Snowboard Zezula tour 2019 - Vítkovice

Je za námi další závod Snowboard Zezula tour, který se odehrál v krkonošských Vítkovicích. Tentokrát se kromě dětského závodu odjel i závod dospělých a ve Vítkovicích to tak závodní atmosférou doslova žilo. Pojďme se podívat, jak závody proběhly.

Po prvním závodě Snowboard Zezula Kidz Tour 2019 na Horních Mísečkách, ze kterého jsme vám přinesli FreerideTV Event report, se ve Vítkovicích tentokrát opět prokázalo, že děti a mladí rideři kralují českému snowboardingu. Účast se tentokrát opět vyšplhala vysoko a úroveň ježdění stejně tak. V rámci Snowboard Zezula Kidz tour tentokrát startovalo celkem 33 dětí v 6 kategoriích. 
Celkově se do závodu zapojilo téměř 70 jezdců a mladé ridery tak v rámci Českého Poháru Snowboard Zezula Tour doplnili i junioři a dospělí. Slopestylová trať se skládala ze dvou platforem s raily a následujících dvou platforem se skoky o velikosti 12m a 14m. K2 snowpark byl opět vyladěn do perfektu a nabídl tak ideální podmínky pro všechny věkové kategorie.
Mezi muži proběhl na prvních dvou místech bratrský boj, který svedli OndraDan Porkertovi. Nakonec to byl Ondra, kdo bral první flek, následovaný bráchou Danem. Třetí místo si vyjezdil Dan Paulíček. Mezi ženami první místo brala Terka Čermáková, druhý flek si odnesla Maja Kreisingerová a třetí flek si vyjela Kristýna Kulík.
Nabitou podívanou přinesla také kategorie juniorů. Jeden z adeptů na umístění v závodě Kuba Hroneš se bohužel při závodě zranil a od snowboardingu si tak teď bude muset dát menší pauzu. První místo bral nakonec Láďa Hrstka, který vítkovický snowpark dobře zná. Druhý flek si vyjel Vašek Toman a třetí se umístil Eda Klíma. V kategorii Open zajel nejlépe místní head shaper Filip Znamenáček.

Druhý závod Snowboard Zezula Kidz Tour ovládli ve svých kategoriích tito mladí rideři:

Super Groms: Matyáš Krejčí
Grom men: Dan Volopich
Kids Men: Timon Matěna
Grom women: Anička Tomanová
Kids women: Vanessa Volopichová

Kompletní výsledky druhého závodu Snowboard Zezula Kidz Tour 2019 najdete zde.

Oficiální video:

Další závody Snowboard Zezula Kidz tourSnowboard Zezula Tour 2019 se odehrají tuto neděli 17.2.2019Deštné v Orlických horách. Více informací o závodech najdete u nás v kalendáři a v události na facebooku.

Zveřejnil

Jan Lohynský
Další články autora

Nafotil

Přemysl Vida
Další články autora

Natočil

Jan Dolejší
Další články autora

Další zajímavé články

Rozhovor: Dušan Kříž o ježdění s Rusty Toothbrush a filmu „Hijinks“

Dušan Kříž je bezpochyby momentálně jedním z nejvíce viditelných českých jezdců, jak na naší snowboardové scéně, tak i na té celosvětové. To potvrzuje i jeho přítomnost ve videích s partou Rusty Toothbrush. V novém rozhovoru jsme Dušana vyzvali, ať nám povypráví, jak probíhalo natáčení nejnovějšího projektu “Hijinks“ a mimo to od nás Dušan dostal také hromadu dalších zajímavých filosofických dotazů, haha.

StaleLIFE - Ståle to roztočil do nových směrů na Prime Park Sessions

Vypadá to, že na snowboardové scéně se to opět začíná točit do nových směrů. Ståle Sandbech, Torgeir Bergrem a kameraman Spenny se vydali na výlet do té nejlepší Zoo na světě. Samozřejmě, že je řeč o snowparku na rakouském ledovci Stubai.

Zoltán Strcuľa a další to zabili na streetu ve videu „Pinot Grigio“

Pinot Grigio je první snowboardový film z dílny Notion, ale i tak se teda dost povedl. Mezi nabitou sestavu zahraničních riderů jako je Max de Vries, Kasper de Zoete nebo třeba Bart Falhaber se dostal i náš skoro “maďarský“ kolega Zoltán Strcuľa. Tato slávou nabitá a vínem poháněná skupina se vydala do vzdáleného Finska a nedalekého rakouska osedlat nemálo streetových railů. Jestli se jim to povedlo se dozvíte níže ve videu.