Studujte na Jilemnickém sportovním gymnáziu se zaměřením na snowboarding!

Skloubit snowboarding se školou rozhodně není nic jednoduchého, ale naštěstí je tady jedinečná možnost. Studentka a snowboardistka Denisa Nosková nám poslala do redakce její článek o Jilemnickém sportovním gymnáziu, kde se dá studovat se zaměřením na snowboarding. Ale pozor, přihlášky je možné poslat pouze do konce listopadu!

Jediná střední škola v republice se zaměřením na snowboarding!!!

Věděli jste o Jilemnickém gymplu? Že ne? Tak to je chyba. Já vám o něm něco povím...

Před čtyřmi roky jsem přemýšlela na jakou školu jít. Věděla jsem, že se chci věnovat snowboardingu a celkově sportu, a tak jsem začala hledat. V naší republice je několik sportovních středních škol. Ale Jilemnický gympl je jediná střední škola v republice, kde se dá zaměřit na snowboarding. A bylo jasno, kam chci jít. 

Abyste se dostali na gympl musíte se dostavit na talentové zkoušky, které jsou v lednu a potom ještě klasické přijímačky. U nás snowboarďáků máme u talentovek klasických ještě talentovky na sněhu. Všechno o přijímačkách se dozvíte na stránkách školy. A když podáte přihlášku k nám na školu, tak díky talentovkám NEpřicházíte o možnost podání přihlášek na další dvě školy. Taky je dobrý se přijít podívat na den otevřených dveří (taky jsem tam byla), ale vzhledem k situaci letos žádné dny otevřených nejspíš nebudou. A hlavně není čas ztrácet čas, protože přihlášky se podávají do konce listopadu. Tak nezahálejte.

Foto: Přemysl Vida

Jak to na gymplu chodí?! No je to jednoduchý. Od pondělí do pátku máme tréninky. Z toho v úterý a ve středu máme dvoufázový trénink. Pondělky většinou jen protahování a gymnastika a zbytek týdne nějak od všeho. Samozřejmě se týdenní tréninky liší v sezóně a mimo sezónu. Když nemáme sezónu, tak trénujeme od dynamiky, atletiky, gymnastiky, protahování, florbalu, basketu, posilování až po kruháče. V zimě se mění jen úterky a středy. V tyhle dny jezdíme trénovat do blízkých Vítkovic na skoro celý den. Což je super mít zázemí takhle blízko. 

Co se týče trenérů, tak na gymplu každý sport má svého trenéra. My máme trenéra ve škole, který s náma dělá suchou přípravu a kondici a zvlášť máme ty nejlepší trenéry na sníh ze Sportovní akademie a to Františka, Danýna a Matěje. :)

No a taky trénuju na gymplu s Láďou Hrstkou, který je v repre a určitě ho všichni znáte.

Během toho, co jsem na gymplu, jsem se dost zlepšila na prkně a měla jsem hodně možností si zazávodit. Například jsem loni jela Evropák v Peci pod Sněžkou,  což byla suprová zkušenost. Taky jsem začala jezdit kros jako druhou disciplínu. 

Určitě bych doporučila Jilemnický gympl těm, kteří se chtějí zdokonalovat na prkně a udržovat si nějakým způsobem formu. 

Veškeré podrobné informace najdete NA TOMHLE ODKAZU.

Foto: Pepe Kalensky

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Borci z Maximal Animal crew poshredili rouru

Areály jsou zavřené, parky nestojí, lanovky stojí a u vleků tomu není jinak. To ovšem Maximal Animal partu nemůže zastavit!

Oblíbená série Sunday in the Park je zpět

S novou sezónou přichází i nová série Sunday in the Park. Z prosluněné Kalifornie a Mekky všech shreďáků - Bear mountains - je online první epizoda. Ve videu se představí pětice riderů - Drayden Gardner, Brandon Davis, Jordan Small, Lenny Mazzotti a na snowskatu Dylan Burnley. Mrkněte, jak si v "Bearu" borci užívali první lednový víkend!

Travis Rice představuje sérii backcountry závodů Natural Selection Tour

Travis Rice si plní sen a představuje světu sérii závodů Natural Selection Tour. Ta nám představí spojení freestyle triků a freeridu na těch nejvíc ikonických backcountry místech Severní Ameriky. Mezi riders najdeme olympioniky i ikony snowboardových filmů. Pojďme si představit Travisovu vizi, zastávky této série i jednotlivé ridery.