky moc nedostanu. Přece jenom je jednodušší kopnout si překážku, než stavět skok, ale příští sezónu mám v plánu hecovat skoky víc.

Jaký je tvůj nejoblíbenější trik? Odjel jsi letos během zimy něco, z čeho máš fakt radost?

Určitě backlip. Letos jsem se trochu víc zaměřil na switch triky takže velkou radost mi udělal switch backlip a taky boro do fróňa a 270 ven.

Jak nejradši trávíš snowboardovou sezónu - baví tě závodit, točit, nebo radši jen tak jezdíš v parku s partou kámošů?

Nejvíc mě baví jezdit s kámošema v parku, ale poslední dobou i rád točím, jen to chce lepší techniku. Je super si pak po čase pouštět starý záběry. Závody moc nejezdím, max lokální na Bukovce, ale letos jsem dostal divokou kartu na King of Jib, za což jsem fakt rád, bylo dobrý zkusit si něco většího a na těžší úrovni. Každopádně je škoda, že už není moc velkých akcí typu Spring Session, to bylo nejvíc. Jinak jestli budou ještě někdy podmínky, rád bych zas zkusil něco na streetu a konečně dal pořádný backcountry.

Foto: Lukáš Oujeský

Na tvém Instagramu jsme si všimli, že s kámošema během léta jezdíte na vozíkem dovezeném sněhu, což je dost pecka. Nehceš nějak poradit čtenářům rozhovoru, jak by si to mohli zařídit taky?

Je to jednoduché, stačí mít poblíž zimák a domluvit se. Nám to sypou přímo z rolby na vozejk, dovezeš na místo, vyházíš, zasolíš a jezdíš. Dá to celkem dost práce a sníh vydrží většinou jen pár hodin, ale vždycky to stojí za to! Nejvíc mě na tom baví pohledy lidí, když v červnu vezeš přes celý město přeplněný vozejk sněhu.

Foto: Štěpán Košík

Protože jsi součástí českého RIDE teamu, zajímalo by nás, jaký rider tě z globálního teamu RIDE baví nejvíc?

Není sice z global teamu ale určitě @mikkorehnberg má brutální styl.

Jaký je tvůj vysněný resort, kam by ses chtěl podívat a vysněný trik, který by jsi chtěl za život odjet?

Big Bear Mountain nebo Trollhaugen. Vysněný trik úplně nemám, učím se vše postupně, ale někdy bych chtěl odjet nějakou switch backside rotaci na skoku, jelikož mi to přijde úplně unreal.

Foto: Radek Sieber

Od letošní sezóny jsi součástí snowboardel teamu. Jak se ti jezdí na novém set-upu Ride a v novém oblečení od Picture?

Hardware je bomba, vše to spolu dobře sedí a hlavně z desky jsem nadšený. Je vhodná snad na vše v parku a na sjezdovce krásně drží. Navíc je ideální pro lidi, co mají velkou nohu jako já. Set-up prkno RIDE Twinpig Wide, boty Ride Lasso a vázání Ride LTD. Doplnil jsem to o kalhoty a helmu od Picture.
Velké díky za podporu patří Snowboardelu!

Štěpáne děkujeme ti za rozhovor a přejeme ti spoustu užitých dnů na kopci v další sezóně! CHEERS!

Taky díky! Vidíme se v příští, snad lepší sezóně.

Sledujte Štěpána na Instagramu:
Na Snowboardelu teď probíhá 50% sleva na komplet zimní sortiment. Tak mrkej a dovybav se ve slevě!
Snowboardel můžete sledovat na sociálních sítích:

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

V červnu se konalo tradiční snowboardové soustředění v Nymburce

Už se to stává pomalu tradicí, po roce se opět sešly snowboardové týmy v Nymburce na společném soustředění a to 25.-27. června.

V Turnově se pojede longboardový závod PUMP-IT

Někdo by snad i mohl říct, že longboard není snowboard. A někdo, kdo to uslyší by snad i mohl říct, že ten člověk má pravdu. I tak by ale spousta lidí mohla ocenit informaci, že se v pumptracku v Turnově pojede 18.9.2021 závod, kde si každý bude moc vyjezdit svou vlastní odřeninu.