Super tip k Vánocům - Ručně vyráběné snowskaty z Kanady Ambition

Mezi snowboarders stále více vídáme jak během pauzy ve snowparku shredí na snowskatech a není se čemu divit! Pro skatery je tato zimní verze skateboardingu ideálním řešením. Dají se na tom dělat stejné triky, jezdit streety, či ve skateparku a furt je to stejná zábava. Stačí vám k tomu jen pár centimetrů sněhu a můžete dovádět. V tomto článku vám představíme tento sport, značku Ambition a jaké desky má letos v nabídce. Pojďme na to!

Krátce si řekneme něco o historii a značce Ambition

Snowskating je sportem, který poslední dobou získává stále víc a víc příznivců. Není to ovšem žádná novinka, začátky a kořeny snowskatingu sahají až do roku 1965, kdy se objevilo první prkno.

Neslo název Snurfer, nemělo žádné vázání a bylo určeno na sjíždění horských kopců. Z tohoto konceptu poté vznikla prkna s vázáním, na kterých řádíme na sjezdovkách dnes. Snurfer by se tak dal považovat za dědečka dnešního snowboardingu, ale i snowskatingu.

Značka Ambition vznikla v roce 2004. Od té doby je jejím závazkem pečlivá ruční výroba desek, které udávají trendy ve světě snowskatingu. Ve spolupráci s profesionálními jezdci už několik let vyvíjejí pokroková řešení a inovace, kterými se snaží přivést desky k dokonalosti a posouvat tak hranice tohoto neobyčejného sportu.

Svoji vášeň sdílí s nadšenci po celém světe. Od organizace eventů až po podporu nejlepších světových jezdců a celé komunity. „Pro snowskejťáky od snowskejťáků“, takové je hlavní motto, které se Ambitionu daří držet. Díky přístupu a podpoře komunity se značka stala v tomto odvětví kultem, který někdo překoná jen stěží. Své komunitě se značka snaží přiblížit i vydáváním videí s nejznámějšími jezdci.

Modely snowskatů Ambition pro letošní rok

V letošním line-upu Ambition Snowskates najdeme hned tři modelové řady.

Signature modely Premium s originální grafikou na skluznici a vrchním konkávním designem jsou vyvíjené ve spolupráci s top ridery. Tyto modely poskytují lepší kontrolu a zážitek z jízdy. Jedná se o to nejlepší, co Ambition nabízí. Modely jsou dostupné v různých tvarech a velikostech a hodí se na všechny styly jízdy. Nejvíc je ocení ti, kteří chtějí svůj styl jízdy dovést k dokonalosti a přesně vědí, co by od desky chtěli. Každý z těchto modelů nese jméno konkrétního jezdce z Ambition Pro Teamu, takže pokud máš svého oblíbence, můžeš vyzkoušet desku, která je inspirována právě jeho stylem.

Jestli si chceš snowskating jen vyzkoušet nebo se oťukat, nezoufej. V nabídce Ambition nechybí ani modely pro začátečníky. Modelová řada Team tě zasvětí do tohoto magického sportu a pomůže ti při tvých prvních krůčcích. V Ambition si zakládají na tom, aby i jejich levnější modely měly klíčové vlastnosti a přes nízkou cenu nezklamaly.
Úplný základ nabídky Ambition nově tvoří série Jib. Prkna ze vstřikovaného polyethylenu jsou ideální pro úplné nováčky, kteří nemají moc zkušeností ani se skateboardingem. Je to zkrátka možnost vyzkoušet si snowskating klidně na samodomo překážkách u babičky na zahradě a postupně pracovat na prvních tríčcích. Zároveň se i hodí speciální snowskate grip, který je schopný spolehlivě držet v jakémkoliv sněhu či teplotách. 

Pokud tě snowskating dostal a chceš co nejdřív vyrazit do ulic nebo udělat někomu radost k Vánocům, mrkni na e-shop Snowboard-zezula.cz, najdeš tam všechny nové modely Ambition nebo jakýkoliv jiný hardware na kopec.

Za Freeride.cz

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Rozhovor s Lukášem Kasíkem o stěhování SNOWBOARDELU

Není tomu dávno, co se oblíbený boardshop Snowboardel přestěhoval z Butovic do zbrusu nové provozovny do Jinočan na Pražském okruhu. O nástrahách stěhování a historickém postupu tohoto dnes již kultovního krámu jsme se rozpovídali s jeho ředitelem Lukášem Kasíkem.

VIDEO: DIYX CSTL JAM 2023 byla naprosto šílená akce!

Včera jsme tady dávali report z DIYX CSTL JAMU z pohledu HORSEFEATHERS party a dnes vyšlo tohle skvělé video, které celý event dokonale vykreslí! Tak na nic nečekejte a pouštějte to dříve, než to zakážou!!!

Jak vypadal letošní DIYX CSTL JAM z pohledu Horsefeathers týmu?!

Dva týdny zpět se v rakouském Seefeldu odehrála snowboardová akce roku! A jak už tomu posledních pár let je, tak to opět byl snowboardový skvost z dílny Ethana Morgana a Method Magu s názvem DIYX aneb Do It Yourself Extreme! Partnerem akce byla i česká firma Horsefeathers, která nám poskytla tento skvělý report i řadu fotek od Prouziče a Zbynala, tak to checkuj!!!