Šárka Pančochová a Kuba Hroneš se blýskli na svěťáku v Copperu!

O víkendu se jelo finálé posledního letošního svěťáku ve freestyle snowboardingu a nechyběly v něm ani české vlajky. Do amerického Coloráda se vydala i česká snowboardová reprezentace ve složení Kuba Hroneš a Šárka Pančochová. Právě Šárka se stala onou hvězdou, která pronesla naše barvy až do velkolepého finále.

Minulý týden to vřelo v colorádském resortu Copper Mountain, kde se sjela špička světového snowboardingu, aby si to rozdala na Big Airu a v Halfpipe. Zmíněný Big Air byl právě tou disciplínou, kde jsme mohli nalézt naše krajany Kubu Hroneše a Šárku Pančochovou. Pro oba dva reprezentanty to byl úspěšný závod. Kuba si z Ameriky odváží své letos nejlepší umístění ve světovém poháru a to krásné 18. místo. Možná to někomu příjde jako málo, ale takhle vysoko se naše zastoupení freestyle snowboardingu nedostávalo už nějaký ten pátek a navíc to Kuba do finále neměl zas tak daleko. Neustátý cab 1800 double tail grab ho bohužel pradvděpodobně stál postupové místo.
Na druhé straně Šárka si z “Měděné hory“ odváží skvelý výsledek v podobě finálového startu. Do finále postupovala z luxusního třetího místa, když v kvaldě ustále nový trik z jejího repertoáru BS 1080. Naneštěstí ve finále už to taková hitparáda nebyla, ale i přesto nám Šárka dokázala, že ve svých třicetidvou letech umí držet krok se světovou scénu.

Nejlpší ženou se nakonec stala japonská snowboardistka Mari Fukada, pro kterou to byl vůbec první start ve světovém poháru v kariéře a zaskočila tím tedy nejen nás, ale celou světovou špičku. V mužském poli se nejvíce blýskl Nor Marcus Kleveland. Ten si pro nás připravil svůj nový trik nollie double frontside rodeo 1440 tailgrab. Trik, který dělá jako jediný na světě a není se čemu divit, protože to vypadá jako z jinačího vesmíru!


Podpořte nás v tvorbě obsahu zakoupením našeho Freeride.cz Merche!

Gratuluje

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Od zítra to ve Snowparku Bukovka roztočí Snowboard Zezula Springs Session 2023

Tři dny nabitý zábavy a ježdění tě od zítra čekají ve Snowparku Bukovka...

Rozhovor s Terkou a Ondrou Bauerem o snowboardingu a rodičovství

Ondra a Terka Bauerovic jsou jedni z nejtvořivějších lidí na české scéně a ještě k tomu dělají ze snowboardingu nejvíce sexy rodičovskou aktivitu pod sluncem. Přišel proto čas je vyzpovídat o tom, jak se změnil jejich snowboardový život s příchodem malého Erika. Mimo jiné došlo na spoustu dalších témat od jejich lifetime snowboardových tripů až po spolupráci s českým shopem Snowboard Zezula.

Report a galerie: Blackcomb.cz Jib Contest proběhl ve ski areálu Severka!

Dva týdny zpět se v beskydském ski areálu Severka sešla partička snowboardistů a lyžařů, aby veřejně projevila svou lásku k našim sportům a východu. Dnes vám z téhle akce servírujeme skvělý report od samotného hlavního pořadatele a srdcaře všech srdcařů Raďulla Vránky, který do akce vložil duši a společně s kámoši připravil jedinou snowboardovou akci letošní zimy na východě republiky!