Street snowboarding z východu v podání Jakuba Fojtíka a Tomáše Adamuse

Snowboarding u nás na Moravě a ve Slezsku již bohužel není tou nejoblíbenější aktivitou místních teenageru a dostává docela bídu od aktivit jako je poflakování se na městských lavičkách a poslouchání podivuhodné hudby. O to větší lásku k našemu sportu projevuje pár místních individuí jež navzdory často nelehkým podmínkám drží malou beskydskou snowboardovou komunitu stále pohromadě.

Mezi takové hvězdy lokální scény na východě můžeme rozhodně zařadit i Jakuba Fojtíka a Tomáše Adamuse. Tito dva kluci mimo jiné drží posledních pár let naživu snowpark ve Ski areálu Bíla @bilagraveyard, kde každoročně pokud pán bůh dá a popráší kopce bílým zázrakem, vyroste nějaký ten raijlík, roura či nějaká další zábavná „feťárna“, kterou místní komunita více než ocení!

Loni byla zima po dlouhé době sněhově nadprůměrná, a tak si kluci na chvíli odskočili z parku na Bílé a odpanili pár streetů v okolí. Podařilo se jim dokonce nasbírat dostatek záběrů, aby z toho vzniklo nějaké to mistrovské dílo v podobě videa a my se teď můžeme podívat, jak to tady na ulicích teda během uplynulé zimy vypadalo. ENJOY!!!

Sice to v parku na Bílé vypadá jako v tajemném lese uctivačů kultu Satana, ale i přesto tam snowboarding stále drží nad smrtelnou propastí čístá láska k horám a corovému snowboardingu. Tak se neboj a doraž za náma během zimy do parku taky! 
@bilagraveyard

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Již tuto sobotu se bude opět skákat do Vltavy během akce COOLIFE FEST!

Pro všechny, kteří by rádi započali léto ve velkém stylu, zde máme skvělou příležitost! V sobotu 27. května přijďte na Smíchovskou náplavku v Praze a zažijte jedinečnou show plnou DJ´s a freestyle sportů, včetně snowboardingu a freeskiingu. Bude se totiž opět skákat z konstrukce stojící uprostřed Vltavy a my pro vás dokonce máme tři volné místa!