Sněhová nadílka dorazila do Alp a místy nasněží až 80 centimetrů!

Začátkem listopadu se rozhodla pořádně přihlásit i zima a do Alp dorazila pořádná nadílka bílého zlata.

Obyvatelé alpských vesniček se dnes probudili do bílého rána. Na mnoha místech v Alpách totiž z noci na dnešek napadla úctihodná sněhová pokrývka, která místy dosahuje až 30 centimetrů. Největší nadílky se sice samozřejmě těší převážně vrcholové oblasti, ale nějaké ty centimetry se často objevily i v samotných údolích.

Předpověď na následující tři dny

To, ale není ani náhodou vše. Sněžení totiž nepoleví ani v následujícich třech dnech s tím, že nejvíce by mělo sypat ve středu odpoledne a ve čtvrtek ráno. Největší nášup mohou očekávat právě švýcarské a italské Alpy, kde by v horách mělo nasněžit v rozmezí 50 až 80 cm! Na druhou stranu ani rakouské areály nepříjdou zkrátka a čeká na ně nadílka v podobě krásných 30 - 50centimetrů bíle rozkoše. Před víkendem by se počasí mělo ustálit, mraky rozestoupit a těšit se pravděpodobně můžeme i na víkendové sluníčko! S kým se vidíme o víkendu na kopci?!

Zdroj: wepowder.com

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Od zítra to ve Snowparku Bukovka roztočí Snowboard Zezula Springs Session 2023

Tři dny nabitý zábavy a ježdění tě od zítra čekají ve Snowparku Bukovka...

Rozhovor s Terkou a Ondrou Bauerem o snowboardingu a rodičovství

Ondra a Terka Bauerovic jsou jedni z nejtvořivějších lidí na české scéně a ještě k tomu dělají ze snowboardingu nejvíce sexy rodičovskou aktivitu pod sluncem. Přišel proto čas je vyzpovídat o tom, jak se změnil jejich snowboardový život s příchodem malého Erika. Mimo jiné došlo na spoustu dalších témat od jejich lifetime snowboardových tripů až po spolupráci s českým shopem Snowboard Zezula.

Report a galerie: Blackcomb.cz Jib Contest proběhl ve ski areálu Severka!

Dva týdny zpět se v beskydském ski areálu Severka sešla partička snowboardistů a lyžařů, aby veřejně projevila svou lásku k našim sportům a východu. Dnes vám z téhle akce servírujeme skvělý report od samotného hlavního pořadatele a srdcaře všech srdcařů Raďulla Vránky, který do akce vložil duši a společně s kámoši připravil jedinou snowboardovou akci letošní zimy na východě republiky!