Street snowboarding z východu v podání Jakuba Fojtíka a Tomáše Adamuse

Snowboarding u nás na Moravě a ve Slezsku již bohužel není tou nejoblíbenější aktivitou místních teenageru a dostává docela bídu od aktivit jako je poflakování se na městských lavičkách a poslouchání podivuhodné hudby. O to větší lásku k našemu sportu projevuje pár místních individuí jež navzdory často nelehkým podmínkám drží malou beskydskou snowboardovou komunitu stále pohromadě.

Mezi takové hvězdy lokální scény na východě můžeme rozhodně zařadit i Jakuba Fojtíka a Tomáše Adamuse. Tito dva kluci mimo jiné drží posledních pár let naživu snowpark ve Ski areálu Bíla @bilagraveyard, kde každoročně pokud pán bůh dá a popráší kopce bílým zázrakem, vyroste nějaký ten raijlík, roura či nějaká další zábavná „feťárna“, kterou místní komunita více než ocení!

Loni byla zima po dlouhé době sněhově nadprůměrná, a tak si kluci na chvíli odskočili z parku na Bílé a odpanili pár streetů v okolí. Podařilo se jim dokonce nasbírat dostatek záběrů, aby z toho vzniklo nějaké to mistrovské dílo v podobě videa a my se teď můžeme podívat, jak to tady na ulicích teda během uplynulé zimy vypadalo. ENJOY!!!

Sice to v parku na Bílé vypadá jako v tajemném lese uctivačů kultu Satana, ale i přesto tam snowboarding stále drží nad smrtelnou propastí čístá láska k horám a corovému snowboardingu. Tak se neboj a doraž za náma během zimy do parku taky! 
@bilagraveyard

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

O víkendu proběhne Horsefeathers Sneak the Tweak na Mölltalu!

I když v Česku už je léto v plném proudu, tak u rakouských kolegů za hranicemi si stále můžeme užívat zimní radovánky naplno! A ještě ke všemu ve zcela novém Horsefeathers snowparku na ledovci Mölltal! Slavnostní opening proběhne v sobotu 11. května! Vidíme se tam!!!