Snowboard Zezula tour 2019 - Vítkovice

Je za námi další závod Snowboard Zezula tour, který se odehrál v krkonošských Vítkovicích. Tentokrát se kromě dětského závodu odjel i závod dospělých a ve Vítkovicích to tak závodní atmosférou doslova žilo. Pojďme se podívat, jak závody proběhly.

Po prvním závodě Snowboard Zezula Kidz Tour 2019 na Horních Mísečkách, ze kterého jsme vám přinesli FreerideTV Event report, se ve Vítkovicích tentokrát opět prokázalo, že děti a mladí rideři kralují českému snowboardingu. Účast se tentokrát opět vyšplhala vysoko a úroveň ježdění stejně tak. V rámci Snowboard Zezula Kidz tour tentokrát startovalo celkem 33 dětí v 6 kategoriích. 
Celkově se do závodu zapojilo téměř 70 jezdců a mladé ridery tak v rámci Českého Poháru Snowboard Zezula Tour doplnili i junioři a dospělí. Slopestylová trať se skládala ze dvou platforem s raily a následujících dvou platforem se skoky o velikosti 12m a 14m. K2 snowpark byl opět vyladěn do perfektu a nabídl tak ideální podmínky pro všechny věkové kategorie.
Mezi muži proběhl na prvních dvou místech bratrský boj, který svedli OndraDan Porkertovi. Nakonec to byl Ondra, kdo bral první flek, následovaný bráchou Danem. Třetí místo si vyjezdil Dan Paulíček. Mezi ženami první místo brala Terka Čermáková, druhý flek si odnesla Maja Kreisingerová a třetí flek si vyjela Kristýna Kulík.
Nabitou podívanou přinesla také kategorie juniorů. Jeden z adeptů na umístění v závodě Kuba Hroneš se bohužel při závodě zranil a od snowboardingu si tak teď bude muset dát menší pauzu. První místo bral nakonec Láďa Hrstka, který vítkovický snowpark dobře zná. Druhý flek si vyjel Vašek Toman a třetí se umístil Eda Klíma. V kategorii Open zajel nejlépe místní head shaper Filip Znamenáček.

Druhý závod Snowboard Zezula Kidz Tour ovládli ve svých kategoriích tito mladí rideři:

Super Groms: Matyáš Krejčí
Grom men: Dan Volopich
Kids Men: Timon Matěna
Grom women: Anička Tomanová
Kids women: Vanessa Volopichová

Kompletní výsledky druhého závodu Snowboard Zezula Kidz Tour 2019 najdete zde.

Oficiální video:

Další závody Snowboard Zezula Kidz tourSnowboard Zezula Tour 2019 se odehrají tuto neděli 17.2.2019Deštné v Orlických horách. Více informací o závodech najdete u nás v kalendáři a v události na facebooku.

Zveřejnil

Jan Lohynský
Další články autora

Nafotil

Přemysl Vida
Další články autora

Natočil

Jan Dolejší
Další články autora

Další zajímavé články

Další ročník akce “Big Air ve městě“ začne již 7. února v Kremnici

Pokud se již nemůžete dočkat letní festivalové sezóny, přijďte okusit atmosféru zimního festivalu do Kremnice. Už 7. a 8. února se tam odjede 12. ročník akce “Big Air ve městě“. Adrenalinem nabitou sportovní událost doplní ty nejlepší kapely. A to vše zcela zdarma!

FreerideTV: Mikýřův Prkenný Přehled - Epizoda IV: Nová naděje

V dobách, kdy společností zmítají clickbaitové články, fake news a deep fake videa, lidé oprávněně přestávají věřit médiím. Na jednu stálici nezaujatého investigativního žurnalismu se ale můžeme stále spolehnout. Tou je Mikýřův Prkenný Přehled. Pořad, díky kterému budete dokonale informování o všech zprávách, které jste tisíckrát zachytili někde jinde.

Snowboard Zezula Team - Rozhovor se Samem Jarošem