Sněhová nadílka dorazila do Alp a místy nasněží až 80 centimetrů!

Začátkem listopadu se rozhodla pořádně přihlásit i zima a do Alp dorazila pořádná nadílka bílého zlata.

Obyvatelé alpských vesniček se dnes probudili do bílého rána. Na mnoha místech v Alpách totiž z noci na dnešek napadla úctihodná sněhová pokrývka, která místy dosahuje až 30 centimetrů. Největší nadílky se sice samozřejmě těší převážně vrcholové oblasti, ale nějaké ty centimetry se často objevily i v samotných údolích.

Předpověď na následující tři dny

To, ale není ani náhodou vše. Sněžení totiž nepoleví ani v následujícich třech dnech s tím, že nejvíce by mělo sypat ve středu odpoledne a ve čtvrtek ráno. Největší nášup mohou očekávat právě švýcarské a italské Alpy, kde by v horách mělo nasněžit v rozmezí 50 až 80 cm! Na druhou stranu ani rakouské areály nepříjdou zkrátka a čeká na ně nadílka v podobě krásných 30 - 50centimetrů bíle rozkoše. Před víkendem by se počasí mělo ustálit, mraky rozestoupit a těšit se pravděpodobně můžeme i na víkendové sluníčko! S kým se vidíme o víkendu na kopci?!

Zdroj: wepowder.com

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Opening parku na zahradě Wény Kutila proběhne již tento víkend

Wéna pilně kutil až si vykutil poctivý snowpark na své zahradě. Prý přišel čas otevřít brány pro veřejnost a pozvat riders, který se nebojí poprat se s velmi rychlým setupem. Opening je dvoudenní, takže si udělej čas a vyraž k Wénovi poshredit na zahradu a navíc v tomto článečku dostaneš všechny důležitý informace. Takže čti pozorně!

Testovačka “Test The Best“ by Snowboard Zezula již tento víkend!

Již tento víkend se na Červenohorském sedle v Hrubém Jeseníku rozběhne pořádná testovačka snowboardového a freeski gearu pod taktovkou Snowboard Zezula. Součástí bude i lavinový kurz za krásný peníz, tak neváhej a vyraz se tam podívat! Podmínky budou v topu, sluníčko a krásná zima!

Halldor Helgason představuje světu jeho “KOZY“!

Halldor Helgason nám představuje jeho KOZY. Mohlo by se zdát, že vám věšíme bulíky na nos, ale to bychom si vážně nedovolili. Halldor má prostě smysl pro humor i v češtině. Pojďte se mrknout, jak to doopravdy je!