Snowboard Zezula tour 2019 - Vítkovice

Je za námi další závod Snowboard Zezula tour, který se odehrál v krkonošských Vítkovicích. Tentokrát se kromě dětského závodu odjel i závod dospělých a ve Vítkovicích to tak závodní atmosférou doslova žilo. Pojďme se podívat, jak závody proběhly.

Po prvním závodě Snowboard Zezula Kidz Tour 2019 na Horních Mísečkách, ze kterého jsme vám přinesli FreerideTV Event report, se ve Vítkovicích tentokrát opět prokázalo, že děti a mladí rideři kralují českému snowboardingu. Účast se tentokrát opět vyšplhala vysoko a úroveň ježdění stejně tak. V rámci Snowboard Zezula Kidz tour tentokrát startovalo celkem 33 dětí v 6 kategoriích. 
Celkově se do závodu zapojilo téměř 70 jezdců a mladé ridery tak v rámci Českého Poháru Snowboard Zezula Tour doplnili i junioři a dospělí. Slopestylová trať se skládala ze dvou platforem s raily a následujících dvou platforem se skoky o velikosti 12m a 14m. K2 snowpark byl opět vyladěn do perfektu a nabídl tak ideální podmínky pro všechny věkové kategorie.
Mezi muži proběhl na prvních dvou místech bratrský boj, který svedli OndraDan Porkertovi. Nakonec to byl Ondra, kdo bral první flek, následovaný bráchou Danem. Třetí místo si vyjezdil Dan Paulíček. Mezi ženami první místo brala Terka Čermáková, druhý flek si odnesla Maja Kreisingerová a třetí flek si vyjela Kristýna Kulík.
Nabitou podívanou přinesla také kategorie juniorů. Jeden z adeptů na umístění v závodě Kuba Hroneš se bohužel při závodě zranil a od snowboardingu si tak teď bude muset dát menší pauzu. První místo bral nakonec Láďa Hrstka, který vítkovický snowpark dobře zná. Druhý flek si vyjel Vašek Toman a třetí se umístil Eda Klíma. V kategorii Open zajel nejlépe místní head shaper Filip Znamenáček.

Druhý závod Snowboard Zezula Kidz Tour ovládli ve svých kategoriích tito mladí rideři:

Super Groms: Matyáš Krejčí
Grom men: Dan Volopich
Kids Men: Timon Matěna
Grom women: Anička Tomanová
Kids women: Vanessa Volopichová

Kompletní výsledky druhého závodu Snowboard Zezula Kidz Tour 2019 najdete zde.

Oficiální video:

Další závody Snowboard Zezula Kidz tourSnowboard Zezula Tour 2019 se odehrají tuto neděli 17.2.2019Deštné v Orlických horách. Více informací o závodech najdete u nás v kalendáři a v události na facebooku.

Zveřejnil

Jan Lohynský
Další články autora

Nafotil

Přemysl Vida
Další články autora

Natočil

Jan Dolejší
Další články autora

Další zajímavé články

Youtuber a snowboardista Ståle Sandbech se hlásí z Nového Zélandu

Známý a krásný viking Ståle Sandbech se vydal do země Hobitů na dobrodružnou výpravu za snowboardingem a klasicky to musí mít zdokumentované ve svém Vlogu, protože být youtuberem je prý moderní a Ståle nemůže být pozadu, haha.

PARTYLAPS 3.0 od Brage Richenberga je neskutečná podívaná!

Brage Richenberg a jeho parťáci nás na konci každé sezóny zásobují kvalitním editem, který má trochu delší stopáž, a který se vyznačuje tím, že v něm možná najdete víc pádů, než odjetých triků a víc party záběrů, než byste možná čekali. Je to každopádně neskutečná podívaná, kterou doporučujeme každému fandovi snowboardové filmografie!

Hotzone.tv Park Opening Hintertux slaví letos patnácté výročí

Už se nám to pomalu blíží! Je tady začátek srpna a za dva měsíce už se můžeme těšit na známý snowpark opening na rakouském ledovci Hintertux. Letos však nebude jen tak ledajaký, jelikož se bude slavit patnácté výročí od vůbec prvního Hintertux snowpark openingu! Pojďme se tedy společně podívat, na co se můžeme těšit letos.