Studujte na Jilemnickém sportovním gymnáziu se zaměřením na snowboarding!

Skloubit snowboarding se školou rozhodně není nic jednoduchého, ale naštěstí je tady jedinečná možnost. Studentka a snowboardistka Denisa Nosková nám poslala do redakce její článek o Jilemnickém sportovním gymnáziu, kde se dá studovat se zaměřením na snowboarding. Ale pozor, přihlášky je možné poslat pouze do konce listopadu!

Jediná střední škola v republice se zaměřením na snowboarding!!!

Věděli jste o Jilemnickém gymplu? Že ne? Tak to je chyba. Já vám o něm něco povím...

Před čtyřmi roky jsem přemýšlela na jakou školu jít. Věděla jsem, že se chci věnovat snowboardingu a celkově sportu, a tak jsem začala hledat. V naší republice je několik sportovních středních škol. Ale Jilemnický gympl je jediná střední škola v republice, kde se dá zaměřit na snowboarding. A bylo jasno, kam chci jít. 

Abyste se dostali na gympl musíte se dostavit na talentové zkoušky, které jsou v lednu a potom ještě klasické přijímačky. U nás snowboarďáků máme u talentovek klasických ještě talentovky na sněhu. Všechno o přijímačkách se dozvíte na stránkách školy. A když podáte přihlášku k nám na školu, tak díky talentovkám NEpřicházíte o možnost podání přihlášek na další dvě školy. Taky je dobrý se přijít podívat na den otevřených dveří (taky jsem tam byla), ale vzhledem k situaci letos žádné dny otevřených nejspíš nebudou. A hlavně není čas ztrácet čas, protože přihlášky se podávají do konce listopadu. Tak nezahálejte.

Foto: Přemysl Vida

Jak to na gymplu chodí?! No je to jednoduchý. Od pondělí do pátku máme tréninky. Z toho v úterý a ve středu máme dvoufázový trénink. Pondělky většinou jen protahování a gymnastika a zbytek týdne nějak od všeho. Samozřejmě se týdenní tréninky liší v sezóně a mimo sezónu. Když nemáme sezónu, tak trénujeme od dynamiky, atletiky, gymnastiky, protahování, florbalu, basketu, posilování až po kruháče. V zimě se mění jen úterky a středy. V tyhle dny jezdíme trénovat do blízkých Vítkovic na skoro celý den. Což je super mít zázemí takhle blízko. 

Co se týče trenérů, tak na gymplu každý sport má svého trenéra. My máme trenéra ve škole, který s náma dělá suchou přípravu a kondici a zvlášť máme ty nejlepší trenéry na sníh ze Sportovní akademie a to Františka, Danýna a Matěje. :)

No a taky trénuju na gymplu s Láďou Hrstkou, který je v repre a určitě ho všichni znáte.

Během toho, co jsem na gymplu, jsem se dost zlepšila na prkně a měla jsem hodně možností si zazávodit. Například jsem loni jela Evropák v Peci pod Sněžkou,  což byla suprová zkušenost. Taky jsem začala jezdit kros jako druhou disciplínu. 

Určitě bych doporučila Jilemnický gympl těm, kteří se chtějí zdokonalovat na prkně a udržovat si nějakým způsobem formu. 

Veškeré podrobné informace najdete NA TOMHLE ODKAZU.

Foto: Pepe Kalensky

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Horsefeathers je tady s novou zimní kolekcí i webem!

V našem světě dobře známá česká značka Horsefeathers vstupuje do nové sezóny sebevědomě - s nadupanou zimní kolekcí a zbrusu novým webem. V tomhle článku se tak zaměříme na technologie a novinky v kolekci, na ridery, kteří za Horsefeathers stojí a kteří jsou nedílnou součástí téhle dnes už legendární české firmy, a představíme si i nový web.

Chloe Kim je novou členkou Roxy rodiny!

Nejmladší žena, která na snowboardu získala olympijské zlato. Tvář snowboardingu, akčních sportů a nyní i nová tvář Roxy teamu.

Dejte si rozhovor s Pájou Turkovou - inspirující instruktorkou snowboardingu!

Letošní zimní sezóna je už opravdu za dveřmi a lyžařské areály jsou připraveny na příznivé nízké teploty. Veškerý personál areálu je v pozoru, to proto, aby mohly konečně zapnout sněžná děla, nastartovat rolby nebo nahnat instruktory do lyžařských a snowboardových škol. A právě o instruktorování se dnes budeme bavit s Pájou Turkovou, kterou jsme pozvali na rozhovor. Pája je zkušená instruktorka, která díky této „profesi“ obletěla svět a stala se uznávaným člověkem a mimo jiné začala připravovat, jako lektor, nové zájemce o instruktorský život na horách. Od Páji se dozvíme jak začínala, co by poradila nováčkům, jaké země navštívila a mnoho dalšího…