Sněhová nadílka dorazila do Alp a místy nasněží až 80 centimetrů!

Začátkem listopadu se rozhodla pořádně přihlásit i zima a do Alp dorazila pořádná nadílka bílého zlata.

Obyvatelé alpských vesniček se dnes probudili do bílého rána. Na mnoha místech v Alpách totiž z noci na dnešek napadla úctihodná sněhová pokrývka, která místy dosahuje až 30 centimetrů. Největší nadílky se sice samozřejmě těší převážně vrcholové oblasti, ale nějaké ty centimetry se často objevily i v samotných údolích.

Předpověď na následující tři dny

To, ale není ani náhodou vše. Sněžení totiž nepoleví ani v následujícich třech dnech s tím, že nejvíce by mělo sypat ve středu odpoledne a ve čtvrtek ráno. Největší nášup mohou očekávat právě švýcarské a italské Alpy, kde by v horách mělo nasněžit v rozmezí 50 až 80 cm! Na druhou stranu ani rakouské areály nepříjdou zkrátka a čeká na ně nadílka v podobě krásných 30 - 50centimetrů bíle rozkoše. Před víkendem by se počasí mělo ustálit, mraky rozestoupit a těšit se pravděpodobně můžeme i na víkendové sluníčko! S kým se vidíme o víkendu na kopci?!

Zdroj: wepowder.com

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

11. ročník BCB Summer Jibbing proběhne již 15.-17.července

Tradiční a ojedinělá snowboard a freeski akce BCB Summer Jibbing v Janovičkách u Broumova proběhne třetí víkend v červenci a opět se můžeme těšit na pořádnou shredovačku v doprovodu parádní muziky, sportovních aktivit, doprovodného programu, výtečného jídla a pití. Pojďme se v této pozvánce podívat co nás čeká!

Kuba Hroneš a Láďa Hrstka v podcastu u Tupých hran

Dlouho jsme čekali na chvíli, kdy to přijde. A konečně je to tady. Kluci z Tupých hran vyzvali za “majk“ mladou snowboardovou naději našeho státečku Kubu Hroneše. A o čem si spolu povídali? To už si poslechněte v podcastu níže. V bonusové části se ke Kubovi přidal i Láďa Hrstka, tak podpořte kluky na HeroHero!